Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtó ezt megteheti?...

Végrehajtó ezt megteheti? Nagyon rossz helyzetbe kerültem nem tudom mit csináljak!

Figyelt kérdés
Végrehajtónak fizetek havonta 15000 ftot, de most kitalálta hogy ez nem elég és fizessek 30000ft. Sajnos nem tudok ennyit kifizetni, jelenleg családit és gyedet kapok ami kb 40-50 ezer ft között van. Fél éves a kisfiam nem vonhatok meg tőle ennyi pénzt. Jelenleg nagyszüleimnél élünk ez a bejelent cimünk. Ha ma nem fizetem be a pénzt felmondja az ügyet azt mondta és végrehajt. De nem értem hogy miért, ha fizetek minden honapban, csak nem tudok többet. Mit lehet ilyenkor tenni?
2014. febr. 25. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nagyszülők dolgoznak, nem tudnak költsön adni?

Mert túl nagy a tartozásod és szinte csak a kamatott fedezi a 15 ezer. Apa gyerektartás?

2014. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A 15 ezer forint havi fizetésről neked és a behajtócégnek kell, hogy legyen egy írásos szerződés a megállapodásról. Ebben a szerződésben kell benne lenni, hogy te havonta 15 ezret fizetsz X ideig.

Ha becsületesen fizeted a pénzt a szerződéskötése napjától, ha nem maradtál el 1 hónappal sem, akkor a behajtócég nem dönthet úgy, hogy magasabb összegre emeli a tartozás fizetésének összegét. Nem módosíthat szerződést ha te mint ügyfél becsületesen minden hónapban fizettél.

Amennyiben 1 havival is késtél vagy elmaradtál, akkor joga van a behajtócégnek akár felmondani a szerződéskötést, vagy módosítani. De ez le is kell, hogy rögzítség a szerződésben (le s szokták)


Amennyiben az a helyzet van, hogy igaz, te fizeted a 15 ezret, de jaj, a múlt hónapban nem volt pénzem, így elmaradtam 1 havival.. nos ez már elég indok a módosításhoz.

Ebben az esetben a behajtócég mondhatja, hogy nem tartottad be a szerződés menetét, így ők felemelik 30 ezerre vagy ha nem tudsz fizetni, akkor bírósági úton végrehajtást követelnek..

(végrehajtónak te nem tudsz fizetni, mert ők nem ezzel foglalkoznak, te egy behajtócéggel vagy kapcsolatban)

2014. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Megteheti. 15 ezer Ft nagyon pici pénz. Nem tudod, ki a gyerek apja?
2014. febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért nem menekülsz el egy haverhoz, akitől nem lehet végrehajtani, otthonról kijelentezel, vagy miért nem beszélsz 1 ügyvéddel, lehet hogy a behajtó fenyegetőzött, ő is mejárhatja...
2014. febr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze utolsó egy féléves gyerekkel.
2014. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat! Gyerektartás azért nincs mert van párom, a gyerek apja. De neki semmi köze ehhez az ügyhöz, sajnos egy régi hitelről van szó amit az egyik bank átadott a dunacorpnak. ezek zaklatnak már több mint egy éve, és fél évvel ezelőtt a nagyszüleimet zaklatták... mivel ez a bejelentett cimem. Semmilyen papirt nem irtunk, nincs hivatalos levelem tőlük, azt se tudom mit és meddig fizetek. Állandóan csak telefonon hivosgat az ügyintéző. Én ugy tudom ez a cég egyébként nem végrehajtó, és nincs végrehajtási joga. Akkor miért fenyegetőzik ezzel? Nem volt nagy a tartozásom, maga a tőke 600ezer ft volt, mióta hozzájuk került az ügyem azota lett több mint egy millió. Ez kétségbeejtő :S Semmi jót nem hallottam erről a cégről, majdnem ugy viselkednek mint az uzsorások. Fenyegetőznek stb... Ügyvédet sajnos nem ismerek, nem tudom kihez fordulhatnék. Szeretném ezt valahogy elrendezni és nem tagadom meg a tartozást, de ami sok az sok.
2014. febr. 25. 22:15
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az ügyhöz nincs köze a párodnak, de a gyerek felneveléséhez igen (s akkor máris ki tudsz fizetni 30ezret a 40 ezres gyedből). Tanácsot sajnos nem tudok adni :/
2014. febr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 10:50 vagyok-

Ezek szerint ti telefonon keresztül egyeztetek meg a havi 15 ezer forintos részletfizetésben??? Nem kaptál semmi email-t vagy levelet??

