Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Honnan vehetnék fel kedvező...

Honnan vehetnék fel kedvező lakásvásárláshoz való hitelt? Hol érdemes keresgélni?

Figyelt kérdés
Olyan hitelre lenne szükségem, ami vállalható törlesztőrészlettel rendelkezik. Szeretnénk párommal lakást venni és mivel holnap telik le a munkahelyemen a próbaidő, így tudok felvenni elvileg kölcsönt. Ebben kérnék segítséget, valamint abban, hogy nem a közelben szeretnék, tehát új munkahely is kéne, de milyen sorrendben csináljam? Mert nem szeretném azt se, hogy felvennének valahova, de nem tudok menni, mert nem kaptam kölcsönt, vagy kapok kölcsönt, de nem vesznek fel időben valahova és máris elmaradással kezdek.. Vagy hogy kellene ezt? Válaszokat előre is köszönöm! 22/f
2016. febr. 29. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Keress munkát, aztán megfelelő lakást, utána jöhet a hitel. Ha annyira sza...l állsz anyagilag, hogy felvetődhet a lehetősége, hogy nem bírsz fizetni már az elején sem, úgysem fognak neked hitelt adni.

Nem mindenhol elég a három hónapos munkaviszony, sok bank legalább egyéves stabil munkahelyet vár el.

2016. febr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Rossz hirem van: 22 evesen semmifele hitelt nem fogsz kapni, kulonosen ugy nem, hogy epp csak letelt a probaideje az elso munkahelyednek (es maris masikat akarsz). Onerod gondolom egy vas nem sok, de annyi sincs.


Tragedia, hogy kiesel ugy az iskolapadbol, hogy halvanylila segedfogalmad sincs a vilag mukodeserol... De most komolyan, eddig hol eltel? Ujsagot olvasol? Hireket hallgatsz?

2016. febr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat. Másodszor nem az első munkahelyem, már 18 éves korom óta dolgozom. Dolgoztam már stabilan 2 évet is, meg dolgoztam már 1-2 hónapokat is, és most a legutóbbinál 6 hónapja vagyok. Másik munkahelyet meg azért akarok, mert nem ezen a környéken akarok lakást venni, mert itt nem sok lehetőség van bármire is. Gondolom hogy nem sok esélyem van hitelre, de azért gondoltam hátha tud valaki valami megoldást. És nem kell rögtön lehurrogni, hogy fogalmam sincs a világ működéséről stb... Nem olvasok sem újságot, sem híreket ez tény! Hogy miért? Kit érdekelnek a bevándorlós témák, meg hogy ezt ölték meg, meg azt ölték meg, ezért tartunk itt, hogy mindenki holt ki van készülve idegileg, mert a csapból is a gyiklosságok meg a sok negatív sz*r hír folyik, aminek szerintem a fele nem igaz... De mindegy, nem ez a téma, én arra volnék kíváncsi, hogy tud-e valaki olyan hitelt, amire van esélyem megkapni, nem arra hogy én mekkora f*s vagyok, hogy nem nézek TV-t.
2016. febr. 29. 11:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Kezdjük akkor ott, hogy mennyi önerőd van és milyen értékben szeretnél ingatlant venni.
2016. febr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát ez attól függ, hogy mennyiért találok lakást. Önerő, hát nem tudom, még annyira nem néztem utána, hogy milyen összegekről van szó, igazából nemrég jött fel az ötlet.
2016. febr. 29. 11:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval összegezve nem tudsz semmit, sem azt, hogy mit akarsz, sem azt, hogy mennyi pénzed van de mi mondjuk meg neked, hogy hol lenne a legkedvezőbb az a valami, amiről még te sem tudod, hogy mi is...


ugye érzed, hogy itt azért nincs minden rendben?!

2016. febr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rögtön a legfontosabb kérdés, hogy mennyi pénzed van a vásárláshoz? Ezt azért illik tudni, hogy eddig mennyit sikerült összegyűjteni. Ha pl nagyon keveset, vagy semmit, akkor eleve nem szabad hitelben gondolkozni. Ez a kiindulási alap egy lakáshitelnél.

