Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkérelem elutasítás - miért?

Hitelkérelem elutasítás - miért?

Figyelt kérdés

Az ősz folyamán igényeltem folyószámla hitelkeretet, ill. egy kisebb összegű (1 millió forint) személyi kölcsönt.


A bank (Raiffeisen) mindkettőt elutasította. Mivel konkrét indoklást nem adtak, az ügyintézőm utánajárt kicsit a dolgoknak.


Mivel 22 éves vagyok, első munkahelyemen (nettó fizetésem 200e Ft, kezdőként, 1 év munkaviszonnyal, határozatlan idejű szerződéssel), KHR-ben nincs nyoma semmilyen tartozásnak (egy ismerősömnek lógok még kb. 200 ezer ft-al, de ez baráti alapon van, és folyamatban van a törlesztése). Előző munkahelyemről jó viszonyban jöttem el, így onnan sem lehet probléma.


Mikor az ügyvezetőm rákérdezett a fiókvezetőnél, az annyival válaszolt, hogy nekem "semmiféleképpen sem" adhatnak hitelt, kölcsönt, stb., akármit ami a bank számára rizikót jelenthet. Az ügyvezetőm értetlenül áll a dolog előtt, ő sem érti, hogy mi lehet az oka (a koromat leszámítva), és elkezdett újból utánajárni a dolgoknak.


Mi lehet még ezen kívül az oka?


2016. jan. 8. 15:16
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
34%
Ok, akkor az elutasítás oka elsősorban az életkorod, másodsorban a többi paraméter pl az egyedülállóság és az, hogy nincs megtakarításod, nincs egyéb vagyonod.
2016. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%
Ha az ügyvezetőd szerint megbízható vagy, kérj tőle fizetéselőleget.
2016. jan. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
12, Miért kérnék a BANKI ügyvezetőmtől fizetéselőleget? És mint mondtam, nem 20-30e Ft-ról van szó, hanem 1 millióról. Kétlem hogy 200e-es fizetésből idead előlegbe 5 hónapot...
2016. jan. 8. 16:40
 14/28 anonim ***** válasza:
16%

Miért kérnél? Mert pénz kell, nem?


Vagy neked mi az ügyvezető? Nem a főnököd? Te az ügyintézőre gondoltál? Akkor bocsánat. Fizetéselőleget a főnöködtől kérj, az kamatmentes szokott lenni.

2016. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
34%

"Azér"

Fiatal vagy úgysem érted! :-)

2016. jan. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
27%

Próbáld már meg túltenni magad ezen a vackon!

Az élet ilyen, szokni kell!

2016. jan. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

14, akkor megismétlem, NEM fog adni a főnököm (sem a tiéd, sem másé) 1 milla fizu előleget, 200e nettó keresetre.


Mellesleg megjegyzem, ügyintéző az, akihez csak úgy random odamész, ügyvezető az, akihez bejelentkezhetsz, mert MINDEN hozzád tartozó üggyel ő foglalkozik (hitel, kölcsön, számlanyitás, stb.). Ügyintézőhöz akkor mész, ha nem vagy a bejelentkezési bankfiók közelében.


Többiek: Tehát ha van egy problémám, lépjek túl rajta? Roppant intelligens és rengeteg információt tartalmazó hozzászólásokat sikerült összehoznotok...

2016. jan. 8. 18:03
 18/28 anonim ***** válasza:
30%
Nem kötelező túllépned rajta, rágódhatsz még, de attól nem lesz jobb, csak te őrlődsz fel!
2016. jan. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
60%
A személyi kölcsönt a legtöbb helyen 23-25 éves korhoz és 6-12 hónap folyamatos munkaviszonyhoz kötik, ami arra a munkahelyre vonatkozik, ahol jelenleg dolgozol. Általában pontrendszert használnak, tehát nem mindegy hogy épphogy megugrod a korhatárt és az egy évet, vagy 10 éve folyamatosan dolgozol. Azt is nézik, hogy mióta vagy a bank ügyfele, volt-e korábban hiteled, időre törlesztetted-e (egy pozitív hitelmúlt előnyt jelent a semmilyen hitelmúlthoz képest), van-e esetleg nagyobb összegű megtakarításod a banknál, lakossági vagy prémium ügyfél vagy. A lényeg: nem pofára megy a dolog. Az más kérdés, hogy a bankokkal lehet alkudni, de ott se a szimpátia dönt, hanem hogy milyen az ügyfélmúltad.
2016. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
30%

Legyél rámenősebb. Kezdjük ott, hogy mi az, hogy a banki ügyintéződ rákérdezett a fiókvezetőnél, aki meg lebeszélte őt... Az, hogy kapsz-e hitelt nem a fiókvezetőn meg az ügyintézőn múlik.. Menj be a fiókba egy munkaviszony igazolással, és közöld az ügyintéződdel, hogy személyi kölcsönt szeretnél igényelni, ehhez szeretnél kitölteni egy adatlapot. Kitöltöd, a fiók felküldi a központba, ott döntenek róla, majd kipostázzák a választ. Legelőször is azonban olvasd el a bankod honlapján a hirdetményt a személyi kölcsönről, abban benne van, hogy mik az igénylés feltételei.


Többen írták már, tényleg igaz, számít a korod, a munkaviszonyod ideje, a fizetésed, a hitelmúltad, a családi állapotod, a banknál tartott megtakarításod és hogy milyen régóta vagy a bank ügyfele.

2016. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!