Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek ha a bank elutasíto...

Mit tegyek ha a bank elutasította a hitelkérelmemet és meg sem indokolta?

Figyelt kérdés
Amíg nem tudom, hogy mi a hiba a hiteligénylési helyzetemmel addig azt sem tudom, hogy hogyan tudok ezen javítani. Ilyen esetben mi a teendő? Mindennek megfelelek, jó a fizetésem, pozitív volt az előminősítés, az üzletkötővel mindent átrágtunk és sehol sem találtunk hibát. Előre is köszönöm a hasznos segítőkész válaszokat és a szokásos "hülye, aki hitelt vesz fel" dumákra nem tartok igényt.

2014. jan. 3. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

A bank nem köteles megmondani az elutasítás okát.

Valami nem volt rendben és azért utasítottak el.

De mesélek neked valamit.

Van egy kedves ismerősöm aki az Auchan áruházban hitelosztályon dolgozik. Ő mesélte, hogy nagyon sok esetben a hitelezőknek szerencsére is szükségük van, Ugyanis mint a lottókerék, időnként csak úgy mindenféle vizsgálatok nélkül elutasítják az embert. Ahogy mondta. "a fekete Péter kártyát most ő húzta ki"

Ha te úgy véled, hogy minden hiteligénylésed rendben volt, akkor várj pár hónapot, és igényelj újra hitelt. Akkor megfogod kapni. Ha mégsem, akkor valamelyik igénylésed nem jó.

2014. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és tisztességes választ!

Szomorúan hallom ezt a "fekete péter" dolgot, de ezek szerint tudomásul kell vennem :(

2014. jan. 3. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Azért nem "Fekete Péter" alapon működik a dolog. Még ugyanaz a fizetés ugyanolyan hitelnél is lehet egyik ügyfélnél megfelelő másiknál nem.

Még a munkáltató is lehet elutasítás oka. Elég sok információ elérhető róluk, amiket nyilvánosságra kell hozniuk (pl mérleg). Ha veszteséges volt az rossz pont, ha volt tömeges leépítés az rossz pont... Sőt... Amikor pár éve a székesfehérvári IBM gyár bezárt, a váci IBM dolgozók feketelistán voltak hitelfelvételnél (akkor mondjuk konkrétan bejelentette több bank is a hitelkérelemnél, hogy náluk IBM-es most nem fog hitelt kapni).

2014. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%

Időpont ma 18:38

Pedig van olyan amikor a legjobb hitelkérelmezőt elutasítják, mert így esett a választás. Jó magam is jártam már így. Áruvásárlási hitel, szinte rögtön elutasítottak. 2 héttel később újra próbálkoztam, ugyanazokkal a feltételekkel, és lám, megkaptam..

2014. jan. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%

Mást nem tehetsz, mint tudomásul veszed.

Esetleg más banknál is próbálkozhatsz még...

2014. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
17%

kb 10 éve foglalkozom hiteltanácsadással, de az esetek 99%-ában pontosan tudom, mi lesz, mi lehet majd a probléma, olyankor be se adom a kérelmet addig, amíg nem rendezzük (már ha rendezhető), a maradék 1%-ban is lehet sejteni, mi a gond.


Lehet ok pl az életkor (25 év alatt nem szeretnek a bankok jelzálogfedezet nélküli hiteleket adni). A munkáltatónál is lehet valami, vagy a folyószámlán találhattak olyan tételt, ami nem tetszik a banknak, de lehet gond a KHR-ben található adatoknál is.

Olyan probléma is lehet, hogy minden előírt feltételből csak épp a minimumot teljesíted.


Adatok nélkül nem tudom kitalálni.

2014. jan. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!