Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Provident, mennyi az esélye...

Darr kérdése:

Provident, mennyi az esélye hogy megkapom a kért összeget?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy hirtelen bekövetkezett káreset miatt gyors hitelre lenne szükségem ami 400,000.-Ft.

Felmentem a Provident honlapjára, kitöltöttem a kalkulátort igénylést stb, hívtak is 5 perc múlva.

Kedves bájos hang, egyeztettük az adatokat stb, aztán kérdezte hogy mégis mennyire lenne szükségem, mondtam neki hogy 400 ezer forint, aztán mennyi a nettóm?

Mondtam hogy 83ezer "nem megkövezni, csak átmeneti meló", erre benyögte hogy erre csak 350et tud adni az megfelel-e? Mondtam hogy hát végül is az is elég.

Aztán kérdezgetett még stb, szóba jött hogy mióta dolgozom a jelenlegi munkahelyen, mondtam hogy Április 12.-én lesz meg a 3 hónap és jelenleg határozott szerződésem van. Erre adott egy időpontot Április 13.-ára hogy menjek be az irodába a Határozatlan szerződésemmel, jövedelem igazoló papír bankszámla kivonat meg az elmúlt 3 havi keresetem igazoló papírjával de azt már lehet írtam:D

Lényeg: van rá esély hogy kapok hitelt? Sajnos más lehetőség nincs csak ez, de nem az otthoni fizetést választottam mert tudom hogy lehúzás, 350-re kellene 420 körül fizetni 72 hét alatt.

Elég értelmetlenül írtam de a kérdés az lenne hogy szerintetek feleslegesen mászok majd be 13.-án? Ezzel a minimálbéres fizuval fogok kapni ennyi kölcsönt?

Májusba fogok visszamenni előző munkahelyemre, ott 170 nettó megvolt, viszont onnan augusztusba jöttem el, itt pedig januárba kezdtem. Nem részletezem, főnökkel való összeveszés stb, de azóta főnökváltás volt.

Minek írom ezt le ide :DD

Válaszokat előre is köszönöm:)

Ja 21/F vagyok.



2016. márc. 29. 23:01
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Munkatársak most vett fel providentet ő is 350-et és megadták neki, igaz ő 50+ os és évek óta itt dolgozik nettó 90be.
2016. márc. 30. 16:01
 12/38 A kérdező kommentje:
Bocsi nem diszlexiás vagyok csak a telefon átirkálja a szavakat
2016. márc. 30. 16:01
 13/38 anonim ***** válasza:

A munkatársad helyzete sokkal jobb, hiszen az általam felsorolt tényezők alapján több pontban is erősebb, mint Te.

.

2016. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Cetelem, Cofidis sem esélyesebb?:/
2016. márc. 30. 16:28
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Cofidisről csak rosszat tudok írni. (Én kerestem meg neked a többi banknál a lehetőségeket.)

Kb 2 éve vettük fel velük a kapcsolatot.

A párom nettó (!!!) 240 körül keresett akkoriban. Volt egy 20 ezres személyi hitele, semmi egyéb. Azt hiszem, ez a bér ennél jóval többet is elbír.

Az új hitelből ki akartuk fizetni a régit, és még maradt volna valamennyi.

Akkor már évek óta ugyanott dolgozott, határozatlan idejű szerződéssel, és 27 éves volt.

Neten igényelte, felhívták, azt mondták, úgy látják, nincs semmi akadálya.

Ja, lényeges, hogy KHR-ben ugye minden adós szerepel, csak mellettük van, hogy jó vagy rossz adós. Ő pedig jó adósként volt nyilvántartva, mert a 20 ezret rendesen fizette.

Szóval neten azt mondják, oké lesz, jött a futár az iratokkal (ott így megy, mert nincs irodájuk), aztán semmi. Felhívta őket, hogy mi újság, elnézést kértek, hogy nem jelentkeztek, az ügyintéző nem látja, miért nem hívták vissza a megadott x napon belül, de másnap egy megbeszélt időben hívják.

Persze a kutya nem hívta, hanem 3 nap múlva délelőtt, amikor éjszakás műszak után épp aludt. Nem viccből van az egyeztetett időpont, úgy érzem. Ők letojták.

Ez megint csak egy utólagos adategyeztetés volt, mivel beérkeztek az iratok. Az ügyintéző megint ad egy új időpontot, amikor hívják a végeredménnyel, ez is egy közeli, 2-3 nappal későbbi időpont volt.

Természetesen megint nem hívta senki.

2 hétig várt, felhívta, és kb ezt mondták: ja bocs, nem kapta meg a hitelt!

hogy miért, arról semmi infó, pedig rohadtul érdekelte volna, hogy 240 ezres nettóval, stabil munkahellyel, miért nem ítéltek meg pár százezret.

persze azt nem kell tudniuk, vagyis nem kell elhinniük, hogy a másik hitel ebből ki lett volna fizetve, de akkor vonja le, és 220 ezres nettó sem rossz fizetés.

na innentől teljesen hiteltelenek. semmit sem tettek meg, amit megígértek, semmiről sem tudnak tájékoztatást adni, nagy kamu az egész.


a kollégád egész más tészta, mint te.

nem fiatal, évek óta ott dolgozik, az ő esetében már stabilnak tekinthető a munkahely. neked még a próbaidőd sincs meg, de ha 1 nappal meghaladod, az sem egy életbiztosítás.