Mert ha ez így van, akkor a behajtó cég nem járt el helyesen veled szemben.

De kezdem az elején.

600 ezer forintos tartozásod amit nem fizettél a bank felé, ők ezért felbontották a veled kötött szerződést ( szerződésed volt a bankkal, végül is adott hitelt neked) és a tartozásodat eladta a behajtócégnek. Innentől kezdve nem a banknak tartozol hanem a dunacorpnak. Ők a 600 ezer forint tartozás mellé hozzáadták a maguk ügyintézési díját, + a napi, és évi késedelmi pótlékokat. Így nagyon is elképzelhető, hogy több mint 1 év után több mint 1 milliós tartozásod lett. (ez eddig érthető ugye?)

Na és itt jön az aminek jönnie kellett volna.

A dunacorpnak értesítenie kellett téged, hogy a tartozási ügyed már az ő kezükben van. Tájékoztatni kellett téged, hogy jelenleg ennyi összeg tartozásod van és kérik, hogy X napon belül fizesd ki a teljes összeget.

Ezt nem telefonon, hanem csakis levélben kellett, hogy megkapd. Neked erre a levélre szintén írásban reagálni kellett volna, hogy tudomásul vetted a tartozás összegét, szándékodban van fizetni ezért részletfizetést kérsz. Ilyenkor jön a behajtócég és az ügyfél között levelezés, hogy megegyezzenek egy reális összegben ami mindkét félnek jó. Dunacorpnak kellett küldenie akár levélben akár email-ben egy szerződést amiben le van írva, hogy te mennyi összeggel tartozol, mennyi összegben egyeztetek meg, hogy havonta fizeted (ezzel elfogadják a részletfizetési kérelmedet), leírja, hogy a tartozás teljes kifizetése ebben az esetben melyik év, melyik hónapjában esedékes.

Innentől kezdve nincs más dolgod, mint minden hónapban becsületesen fizetni az összeget. A dunacorpnak csak annyi dolga lenne, hogy évente egyszer az év végi lezárásnál értesít, hogy jelenleg mennyi fizettél be, és mennyi tartozásod van még.

Ez lenne a törvényes útja.


Telefonon keresztül SOHA nem kötünk egyezséget, mert ahogy mondják a szó elszáll az írás megmarad.


A behajtócégnek nincs joga végrehajtást csinálni. Ők annyit tehetnek, hogy nem fizetés esetén bírósághoz fordulnak, és ott kérik a végrehajtás elrendelését. Ha megnyerik a pert akkor az erre kijelölt végrehajtók elvégzik a munkájukat, és a pénzt amit a végrehajtásból bejön a behajtócég számlájára kerül.

Hogy miért fenyegetőznek ezzel?

két okból.

Az egyik, hogy a behajtócég kis telefonos ügyintézője szintén tájékozatlan, de betanították neki, hogy "minden jogban járatlan egyént" meg lehet félemlíteni a végrehajtó szóval.

Vagy maga sz ügyintéző annyira buta, hogy csak ez jut eszébe...

Biztos nincs szerződés?? Biztos nem kaptál levelet vagy emailt amit esetleg nem vettél át, vagy nem olvastál el???


A következőt megteheted.

legközelebb ha telefonálnak.

1. ha van rá mód, akkor te is vedd fel a telefonbeszélgetést, vagyis rögzítsd az egész felvételt.

2. Mielőtt bárki bármit mondana, kezd ezzel a mondatot

- Jó napot kívánok. A nevem Kiss Kata. Önt hogy hívják?

