Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkérelem elutasítás - miért?

Hitelkérelem elutasítás - miért?

Figyelt kérdés

Az ősz folyamán igényeltem folyószámla hitelkeretet, ill. egy kisebb összegű (1 millió forint) személyi kölcsönt.


A bank (Raiffeisen) mindkettőt elutasította. Mivel konkrét indoklást nem adtak, az ügyintézőm utánajárt kicsit a dolgoknak.


Mivel 22 éves vagyok, első munkahelyemen (nettó fizetésem 200e Ft, kezdőként, 1 év munkaviszonnyal, határozatlan idejű szerződéssel), KHR-ben nincs nyoma semmilyen tartozásnak (egy ismerősömnek lógok még kb. 200 ezer ft-al, de ez baráti alapon van, és folyamatban van a törlesztése). Előző munkahelyemről jó viszonyban jöttem el, így onnan sem lehet probléma.


Mikor az ügyvezetőm rákérdezett a fiókvezetőnél, az annyival válaszolt, hogy nekem "semmiféleképpen sem" adhatnak hitelt, kölcsönt, stb., akármit ami a bank számára rizikót jelenthet. Az ügyvezetőm értetlenül áll a dolog előtt, ő sem érti, hogy mi lehet az oka (a koromat leszámítva), és elkezdett újból utánajárni a dolgoknak.


Mi lehet még ezen kívül az oka?


2016. jan. 8. 15:16
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
20, így történt, ez mind megvolt. Mikor megjött a válasz, hogy elutasították, az ügyintéző akkor kérdezte végig a helyi vezetőséget, akik ennyivel lerázták.
2016. jan. 8. 20:05
 22/28 anonim ***** válasza:
60%

Az a probléma, hogy nem akarod megérteni, hitelt nem kötelező adni a bankoknak. Nem jár automatikusan akkor sem a hitel, ha Te teljesíted az összes alapfeltételt. A bankok dönthetnek úgy, hogy elutasítják a kérelmet. Több milliárd hitel kihelyezését kísértem nyomon, elhiheted, láttam már igen sokféle kérelmet.

Csak egy példa. Ügyfelem jövedelme elérte a havi 1 milliót. Volt 7M Ft önereje, 18M hitelt kért új építésű házvásárláshoz, de volt már egy 3,5M Ft-os autó hiteleis. Egyedülálló, 30 év alatti férfiről van szó. Mi történt? Az egyik bank alapból elutasította a kérelmét, illetve ha hozott volna adóstársat, kapott volna hitelt. A jövedelme messze meghaladta az elvárt szintet és az önerő is rendben volt, mégis így döntöttek. Egy másik bankban először úgy tűnt, menni fog, de végül a központ nem hagyta jóvá az igénylést. Régió vezetői engedély kellett hozzá, hogy egyedi bírálattal áttuszkoljam a kérelmet.

Nálad pl valószínűleg segítene egy idősebb adóstárs, de személyi kölcsönnél nem minden bank fogad el ilyen kérelmet.

2016. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Azt megértem, hogy nem adnak és nem kötelező adniuk. Viszont olyan formán közölte az ügyintézőmmel a fiókigazgató az okokat, ami még őt is megijesztette, és érdemesnek találta felhozni hogy nem tudok-e valamilyen gátló tényezőről... Ezen tényezők lehetősége érdekelne, hogy mit vizsgálnak még. Pl. rendőrségi ügyek (volt 1-2 ügyem de ott én voltam az "áldozat", 2x elütöttek 1x pedig kiraboltak), esetleges külföldi rendezetlen számlák (Dániában 2x kaptam számlát behajtótól, olyan behajtótól, meg olyan céggel kapcsolatban, akikről sosem hallottam, de mint később kiderült, az egyik ottani ismerősöm segített, van 1-2 szürke vizeken evező cég akik random behajtatnak dolgokat és remélik hogy a hülyéje fizet... És mivel nem hivatalos levél, stb., ezért nem számít bűncselekménynek, de ha nem fizet az illető, bejegyeztethetik az ottani KHR-be, mert hogy ők kiszámlázták te meg nem fizettél), ilyesmi?
2016. jan. 8. 20:37
 24/28 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem túlkomplikálod ezt az ügyet. Lehet, a fiókvezetőnek rossz napja volt, azért reagált furcsán. Már leírtam az alapvető problémákat, ami miatt én pl neki sem fogtam volna a kérelmednek, mert tudom, a központi bírálók mire harapnak.
2016. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
30%

csak egy ötlet, úgy hallottam, náluk nem olyan szigorúak az életkori korlátok és nagyon szeretnének újabban hitelezni. Próbálkozz itt:


[link]

2016. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Tehát 1 év alatt volt 2 400 000Ft bevételed + jutalmak, ebből te csináltál -200 000Ft-ot barátokon való élősködéssel, mindezt a szülőknél lakva és még 1 000 000Ft kellene...
2016. jan. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Öhm... Nem, nem a szüleimmel élek. Nem, nem kerestem végig 200e Ft-ot (első hat hónapom próbaidő volt, ekkor 150e Ft-ot kerestem havonta). Nem élősködtem senkin, de köszi hogy feltételezed a legjobbakat úgy hogy fingod sincs ki és mi vagyok... Az a 200e pedig egy régebbi tartozás, amihez semmi közöd hogy milyen célra volt.


De akkor lebontom neked a pesti élet árait, per hó:

- 55.000Ft lakbér

- 40.000Ft rezsi (villany, gáz, fűtés, melegvíz, internet, közös költség)

- Mobiltelefon számla 10.000Ft (telefon részlet + havidíj)


És akkor még nem ettem, nem vettem ruhát magamnak, se semmit. Csak éltem, bejártam dolgozni, hazamentem, aludtam. Nem mentem el szórakozni, kikapcsolódni, nem vettem semmi luxuscikket, és még csak ajándékot sem rokonoknak karácsonyra/születésnapra.


Megjegyzem jutalmat NEM kaptam a munkahelyemen, egyáltalán...

2016. jan. 10. 14:31
 28/28 anonim válasza:
Szia tudom régi kérdés. Közbe sikerült felvenni a hitelt?
2023. jún. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!