Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért csökkentik ennyire az...

Miért csökkentik ennyire az alapkamatot mostanában?

Figyelt kérdés
Azt gondolnám, hogy a válság miatt ösztönözni szeretnék a megtakarításokat, és az elején ez is volt, ha jól emlékszem, most meg a béka segge alatt vannak már a kamatok, miért?
2010. márc. 28. 10:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem hiszem el, hogy a bankok fiktív pénzből adnak hitelt. Lehet hogyha mindenki fel akarná venni a pénzét, azt egy adott pillanatban nem tudná a bank teljesíteni, de elvileg ha beszedné a hiteleket, akkor lenne annyi pénze amit betettek, vagy fordítva ha kiad pénzt, akkor azt valaki beadja legfeljebb máskor, és a tartalék az arra van, ha egyszerre rohamozná meg mindenki a bankot valami hisztéria miatt, nem? Persze lehet az amit mondasz elvileg, de remélem nem olyan a kapitalista szabályozás, hogy ezt megengedik a bankoknak, akkor nekem miért nem? Ha én jelzáloghitelt veszek fel, akkor a jelzálog a hitelnél nagyobb kell legyen, miközben azt mondod, hogy a bank tartaléka meg csak töredékét fedezi a tényleges mérlegnek?

Pont emiatt lesz válság, mert akkor ki korlátozza a nyereségvágyukat?

2010. márc. 31. 14:54
 12/15 anonim ***** válasza:

Nagyon hitetlen vagy :) Sajna pedig ez így működik ha hiszed ha nem...

Örülök hogy rájöttél miből lett ez a pénzügyi válság.

Nézd meg ezt a videót [link]

utána beszéljünk :)

2010. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Megnéztem a videót, hihetőnek hangzik, de van azért kérdésem. Egyrészt mint a videó is mondta, különböző bankoknál más lehet a tartalékarány, egy komoly befektető vagy üzletember ezt nem nézi? Az alapján kéne bankot választani, hogy mennyire megbízható, nem? A másik, hogy az egész azon alapul, hogy manapság virtuálisan fizetünk, átutalással, de ez csak részben igaz, azért még sokan ha házat vagy kocsit vagy háztartási gépet vesznek azt KP-ban fizetik ki, azaz KP-t kérnek a banktól is. Akkor ez csökkenti az efektust, nem?
2010. ápr. 8. 07:35
 14/15 anonim ***** válasza:

itt nézheted meg a kötelező tartalékráta alakulását:

[link]


A fizikai pénz jelenléte nem csökkenti az effektust. Gondolj bele: ha van pl. 10 millió hiteled (tartozás) és 10 millió betéted (követelés) akkor ez összesen 20 millió forint a bankban, de fizikai pénzben 0 Ft Magyarán virtuálisan lehet mérleget készíteni ahol az egyes tételek fontosak, míg a fizikai pénznél mindig csak az eredmény számít. Nem tudod megvenni a hűtőt amíg nem kapod kezedbe a fizetésed, de a boltos sem tudja elhozni a hűtőt amíg ki nem fizeti a gyártónak stb. Zehát ha csak fizikai pénz lenne akkor sok idő telne el amíg lezajlana egy vásárlás, mert csak az az egy pénz jár körbe-körbe. De mihelyt akár csak kis mértékben is létezhe virtuális pénz, a gépezet beindul.

2010. ápr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ja, és még valami...

Gondold végig ezt a válságot! Tavaly februárban összeomlott a globális részvénypiac a hitelezés leállása miatt. A G20-ak elhatározták, h megmentik a bankokat. Nyilatkozatot tettek márciusban, hogy a következő időszak adóinak terhére pénzt punpálnak a piacokba. Azóta szárnyal a tőzsde, soha nem látott likvidításbőség van.

Mi is történt valójában? Semmi különös csak tettek egy bejelentést, hogy írjunk egy csekket pár ezr milliárd dollárról majd csak beszedjük 10 év alatt az adókból! Ez a pénz valójában még meg sem termelődött és tessék nézd meg a hatását! Amit ma költ a világ azt még csak a jövőben fogja megtermelni!

Elég fura nem?

2010. ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!