Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha neten belépek az OTPdirekt...

Ha neten belépek az OTPdirekt fiókomba, akkor a számlaegyenlegem a számlámon lévő aktuális összeget jelzi?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy attól, hogy a számlatörténetben még nem jelentek meg tételek, én a számlán lévő valós összeget látom a számlámon?
2016. márc. 13. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így van. A felhasználható összeget látod az egyenlegen.
2016. márc. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A főoldalon a számlán elérhető egyenleget jelzi a felület. Ez azt jelenti, hogy ennyit használhatsz fel róla.


A számla részletes adatainál eléred a könyvelt egyenleget, és az esetleges zárolásokat, előjegyzett kártyaforgalmakat. Utóbbiak nem jelennek még meg a számlatörténetben, de nem is elérhetők számodra. Az elérhető egyenlegből ezek már le vannak vonva, ezért hívják elérhető egyenlegnek.


Tehát az elérhető egyenleg: könyvelt egyenleg (ezekről mind van tétel a számlatörténetben) mínusz mindenféle zárolás (ezekről még nincs, mert valójában a számládon vannak, csak nem éred őket el).


Illetve tapasztalatból tudom, hogy az OTP-nél hétvégente elő szokott fordulni, hogy a bankon belüli átutalások megjelennek az egyenlegben, de nem találsz hozzájuk könyvelési tételt, mert az értéknapjuk csak a hétvége utáni első munkanap lesz. Ez elég furcsán hat, mert "fantom" összeg van a számládon, amit nem tudsz hova tenni.

2016. márc. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést és a kimerítő választ! :)
2016. márc. 13. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!