- Nagy Tímea.

- Köszönöm. Kedves Tímea. Tájékoztatni szeretném, hogy ahogy önök is, jó magam is rögzítem a telefonbeszélgetésünket. Ha van kifogása ellene, akkor legyen kedves ön se vegye fel, én sem fogom.. (nem lesz kifogása, mert fogalma sem lesz, hogy mit tegyen)

Majd ha elmondja amit akar, akkor mondhatod te is a következőt.

- Küldtem önöknek tértivevényesen egy részletfizetési kérelmet. A posta szerint önök átvették.

Kérem, hogy a levélben leírt összeget fogadják el mint részletfizetés. (15 ezer forint ahogy eddig is)

Legyenek oly kedvesek, és küldjék el írásban nekem a részletfizetési kérelmem elfogadásól a szerződést, hogy aláírhassam, mert eddig ilyen szerződés nem volt köztünk.

Mivel eddig nem volt szerződés, így nem értem mi jogon követelőznek nagyobb összeget, és mi jogon fenyegetőznek.

Szándékomban áll visszafizetni a tartozásomat, ezért vegyék figyelembe a kérvényben leírtakat.

Van esetleg még valami amiről tudnom kéne??


A következő lesz.

Az ügyintéző vagy elkezd a maga stílusában fenyegetőzni, hogy nem érdekli amit mondasz..Erre neked továbbra is nyugodt hangnemben közölni kell, hogy a beszélgetés rögzítve van, moderálja magát.

Vagy az lesz, hogy megszeppen mert nem fog tudni mit kezdeni veled, és mindenre azt fogja mondani, hogy

-rendben, utána nézünk, és tájékoztatjuk önt.


A lényeg, hogy a telefonbeszélgetés előtt tényleg írj egy részletfizetési kérelmet. Ha elutasítják (és elfogják) írj újabb kérelmet.


Kevesen tudják,de magánember is mondhat csődöt..(csak ugye ezt nem mondják el)

Kevesen tudják, hogyha megvan a fizetési szándékod, és az elutasítás ellenére is havonta fizetsz valamennyi összeget, akkor a behajtócég hiába megy bírósághoz, elveszti a pert. A bíró ugyanis látni fogja a kérelmeidet, és a pénzutalásokat. Így azt is tudja, hogy szándékodban áll fizetni.

Természetesen ehhez az kell, hogy minden hónapban rendesen fizessen az ember..


Megjegyzem: Nem vagyok sem jogász, sem ügyvéd, csak én ezen már túl vagyok pár éve, így tapasztalatból beszélek.

De elmehetsz a helyi önkormányzathoz ahol szokott lenni ingyenes jogi tanácsadás. Tőlük is kérhetsz információt.

2014. febr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, csak telefonon beszélünk, kivéve hogy kb két honapja kijöttek a cimemre, két pasas, elvileg az egyik az ügyintézőm volt..... azota csak telefonon beszélünk. Első perctől kezdve az van ha nem fizetek akkor végrehajt stb... jönnek a cimemre foglalni, persze semmi nincs a nevemen, se ház, se ingóság semmi. Én már ezt is elmondtam neki, mivel tudom h mivel jár, sajnos egy kisebb tartozás miatt az apeh már járt itt, de negativ jegyzőkenyvet vettek fel, mondván nincs semmim. azt azota kitisztáztam. mindig azt mondja az ügyintéző h neki már elege van, ő a rendes velem h honapok ota elnézi nekem h nem fizetek amennyit akar stb.. meg h saját érdekembe vegyem fel a telefont, ilyen smst is kaptam tőlük még az elején vagy 3at is.. Nem akarok ennek a cégnek feleslegesen fizetni, mert ugy hallottam h olyan mintha kidobnám az ablakon azt a pénzt. Inkább elköltöm a fiamra, legalább az jo helyre kerülne.
2014. febr. 26. 08:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keress meg egy ügyvédet mert ahogy eljárnak az nem törvényes.
2014. febr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!