Ezt megteheti az OTP?!

Figyelt kérdés
Röviden: pár hónapja utaltak a bankszámlámra egy összeget, kiderült téves utalás mert pár hétre rá jött a levél hogy visszahívták, én bementem az OTPbe még aznap. Közölték hogy nem tudom visszautalni mert nincs rajta elég pénz. Mondom rendben én nem foglalkozom most ezzel nem fogok ezért szaladgálni majd lesz valami. Tegnap jön egy telefon( otthoni vezetékesen !) hogy engem keresnek és egy nő van vonal végén állítja hogy ő attól cégtől van ki félreutalt. Azt mondta az OTPnél neki azt mondták hogy én nem reagáltam a levélre semmit, pedig ott voltam kérdeztem mutattam mit kaptam. Ezekután közölte a nő atelefonba hogy úgy is itt van közel találkozzunk és intézzük el a visszutalást. Felháborodtam, tudja a nevemet a címemet és az otthoni telefonszámomat, számon kértem és közölte hogy az OTP simán kiadta minden adatomat, és a nő azt mondta azért beszélünk csak telefonon mert ezek kijöttek az ajtóm elé csak épp nem találtak otthon. EZT MEG LEHET TENNI? Ezt megteheti az OTP, így? Lehet valamit tenni ilyenkor? Vagy ez Magyarország? Köszönöm hogy, elolvastad és értelmes hozzászólást írsz.

2016. jan. 21. 21:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%
Pár hónap alatt rég visszafizethetted volna.
2016. jan. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%
Miért háborodik fel rajta minden számlatulajdonos, ha vissza kell adni a tévesen kapott pénzt?!
2016. jan. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%

1996. ÉVI CXII. TÖRVÉNY A HITELINTÉZETEKRŐL ÉS A PÉNZÜGYI VÁLLALKOZÁSOKRÓL. VII. FEJEZET TITOKTARTÁS, BANKTITOK

54. § (1) Nem jelenti a banktitok sérelmét


b) a pénzforgalmi számlatulajdonos nevére, pénzforgalmi számlájának számára vonatkozó adatszolgáltatás, továbbá téves utalás esetén a teljesített átutalási megbízás megbízója, illetve a megbízó számlavezetője javára történő adatátadás, a megbízás szerint kedvezményezett, nem pénzforgalmi számlatulajdonos nevére, címére vonatkozóan,"

2016. jan. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%

"...pár hónapja utaltak a bankszámlámra egy összeget, kiderült téves utalás mert pár hétre rá jött a levél hogy visszahívták, én bementem az OTPbe még aznap. Közölték hogy nem tudom visszautalni mert NINCS RAJTA ELÉG PÉNZ. Mondom rendben én NEM FOGLALKOZOM MOST EZZEL nem fogok ezért szaladgálni MAJD LESZ VALAMI."


Nos, az oké, hogy másnap bementél, de kb. eddig voltál jóhiszemű. Utána már tudtad, hogy valakinek ez hiányzik, tudtad, hogy nincs meg a fedezete és nem foglalkoztál vele, azaz jogosulatlanul birtokoltad valakinek a pénzét.



"Jogalap nélküli gazdagodás


A jogalap nélküli gazdagodás a polgári jogban olyan vagyonnövekmény, amelyhez jogi alap (jogcím nélkül jut valaki, másnak a rovására. A jogalap nélküli gazdagodás fennállása ú.n. „kötelemkeletkeztető tényállás”. A hatályos Ptk. 6:579. § (1) bekezdése szerint: „Aki másnak rovására jogalap nélkül jut vagyoni előnyhöz, köteles ezt az előnyt visszatéríteni.”


Főbb esetei:

- a túlfizetés, kétszeres teljesítés, téves címzés, téves átutalás stb...."

2016. jan. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
35%

"Miért háborodik fel rajta minden számlatulajdonos, ha vissza kell adni a tévesen kapott pénzt?!"


Ember! Van érettségid? Hanyas voltál szövegértésből!??

