Hogyan fektessek dollárba?

Figyelt kérdés
Dollárba szeretnék fektetni havonta 200 e Ft-ot. A dollárt itthon tartanám széfben. Hogyan csináljam, hogy a bank minél kevesebbet húzzon le rólam? Elképesztően nagy az árrésük, ha veszel pl. 500 dollárt és rá 10 percre eladod nekik, akkor kb. 500X22=11.000 Ft-ot buksz. Hogyan csinálja az aki devizában tartja a pénzét?

2016. jan. 23. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Pénzváltóban vedd, ne bankban!
2016. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem eleg sok ( ertsdtobb ezer) dollarom volt szamlan, es cashben is. Kb annyit nyertem vele, hogy jobb keruletben vettem lakast! Vagyis milliokat! Ezek hosszutavu befektetesek. En nagyon sok dollart vettem 2005-2006 korul, mert 150-160 ft korul volt egy dollar. Aztan 2011 korul vettem megint akkor 220-230 korul. Mikor bevaltottam 290 ft folott kaptam ertuk. Eleg oszetett, hogy mikor erdemes venni! Most erdemes amerikara figyelni, mert elnokvalasztas lesz, ilyenkor gyengul!
2016. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. igen én is nyilván a magas kamat miatt próbálnék dollárt venni, nekem a pénz 2021-ben kell majd - arra járnak le a lakástakarékok, és kb 25-30 millió kell majd új családi házra. néztem én is az elmúlt évek deviza árfolyamait, nagyon jól csináltad! szerntem a dollár lesz még 400 Ft is, mennyire befolyásolja a választás az árfolyam alakulását? sokat gondolkodom most a rubelen is, azzal szerintem óriásit lehet kaszálni, most nagyon xar, de 5-10 év múlva egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ne javuljon óriásit.
2016. jan. 24. 06:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Nezzd kerdezo! 25-30 millio forint iszonyatosan sok penz, hogy ennyi legyen a profitod, sokat kell beleraknod. En elmondom az en mondokam, ha betartod be, ha nem nem. Eld tovabb a mindennapjaidat, de hovegen a megsporolt penzed egy reszet pl 20% valtsd at az altalad kinezett devizara. Rakd el a szelvenyt, hogy milyen arfolyamon vetted, es 1 evig ne iss nezz ra, csak halmozz ( en 2005 ben kezdtem el es 10ug tuti ra nem neztem ugy, h bevaltsam) mert ugytud lenni erdemi haszna a dolognak. Ha nagykilenges van, az atlagodhoz kepest valtsd be, de inkabb varj a haz vasarlasig. En ezt dollarral csinaltam, mert likvid, es konnyen hozzaferheto. A rubel, hogy mennyire fog visszakapaszkodni azt nem tudom, de ha te abban hiszel, tedd azt. Viszont rubelt szerintem, kevesebb helyen tartanak a penzvaltok, mert csak fizikalis penbe invesztalj! A forexet messzekeruld el! Nem fogsz rajta nyerni soha! Ha erdekel kuldok itt ket cikket miert nem lehet vele neked, nekem penzt csinalni. Meg a fizikai penznek van egy olyan plussza a nettel szemben, hogy nem tudod akkor atvaltani, amikor csak akarod. Megkerdezhetem a havi jovedelmed es a korod, hogy 30M ert akarsz hazat venni
2016. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyjából így akarom csinálni, de folyamatosan nézném az árfolyam alakulását, bár több helyen olvastam, hogy az sem egészséges, olvastam volt olyan ember, aki napi 8-10szer nézte az árfolyamot :-) persze, ah küldenél cikket azt megköszönném. 28 vagyok és a havi nettóm átlagban 400e. ebből 300-at tudok félretenni, 150et gondoltam devizában.
2016. febr. 2. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!