Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Provident, mennyi az esélye...

Darr kérdése:

Provident, mennyi az esélye hogy megkapom a kért összeget?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy hirtelen bekövetkezett káreset miatt gyors hitelre lenne szükségem ami 400,000.-Ft.

Felmentem a Provident honlapjára, kitöltöttem a kalkulátort igénylést stb, hívtak is 5 perc múlva.

Kedves bájos hang, egyeztettük az adatokat stb, aztán kérdezte hogy mégis mennyire lenne szükségem, mondtam neki hogy 400 ezer forint, aztán mennyi a nettóm?

Mondtam hogy 83ezer "nem megkövezni, csak átmeneti meló", erre benyögte hogy erre csak 350et tud adni az megfelel-e? Mondtam hogy hát végül is az is elég.

Aztán kérdezgetett még stb, szóba jött hogy mióta dolgozom a jelenlegi munkahelyen, mondtam hogy Április 12.-én lesz meg a 3 hónap és jelenleg határozott szerződésem van. Erre adott egy időpontot Április 13.-ára hogy menjek be az irodába a Határozatlan szerződésemmel, jövedelem igazoló papír bankszámla kivonat meg az elmúlt 3 havi keresetem igazoló papírjával de azt már lehet írtam:D

Lényeg: van rá esély hogy kapok hitelt? Sajnos más lehetőség nincs csak ez, de nem az otthoni fizetést választottam mert tudom hogy lehúzás, 350-re kellene 420 körül fizetni 72 hét alatt.

Elég értelmetlenül írtam de a kérdés az lenne hogy szerintetek feleslegesen mászok majd be 13.-án? Ezzel a minimálbéres fizuval fogok kapni ennyi kölcsönt?

Májusba fogok visszamenni előző munkahelyemre, ott 170 nettó megvolt, viszont onnan augusztusba jöttem el, itt pedig januárba kezdtem. Nem részletezem, főnökkel való összeveszés stb, de azóta főnökváltás volt.

Minek írom ezt le ide :DD

Válaszokat előre is köszönöm:)

Ja 21/F vagyok.



2016. márc. 29. 23:01
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
35%

Bocsi, de téged nagyon lehúznak (akarnak), de nyilván pénzügyi tapasztalat nélkül nehéz eldöntened. A 72 hét az durvan 16 hónap (szándékos optikai csalódáskeltés a bank részéről). Te 1.25 évre fizetsz 70k kamatot részletekben, ami kb 20%os éves kamatot jelent. (Nem akarok itt az annuitással és ehhez hasonlókkal bajlódni, akkor tudnék pontosat pl.22.22% mondani.) Kérdezd meg hogy mennyi a thm évesített szinten. Nem fog válaszolni először aztán ha erőlkődsz kinyögi ezt a 20% fölötti számot. Nem tudom, hogy mire kell a pénz de próbalj meg egy ennél tisztességesebb forrást keresni.

Azt hiszem 25% (alapkamat +25% talan) folott (ami neked huszon valahany)mar torvenyileg is uzsora kamatnak minosul. Szoval inkabb ilyen szemszogbol nezz a cegre.

2016. márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
12%
17/F
2016. márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
15%
Válaszoljak is a kérdésre. :D Két lehetőséged van. 1. Többet tölesztessz. (Ez nehéz lesz mert a hölgyike ilyenkor beüti a jövedelmedet a gépbe. A gép azt mondja hogy 420/16= kb26k ft-ot tudsz torleszteni. Ebből számol egy annuitást, egy általuk elvárt hozamszinttel (2x %) és kiad egy végszámot a gép. Ha te tobb hitelt szeretnél kapni, ugyanannyi torlesztore akkor vagy a futamido vagy az elvart hozam kene csokkenjen. Ez nem tudom hogy fog-e valtozni de erosen ketlem.
2016. márc. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Na most akkor van esély rá hogy legalább 350-et megkapok vagy ezt csak hasraütéssel állapították meg? Nincs gond a törlesztéssel mivel elvileg itt lehet többet is fizetni és ha vissza kerülök a rendes melómba akkor többek fizetnék hogy hamarabb leteljen.
2016. márc. 30. 05:44
 5/38 anonim ***** válasza:
34%

Annyit biztos "megkapsz". Az előbb elmondtam már, hogy nem hasraütéssel állapítják meg. A bank úgy számol, ha a hozzád hasonló adósok nagyjából fele nem törleszt pontosan, akkor is bőven van profit. Kiszámolják hogy te x pénzt fogsz befizetni, egy dátumra hozzák ( értsd a korábbi törlesztőket is felkamatolják). Azt lediszkontálják a hozamrátájukkal ami "a kockázatokat tükrözi" és megmondják a hitel összezég. Az egész folyamat teljesen más mint az ember hiszi.


Ha a bank azt mondaná, hogy 420 helyett 450et fizess vissza akkor én is betudnám záratni az egész "bankot". Ilyen kamatért szinte a sarki uzsorás is meghitelez. Keress egy másik bankot, és garantálom, 100%ig biztos vagyok benne, hogy ott sokkal jobb feltételeket kapsz.


Ha kell még valami akkor szólj. Az előtörlesztés más bankoknál is adott szokott lenni.

