Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bank nem tért még át...

Melyik bank nem tért még át erre az érintéses paypass-os kártyára?

Figyelt kérdés
A minap kaptam meg az új kártyámat és már paypass-os amivel nem vagyok kibékülve és az unicreditnél nincs is más fajta. A mai világban ez a kártya nem egy biztonságos dolog.
2016. jan. 26. 16:10
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek sokkolni, de nem kell paypassosnak lenni a kártyának ahhoz, hogy valaki elköltse róla a pénzt a neten. Bőven elég az a pár szám ami a kártyán látható.


A kártyára pont ugyanúgy kell vigyázni, mintha készpénzt tartanál magadnál. Egyébként ha ennyire félsz, azt az összeget, amit havonta nem élsz fel, rakd át egy takarékszámlára vagy kösd le úgy, hogy a bankkártyával ne férhess hozzá. Ennyire egyszerű.


Persze beszélhetek én olyannak, aki szerint a kp biztonságosabb mint a paypassos kártya...

2016. jan. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
40%

Na, akkor foglaljuk össze :-)

Régen azt "sulykolták" az emberekbe, hogy azért használj bankkártyát, mert az biztonságosabb, mint a készpénz - és ez valóban így is volt. Aztán jött a paypass és a netes vásárlás a CV kóddal és azóta ugyanúgy le tudnak szedni legalább 20 ezer ft-ot (4x5000 paypass-el), de akár több tízezret vagy százezret is netes vásárlással. Szóval, ahogy leírta utolsó, ugyanúgy kell vigyázni rá, mint a készpénzre. Akkor miért is jobb a kártya? Mert a banknak pénze lesz belőle :-) (lehet lehúzni! de előtte 2 mp-ig azért gondolkodj el rajta).

Pl. ha készpénzzel fizetsz valamit, nem számítanak tranzakciós díjat: az, hogy minden hónapban elutalom a NAV-nak az adómat, 150 ft-omba kerül. iparűzési adó utalása 75 ft, havi számlavezetési díj (ingyenes utalással) 585 ft - ez eddig 800 ft a "semmi"-re.

És igaza van a kérdezőnek, mert a 40 ft/sms értesítés piszok drága: napi szinten vásárolok a kártyával (van, hogy egy nap többször is), ha kérném az sms-t, akkor egy hónapban minimum 1.200 ft lenne csak ez... Hoppá, máris 2.000 ft-ot otthagytam a banknál egy hónapban. Hát nem :-)

Én igyekszem okosan megválasztani a dolgokat és nagyjából mindig annyi készpénzem van otthon, mint amennyi a kártyán. Ezáltal csak a legszükségesebb dolgokat és a vásárlást intézem kártyával - sms értesítő nélkül :-)

2016. jan. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"Mert a banknak pénze lesz

belőle :-) (lehet lehúzni! de előtte 2 mp-ig

azért gondolkodj el rajta)."


Elgondolkodtam. Az évek során összesen több százezres visszatérírést adtak a bankkártyás vásárlások. Szóval bőven visszahozták a banki költségeket, még többet is.

2016. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Az évek során összesen több százezres visszatérírést adtak a bankkártyás vásárlások"

??? Kifejtenéd bővebben? Hacsak nem a pontgyűjtőre gondolsz, de az más tészta...

2016. jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Bizonyos hitelkártyákkal, ha fizetsz, a bank visszatérít 1-3-5%-ot a vásárlás összegéből, attól függően, hogy melyik banknál vagy és mit veszel.


Amit én ismerek, ott úgy működik, hogy van egy előre meghatározott hitelkereted és annak az összege alá nem mehetsz le. Hónap közben is utalhatsz a hozzá tartozó számlára pénzt, tehát feltöltheted.

A lényeg, hogy az eredeti hitelkereted ne lépd túl soha, különben jön a szép kis kamat, amit már nehezen fognak fedezni a visszatérítések :D


A bank arra számít, hogy úgyis megcsúszol vele és dörzsölheti a markát, de ha figyelsz, akkor nem csúszol meg.

2016. jan. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Bocs, az kimaradt az előzőből, hogy minden hónapban van egy zárás, utána megadott időre vissza kell fizetned a záráskor létező összes hátralékodat.

Ha ügyesen sakkozol, akkor még a bank fizet neked.

2016. jan. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Na nekem már több mint 15 éve van bankkártyám de olyan még nem volt hogy a bank visszatérítsen bármit is.
2016. jan. 28. 18:23
 28/31 A kérdező kommentje:
Az meg hogy a neten tudnak vásárolni vele ha elhagyom a hagyományos kártyát nem igaz mert az enyémen le van tiltva a neten való vásárlás tehát eddig ha elhagytam volna semmit nem tudott volna kezdeni vele.
2016. jan. 28. 18:24
 29/31 anonim ***** válasza:

"??? Kifejtenéd bővebben?"


Már írták ugyan mások is, valóban visszatérítős kártyára gondolok. Nekem pl első 3 hónapban 6%-ot adott vissza BÁRMI vásárlás után felső határ nélkül, utána csak 2%.

Kiadasaim nagyon nagy részét kártyával intézem, plusz néha csaladtagok is odaadják kpben a rezsi csekk árát, én pedig befizetem kártyával.

Szóval eléggé megéri.

2016. jan. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Nekem eddig a bank mindig csak levont vissza nem térített soha ezért nem is foglalkoztat annyira az új kártya elfér a fiókban.
2016. jan. 29. 07:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!