A kérdezőnek nem az a baja, hogy vissza kell fizetnie, hanem hogy a személyes adatait kiadták idegeneknek.

Ezen tényleg, mit nem lehet megérteni? :D :D



Kérdező! Sikerült beszélni egy ügyvéddel? Mit javasolt?

2016. jan. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
44%
15: hányas voltál szövegértésből? Ott a törvény, hogy kiadhatják ebben az esetben.
2016. jan. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

15ös! Az ég áldjon meg köszönöm szépen hogy te felfogtad végre hogy én nem ellopom ezt a pénzt, nekem azzal van baj hogy egy nagyobb cég emberei akartak kopogtatni az ajtómon minden felszólítás nélkül, és a telefonba úgy bájcsevegtek velem hogy "á úgy is itt vagyunk mi is a közelben".

Köszönöm köszönöm és mégegyszer köszönöm 15ös!! :)


És nem egy szegény nyugdíjas utalt félre, azért irtam a címkébe a kft szót...


De hát ugye elvileg valaki itt megmutatta mi a törvény, de én ezt akkor se hiszem el, hogy felszólítás, levél, telefon minden nélkül csak úgy kiadják mert a bank nem akar a továbbiakban ezzel foglalkozni, nem beszéltem egyelőre ügyvéddel !

2016. jan. 25. 18:09
 18/19 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező!

A 15-ös értelmetlen válaszának örülsz?!

2016. jan. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
81%

13,14 vagyok:

Na, akkor tegyük tisztába a dolgot:

érkezett a számládra egy bizonyos összeg, amiről egészen addig, amíg a bank nem értesített, azt gondolhattad, hogy a Tiéd. Amikor értesítést kaptál, akkor bementél - mint írtam, eddig jóhiszemű voltál. DE! nem volt meg a fedezete a pénznek, nem tudták azt visszautalni és Te nem is foglalkoztál vele - innentől már rosszhiszemű voltál, hiszen tudtad, hogy másé és jogtalanul tartottad birtokodban más tulajdonát.


"TULAJDONI PER(3)

A tulajdonos követelheti a jogellenes beavatkozás vagy behatás megszüntetését, ha pedig a dolog a birtokából kikerült, követelheti a visszaadását.

Ha a birtokos, illetőleg az,akinél a dolog van,önként nem adja ki a tulajdonosnak a dolgot,a tulajdonos tulajdoni pert (rei vindicatio) indíthat ellene. "


Ezek után, ha továbbra sem adod vissza, polgári jogi pert indíthat ellened és ha esetleg még addig sem fizeted vissza, akkor még a bírósági költséget is Neked kell fizetned. De az sem jobb, ha fizetési meghagyást bocsátanak ki, mert akkor is lényegesen többet kell visszafizetned (közjegyző, stb)


Bár Te is leírtad, hogy szándékodban áll visszafizetni, de érdemes lenne minél hamarabb, mert az eltelt idő alatt keletkezett "kárt" is kifizettethetik Veled (kamat, stb)


Írod, hogy egy cégről van szó, ezért nem izgatod magad. Igen ám, de annál a cégnél valaki tévesen utalt (minden ember hibázhat, tökéletes nincs), s emiatt a téves utalás miatt, amit nem tud visszaszerezni, az a legkevesebb, hogy a fizetéséből esetleg levonják, de jó eséllyel még az állásába is kerülhet - vagy már került is, holott, ha Te rögtön visszafizetted volna, akkor lehet, semmi baja nem lett volna, megúszta volna egy ejnye-ejnyével...


Szóval ez valóban 2 különálló dolog: egyrészt Neked kötelességed visszafizetni a pénzt, minél hamarabb, másrészt, ha úgy gondolod, hogy törvénytelenül adták ki az adataidat, akkor beperelheted a bankot - bár én nem tenném, mert feljebb bemásoltam a törvényt, hogy ilyen esetben nincs banktitok sértés. ha rögtön visszafizetted volna, akkor elkerülhetted volna azt is, hogy kopogtatnak az ajtódon - tehát Te magad is tehetsz róla.

2016. jan. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!