Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A számlámon lévő pénzt, ami...

A számlámon lévő pénzt, ami forintban van, hogy tudom más devizában kivenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem az, hogy ha van 1 millió forintom a bankszámlámon, és nekem szükségem van például 3 ezer euró/dollár készpénzre, akkor mi a menete a dolognak? Van jobb megoldás annál, hogy forintban kiveszem, majd valamelyik pénzváltóban átváltom? Az elég horror lenne.


Előre is köszönöm!



2016. márc. 7. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a bankodat például, biztos tudnak rá ajánlatot adni.
2016. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Van jobb megoldás annál, hogy forintban kiveszem, majd valamelyik pénzváltóban átváltom? Az elég horror lenne. "


Ez az egy megoldás van és jobban is jársz vele, mintha a bankban váltanád át banki valuta árfolyamon.


A másik megoldás (csak Euró esetében), hogy Bp-en vannak olyan ATM-ek, melyet Eurót adnak ki, de 3000-et egyszerre biztosan nem.

2016. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne horror? Ez ennyibe kerül. A lehető legolcsóbb módját írtad le, ami létezik. :)
2016. márc. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért horror átváltani pénzváltóban? Keress olyat, amelyiknél kicsi a marzs.


Ha eurót akarsz, akkor az OTP-nek van két eurós ATM-je Bp-en. Ha meg külföldön vagy, bármelyik ATM-ben tudsz helyi valutát kivenni a számlád terhére.

2016. márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 - ez nem feltétlenül igaz. 3 ezer euró/dollár az kb. egymillió forint, ezt elég sokba kerül készpénzben felvenni egy bankból, ATM-ből, nem vonatkozik már rá a 150 ezres ingyenes limit. Akármilyen csilivili csomagja van, kb. 10 ezer forint tranzakciós költséggel számolhat, ha felveszi, lehet, hogy többel. Alsó hangon is 6 ezrelékkel.

A pénzváltónak van a legjobb esetben is legalább 1-2 százalékos marzsa eurónál, dollárnál valószínűleg kicsit több. Vagyis egy váltáson így legalább 1,5 százalékpontot bukik a középárfolyamhoz képest, de inkább 2-3 százalékot.

ATM-es kp-felvételnél euróban devizaárfolyamon váltanak, ez pl. OTP-nél 1 százalék, de más banknál lehet 2 százalék is + jön rá a készpénzfelvétel díja. Valószínűleg ez sem olcsóbb, de megérheti utánaszámolni. Vannak olyan üzletszabályzatok, hogy a bank az aznapi első devizaárfolyamon számolja el a tranzakciókat (nem mindegyik bank ilyen), ilyenkor ha pl. reggel erősebb a forint, délutánra meg gyengül, ezt érdemes lehet kihasználni, és ATM-ből kivenni a pénzt.

2016. márc. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A másik megoldás, hogy nyitsz egy devizaszámlát, oda átutalod (jól lehúznak az átváltással), aztán bemész a fiókba és ott felveszed (ezért is jó levesznek).


Szóval igen, az a legolcsóbb, ha felveszed forintban és úgy váltod át.

(Most az ilyen cigány módszereket hagyjuk, hogy veszel valami a Tescoban, visszaviszed és készpénzbe kéred vissza az árát... :-) )

2016. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdemes azért a banktól is ajánlatot kérni, nagyobb összegnél a kiírthoz képest kedvezőbb árfolyamot is adhatnak. aztán jön a matek, hogy a költségek levonása után a banki váltás, vagy a valutaváltós éri meg jobban. Ennél az összegnél érdemes azért a valutaváltók között is keresni, komoly eltérés van közöttük - a google a barátunk ;)
2016. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!