2016. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
25%

Hogy is kezdjem. Inkább ti vagytok dilettánsak. Honnan vettem a 20%-ot? Ott a kérdés.. olvassatok. 350-et vesz kölcsön. 420-at fizet vissza. (Ti pedig már 408 ezerről dumáltok) Matek gyerekek, vagy gyerekes felnőttek. A pénz időértékéhez semmi érzéketek sincs. Ott írtad, hogy pl. a k&h 24 hónap alatt kér ugyanekkora összeget (kamatot). Könyörgöm ha az egyik 16 a másik 24 hónap alatt kéri a pénzt, akkor melyik az olcsóbb?! Az amelyik rövidebb idő alatt kéri a pénzt!? Ezt nem mondhatod komolyan.


Talán ne feltétlenül online kalkulátorokkal szórakozzatok, vagy ha igen akkor próbáljatok gondolkodni. Az otp-nél pedig 24hónap van és nem hét. (ez se tűnik fel neked, mint szakértőnek) Meg se kell ezt néznem. Hat hónap alatt tudod mikor kérnek el 20%-os kamatot.... Az otp is hasonló mint a k&h. (Látod, most is összekeverik a hetet a hónappal, és erre értem, hogy ott próbálnak kitolni veled ahol tudnak.)


Az FHB-nál is tök más a helyzet. A THM ott is jóval alacsonyabb, csak a futamidő hosszabb így értelmetlen összehasonlítani a kamatterhet. (ha elmész az fhb bankba, adhatnak rövidebb futamidőre is, az online kalkulátor szinte minden esetben csak indikatív jelentőséggel bír)


Fizetett provident kommentelőket pedig hagyd figyelmen kívül. Ezért tart itt a mai pénzügyi kultúra ahol.


Szomorú, hogy 17 évesen kell segítsek, de nyilván nehéz elviselni ezt az atalfabéna kommentelőknek. (Én azt szeretném, hogy a lehető legjobb feltételeket kapd meg, és nem azt amit a szádba próbálnak adni.) És végül az, hogy nem értitek a szavakat amiket használok, az nem jelenti azt, hogy tévesen használnám őket. ;)


U.i.: Ha nagyon rövid futamidőre (max 1 hónap) kérnél kölcsön, akkor még én is letojnám az egészet, de ahogy az egyik hozzászóló említette, ennek aztán vajmi kevés az esélye. Ebben az esetben pedig nagyon nagyon nem mindegy, hogy mennyi a THM.

2016. márc. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
0%
Kiegészítés: Talán a #10-es írta, hogy ez nem uzsora. Törvényileg nem az mert, ahogy említettem a törvény által előírt szint alatt van. Ja, hogy a kedves provident volt kedves 2006-2011-ig 200-300%-os THM-el operálni, (a többi bank akkor is 15-20 körül volt, míg ők minden tévé csatornám nyomatták az aranyos reklámfiguráikat) az meg csupán véletlen, és nyilván nem akartak uzsorázni, és kiszedni a kisember pénzét. Most pedig pont azon a szinten van, ahol még legális... És még annyi, hogy tudjátok, hogy hol terjeszkedik a provident? Közép és Latin-Amerikában. Ott aztán nincs semmilyen korlátja a tisztességes kölcsönnyújtásnak. ;)
2016. márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
66%
Hú de leosztottál 47%-os okostojás! Azért ha nem baj, akkor végzett közgazdászként, év hallgatójaként, több tudományos díjjal kitüntetve és több publikációval a hátam mögött, valamint jó pár évet lehúzva a bankszektor különböző területein, nem nyalom be a hülyeségeidet. Ha 350 ezer Ft-ra több mint egy év alatt kell 420 ezer Ft-ot visszafizetni, az miért olyan hatalmas thm? Éves kamat fogalma mond valamit neked? Ha veszünk egy 5 milliós lakáshitelt, amit 5,24%-os éves kamat mellett fizet vissza a jó ember 20 év alatt, tehát kifizet 8207000 Ft-ot, akkor szerinted ez több mint 60%-os kamat? A titok nyitja, hogy a futamidő elején a teljes összeget nélkülözi a bank, valakinek a teljes összegre fizet kamatot, így ő is kénytelen a teljes összegre kérni kamatot, így jönnek ki ezek az összegek.
2016. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
32%

Igazán kár lovagolni a szakszavakon, de még azon is felesleges, hogy melyik bank ajánlata lenne a legkedvezőbb, ha a kérdező hitelképessége a megadott adatok alapján harmatgyenge, illetve a legtöbb bank hitelminősítő rendszere alapján hitelképtelen.

Ezt több, mint 10 éves hitelezési gyakorlat alapján állítom és nem elméleti számításokból kiindulva.

2016. márc. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon sajnálom, hogy téged termelt ki az oktatás (ha egyáltalán igazat beszélsz magadról). Az MA-s végzettséggel járó nettó 180k-s fizettéssel pont ideális vagy a bankok számára, főleg hogy a termékeiket promózod. Te mondod hogy nem magas? A 350-->420 1 és egy negyed év alatt? Lehetsz maga az atya úr isten is, de ezt meg én nem veszem be.


Tessék, kiszámoltam ha 420k-t veszel kölcsön. 1 és egy negyedévre az valahol 17-17.5% körül van. (Annuitás 16,r=350000/törlesztő). És igen, a jelenlegi környezetben finoman szólva pofátlan árazás, főleg amilyen fedezeteket is szoktak melléjük kérni. (Mondjuk az is megér egy misét, hogy egy versenyképes 3-5 havi likviditási kölcsönért is egy kisbankhoz kell menned ha szeretnél mert a nagyok nem tudnak 6%-os kamat alá menni, vagy ha igen, akkor is csak készpénz(!) fedezete mellett.) Felmerülhetnek még plusz költségek is a hiteligénylés során, amit általában a telefonos kisasszonyok elfelejtenek megemlíteni...

2016. márc. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!