Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Provident, mennyi az esélye...

Darr kérdése:

Provident, mennyi az esélye hogy megkapom a kért összeget?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy hirtelen bekövetkezett káreset miatt gyors hitelre lenne szükségem ami 400,000.-Ft.

Felmentem a Provident honlapjára, kitöltöttem a kalkulátort igénylést stb, hívtak is 5 perc múlva.

Kedves bájos hang, egyeztettük az adatokat stb, aztán kérdezte hogy mégis mennyire lenne szükségem, mondtam neki hogy 400 ezer forint, aztán mennyi a nettóm?

Mondtam hogy 83ezer "nem megkövezni, csak átmeneti meló", erre benyögte hogy erre csak 350et tud adni az megfelel-e? Mondtam hogy hát végül is az is elég.

Aztán kérdezgetett még stb, szóba jött hogy mióta dolgozom a jelenlegi munkahelyen, mondtam hogy Április 12.-én lesz meg a 3 hónap és jelenleg határozott szerződésem van. Erre adott egy időpontot Április 13.-ára hogy menjek be az irodába a Határozatlan szerződésemmel, jövedelem igazoló papír bankszámla kivonat meg az elmúlt 3 havi keresetem igazoló papírjával de azt már lehet írtam:D

Lényeg: van rá esély hogy kapok hitelt? Sajnos más lehetőség nincs csak ez, de nem az otthoni fizetést választottam mert tudom hogy lehúzás, 350-re kellene 420 körül fizetni 72 hét alatt.

Elég értelmetlenül írtam de a kérdés az lenne hogy szerintetek feleslegesen mászok majd be 13.-án? Ezzel a minimálbéres fizuval fogok kapni ennyi kölcsönt?

Májusba fogok visszamenni előző munkahelyemre, ott 170 nettó megvolt, viszont onnan augusztusba jöttem el, itt pedig januárba kezdtem. Nem részletezem, főnökkel való összeveszés stb, de azóta főnökváltás volt.

Minek írom ezt le ide :DD

Válaszokat előre is köszönöm:)

Ja 21/F vagyok.



2016. márc. 29. 23:01
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

7 évesen részvényekkel kereskedtél, 17 évesen egyetemre jársz.

Egyébként a személyi kölcsön azért ilyen drága termék, mert nincs mögötte klasszikus fedezet, csak a munkabér. Míg te arról hadováltál, hogy milyen fedezeteket kérnek. Provident? Személyi kölcsönhöz?

2016. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%

Fedezet!? Mondjál el egy esetet amikor egy személyi kölcsönből a te jössz ki jól és nem a bank. Ha nem fizetsz adóslistára kerülsz a jövedelmet kis részét tarthatod meg. Feketén kell majd jövedelmet szerezz. Nem tudom hogy a tavalyi magáncsődtörvény mit változtatott a helyzeten (talán könnyebb a megegyezés lehetősége és több mindent lehet megtartani) de eddig az életed végéig rádragadhatott az adósság. Ha volt valami értéked, azt is elvették. Maga az életed a fedezet!!


A 7 éves tőzsdéző kommentekről annyit, hogy igen akkor is már tőzsdéztem (és mennyit tudnék mesélni) és képzeljétek egyetemista vagyok és még felsőbbéves tárgyakat is tanulok. Tudom nehéz feldolgozni. 5 évesen százalékot számítottam, nem csak összeadtam kivontam. És még kb semmit se tudtok rólam. ;)


Megtanultam tőletek, hogy a provident egy tisztességes intézmény aki csupán az emberek javát akarja. Mindenkit megment a bajtól ezért érdemes megbízni benne. A 300%os THM ami 5 évig volt és csomó embert tehetett tönkre, csupán piaci kamat ahogy a mostani termékük is az. Meg persze vannak a bankok által (szerencsére jó olcsón) fizetett közgazdászok akik csupán a népjólét növekedését tekintik céljuknak. :)


Rohanok a providentbe egy kis "köccsönért".

2016. márc. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Ne rohanj, hisz nem kapnál, mert kiskorú vagy. :)


A hazudozást hagyd abba, ennyi a titok nyitja, te csodagyerek.


De azért, hogy eleget tegyek kérésednek, mondok egy (ezrr, tízezer, százezer) esetet, amikor az ember járt jól:

minden olyan eset, amikor szüksége volt a pénzre, megkapta, elfogadta a feltételeket, és tisztességesen visszafizette. Mindegy, hogy kocsit vett a pénzből, vagy lakást újított fel, esetleg egy temetésre kellett.

350 ezer, ha vissza tudja fizetni, nem a legrosszabb dolog a világon, és ha megoldódik a problémája, akkor az a 60 ezer ft plusz költség igenis megéri. Ne úgy add már elő a semmi tapasztalatoddal, mintha ez egy ördögi dolog lenne. Nem kell birklának lenni és bármit aláírni.

350 ezer ft nem az a kategória, ami egy dolgozó, fizetni akaró ember egész életét tönkretenné.

Na de itt befejeztem, mert te úgyis mindent jobban tudsz, igaz rhadtul nem értesz még semmihez. Menjél tőzsdézni, meg gondolom már a 20. céged bejegyzését intézed, szóval úgysincs időd.

2016. márc. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Most gondoltam egyet hogy felnézek hátha jött valami biztató válasz hogy van fény az alagút végén erre csak a veszekedés :\

Elég lett volna annyit írni hogy igen vagy nem, de köszönöm mindenkinek a választ :)!

2016. márc. 31. 20:59
 35/38 anonim ***** válasza:

"szerintetek feleslegesen mászok majd be 13.-án?"


Teljesen mindegy, mit mondunk mi itt a Gyakorin - a Provident lesz a mérvadó, 13-án.

ismerősöm épp tegnap panaszolta: előzetes hitel bírálat után úgy volt - pedig neki a bank mondta - , hogy kap 1.800 000 ft-ot, adósságrendező hitelt, aztán amikor bement, akkor kiderült, hogy mégsem kaphatja meg: az ügyintéző közölte, hogy a kolléganője nem tudja, miért beszélt félre, de náluk nem lehetséges olyan hitel, amiből a többi hitelét törleszti. Max 300 ezret kapott volna..

Magyarul azért nem kapott, mert

1.- a bankban valaki félretájékoztatta (és nem egy ilyen esetet hallottam már)

2.- ha van hitelkártyája és azon tartozás, nem kaphat nagyobb hitelt.

2016. ápr. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Szia! Végül kaptál kölcsönt?
2016. júl. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Kaptam igen 350 ezret, de már egyösszegbe visszafizettem Júliusban mivel visszamentem a régi munkahelyemre és még pont jókor mert fizuemelést kapott mindenki :)
2016. szept. 1. 00:04
 38/38 anonim ***** válasza:
Köszi a tudósítást :-) Akkor Neked megérte felvenni.
2016. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!