Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a legjobb valuta mostanában?

Mi a legjobb valuta mostanában?

Figyelt kérdés
Mondják, hogy a svájci frank, de lehet hogy túlértékelik, nem? Vagy beavatkoznak. Nem jó például a kínai pénz? Vagy az indiai hosszútávon, hiszen ők fejlődnek a legjobban. Van olyan bank ami távolkeleti portfólióval foglalkozik?
2011. aug. 8. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy melyik jobb pénz, ha befektetsz akkor nem közvetlenül csak a pénzbe fogsz, hanem államkötvényeket, vállalati kötvényeket vagy részvényeket vásárolsz. Én amondó vagyok, hogy ebben az évben a BRIC országok részvényei jelentőset estek, és várható a komolyabb emelkedésük még idén vagy jövőre. De persze szerintem a német részvényekkel is hosszútávon jól lehet járni, de még megvárnám a mostani pánikhangulat végét.
2011. aug. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Relatív, hogy mi a jó. Az sem mindegy hogy melyik valutához képest. Most a svájci frank szárnyal, de ki tudja, mikor lesz ott is korrekció.
2011. aug. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A valuta az adott ország részvényeivel nem áll egyenes arányban gondolom. Pl a svájci vállalatok nagy része éppen a svájci erős valuta miatt van most bajban. Egyébként, ha itt tartunk, miért olyan erős a svájci pénz? És ez mitől változhat meg nagyon?
2011. aug. 22. 10:56
 4/4 anonim ***** válasza:
az erős valuta az exportálóknak rossz, ezeknek a vállalatoknak a részvényei esnek ilyenkor. Az importálóknak jó. Az ebben a valutában hitelt felvevőknek is jó. A hitelnyújtóknak nem jó, nekik fedezeti ügyleteket kell kötni, hogy biztonságban maradjanak. Az euró bevezetése miatt is jó.
2011. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!