Ez után szintén fontos még, hogy mennyi a nettód, hol szeretnél ingatlant venni, maximum mennyi havi részletet szeretnél vállalni?

Mi azt nem tudhatjuk, hogy neked mit jelent a "vállalható törlesztőrészlet".

Vannak alapszabályok egy lakáshitelnél, de fölöslegese ezekbe belebonyolódni addig, amíg csak általánosságban kérdezősködsz.


Csak magánvélemény, de amíg nem tudod, hol fogsz megállapodni, nem jó döntés belevágni egy lakásvásárlásba, hiszen az igen komoly röghöz kötöttséget jelent.

Először keress megfelelő munkahelyet, akár albérletbe is mehettek addig, amíg nem vagytok biztosak benne, hol fogtok gyökeret verni. 22 évesen nem szabad a bizonytalanra lakást venni. Még túl fiatalok vagytok, előbb próbáljátok ki, mennyit tudtok havonta félretenni akár évekig és csak utána gondolkozzatok el a lakásvásárláson.

2016. febr. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Vagy hogy kellene ezt? "


Mivel a kérdésedből kiderül, hogy magad sem tudod, mit akarsz, ezért a következőt javaslom:

1.- leülsz és szépen megbeszéled magaddal, hogy ha ezen a munkahelyen FELVESZNEK - mert még ez sem biztos, ugyanis van, akit a próbaidő letelte után elküldenek. - akkor miért akarsz rögtön máshová menni?

2. Ha máshová akarsz menni, a barátnőd is Veled tud menni? Vagy Ő maradni akar?

3.- tudod, mi az önerő? A Félretett pénzed, amit a hitel felvételekor a hitelhez hozzáteszel. Pl. van 10 milliós ház, akkor minimum 2 millió ft önerő kell hozzá, azaz annyinak kell lennie Neked megspórolva.

Aztán:

-azt tudod, hogy a hitelt akkor is kell fizetni, ha éppen valamiért nincs munkád?

Végezetül be akartam linkelni Neked, csak már törölték a kérdést, hogy épp nemrég írta ki valaki: 3 milliós hitelt vettek fel, de a férje elvesztette az állását + közben jött a válság, a 3 milliós devizahitel 9 millió lett, alig bírják fizetni a törlesztőt. Most a gyerekének nem tud egy nadrágot venni, csak használtat hord mindig, stb.


Szóval a HITEL NEM AJÁNDÉK, HANEM MINDIG, MINDENKOR FIZETNI KELL!!! Ha nem fizetsz, jön a végrehajtás és egy életre tönkretesz - páran tudnának róla mesélni.

2016. febr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt sem tudod mit jelent az a szó, hogy önerő, de azért kikéred magadnak, hogy nehogy már újságot olvass, meg megnézz egy híradót (talán egy kicsit tájékozottabb lennél)! Érdekesen gondolkodsz.
2016. febr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem egyelőre hagyd ezt a fenébe. Nem csak bulvárlapok vannak, vannak gazdasági portálok is, olyanok is, amelyek a lakáshitelekről írnak cikkeket.


Amíg nincs meg a kiszemelt lakás, és az ahhoz szükséges, minimum 20 százalékos önerő, nem érdemes hozzáfognod semmihez.


Ami viszont jó ötlet lehet neked is, és a párodnak is: kezdjétek el összerakni az önerőt. Pl. nyissatok egy-egy lakástakarékot, van rá állami támogatás is. Havonta 20-20 ezret betesztek, 4 évig gyűjtögettek, és utána lesz összesen 2x1,4 millió forintotok, ami már megfelelő önerőt jelenthet egy lakás megvásárlásához. Sőt ha hitelt kértek mellé a lakástakaréktól, az is beszámítható önerőnek.

2016. febr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!