2016. márc. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
85%

Minimális az esély rá, hogy kapj bármekkora személyi kölcsönt, hiszen az összes adatod hitelképesség szempontjából a lehető leggyengébb:

- a minimálisan elvárt 3 hónapos munkaviszonyod lesz

- nagyon fiatal vagy

-kevés a jövedelmed

- vélhetően nincs se ingatlanod, se autód.


Azt jól látod, hogy ha van némi esélyed, az egyedül a Providentnél lesz, a többi pénzintézetnél 100%-ig biztos az elutasítás.

2016. márc. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
91%

A 47%-os válaszoló nem tudom, hol él, de szerintem nincs a Providenténél jobb ajánlat, vagy csak én nem találkoztam még vele.


Törlesztés összege: 5 670 Ft/hét

Kamat: 58 240 Ft

Teljes visszafizetendő összeg: 408 240 Ft


Kíváncsi lettem, szét is nézek neten.

Az a baj, hogy ez elég kis összeg, és rövid a futamidő is, de mindegy, az összeg a lényeg, keresek 350 ezres hitelt.

***


OTP-nél csak 300 vagy 400 ezret tudok beállítani.

24 hetes futamidőre (13 hetes van még, de úgysem adják meg) kiszámoltam a középutat, 350 ezret: 430 ezret kell visszafizetni, szemben a Provident 408 ezrével.


Nézek egy Erstét:

min. 500 ezer a hitelösszeg...


Raiffeisen:

már 80 ezres bérrel igénbyelhető, azt írják.

400ezerre 36 hónap alatt 553 ezret kell visszafizetni.


K&H:

350ezer, 24 hónapra, visszafizetendő:

419322 Ft.


FHB:

A kalkulátor csak 5 ÉVRE!!! engedi, így a visszafizetendő összeg 586063 Ft, ami 236 ezres költség.



Szóval akkor miért is a Provident a legrosszabb?

JAAAA, hogy a legjobb?

2016. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj, de egyrészt a 47% sem túl biztató, bár tudom, hogy működik ezen az oldalon a pontozás, szóval ettől akár el is tekinthetünk.

De 17 évesen, még ha tanulod is esetleg a pénzügyet, látszik, hogy a valósághoz még nem sok közöd van.

Személyes tapasztalatod pedig pláne semmi, hisz 17 évesen még nem lehet.

NEm is értem, miért írtad ki utólag a korod. Hogy lássuk, te 17 évesen már ismersz ilyen szavakat?


Gyakorlatilag azzal kell egyetértenem, aki azt írta, nem sok esély van erre a hitelre. El fognak utasítani, ok nélkül. Az ügyintéző majd annyit mond, hogy nem látja az okot, mert a központ csak annyit jelez vissza, hogy igen vagy nem. Így működik a bankoknál, és egy korábban bankban dolgozó ismerősöm állítása szerint tényleg így van. Nem az van,. hogy nem akarják megmondani, hanem tényleg az ügyintézők sem tudják, mi volt a gond.

Elég keveset keresel ekkora hitelösszeghez, az ígéret pedig semmit nem jelent. Mármint hogy májustól hol fogsz dolgozni.

Addig még sok víz lefolyik a Dunán, én nem mernék rá mérget venni, hogy nem jön közbe semmi. Te se tedd. Találhatnak egy havert arra a jól fizető pozícióra. Az meg, hogy főnökváltás volt... nem egyetlen főnök van, gondolom, és sok helyen nem szeretik azokat, akik egyszer már leléptek. Mindegy, milyen okból. NEm lojálisak a céghez, bármikor leléphetnek újra, ha kapnak egy új ajánlatot.


A terved pedig, hogy töbet fogsz visszafizetni... nem akarlak elkeseríteni, de volt már hiteled? MINDENKI, szó szerint mindenki így fut neki, hogy majd többet tol bele, és hamarabb letudja.

Jó, ha az emberek 10%-a meg tudja csinálni.

HA nem keresel jól, márpedig nem, akkor mindig lesz fontosabb. Mindig meglesz a helye annak a 10-20 ezer ft-nak, amit pluszba befizetnél. Kaja, új cipő, nyaralás, gyerek iskolába megy, tábor, elromlott a kocsi, új mosógép kéne, táppénz miatt kevesebbet kaptál, nem is sorolom, mindig lesz helye.

Nem hogy többet, hanem sokan még az elvártat sem tudják időre befizetni. Főleg nem minimálbérből.


Mivel volt Providentem, nagyon jól tudom, hogy bár tudtuk volna vállalni a legrövidebb futamidőt - azért, amiért te: hogy minél hamarabb letudjuk - nem adták meg, csak hosszabb időre.

És basszus, 80 ezret kértünk, nem több százezret.

2016. márc. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) tehát ne is reménykednek..hm. Pedig biztam benne hogy legalább a Provident ad...
2016. márc. 30. 13:15
 10/38 anonim ***** válasza:
55%
Mit hadoválsz össze 47%-os? A thm csalóka tud lenni. Egyszerűen ki lehet számolni, hogy mennyi lesz a hitel. Ha beirod a kalkulátorukba a 350 ezret72 hhétre, akkor a heti törlesztő 5670 Ft, így összesen 408240-et kell visszafizetni. Ez azért nem uzsora... Az más kérdés, hogy én sem venném készpénznek, hogy megkapod. Alacsony fizu, nagyon fiatal vagy, munkahely is új. De egy próbát megér. A 47%-os agymenésére meg inkább ne hallgass.
2016. márc. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!