Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bank ma a legmegbízható...

Melyik bank ma a legmegbízhatóbb Magyarországon?

Figyelt kérdés
szeretnék betenni egy összeget egy bankba,de nem tudom melyikbe.melyik a legmegbízhatóbb?nagyon nem értek az ilyen dolgokhoz ezért kérném a hozzáértők véleményét!
2014. jan. 1. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy megbízható? Az összes bank OBA azaz Országos Betétbiztosítási alap garanciával rendelkezik, ezzel 100ezer euroig védve vagy bankcsőd esetén is. Vagy nem tudom mire gondolsz, fejtsd ki.

Sokkal lényegesebb dolgok: mennyibe kerül a számlavezetés, átutalás és egyéb díjak, mennyi kamatot fizet, stb stb.

2014. jan. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

arra gondoltam nehogy "elvesszen" a pénzem,de ahogy írtad 100000 euroig biztosítva van.

itt olvastam a gyik-on hogy a számlakezelés,átutalás stb épphogy fedezi a kamatot

2014. jan. 1. 19:15
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


A számlavezetés ingyenes, ha nem kérsz bankkártyát, havi számlakivonatot és SMS szolgáltatást, csak a későbbi továbbutalásért kell fizetned a tranzakciós adóval megegyező összeget.


Ha megvan a számla, akkor netbankon lekötöd, a lent linkelt konstrukció feltételek nélküli.


[link]

2014. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod!!
2014. jan. 1. 23:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Na én pontosan ezért nem ajánlok egy magyar bankot sem. Hisz őket bármikor csűrhetik csavarhatják úgy hogy a pénzednek pápá. A Gránitbank meg szerintem xar úgy ahogy van. 1 fiókja van az országban...ugyan már:D


Egy bank választásnál sok kritérium van, és ebbe beletartozik a személyes ügyintézés is.

2014. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" 1 fiókja van az országban...ugyan már:D"


Nézd, van akinek fontos, hogy minden nap bemenjen a bankba. A többségnek erre semmi szüksége: megkapja a havi fizetést számlára, kártyával fizet ahol csak tud, esetleg néha készpénzt vesz fel automatából.

Szóval képzeld van egy hatalmas többség akinek semmi szüksége bankfiokra.


De én megértem, ha neked erre van szükséged, van akinek ez kell. Akkor ott az OTP minden sarkon, több helyen vasárnap is nyitva.

2014. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" Na én pontosan ezért nem ajánlok egy magyar bankot sem. Hisz őket bármikor csűrhetik csavarhatják úgy hogy a pénzednek pápá."


Ilyen hülyeséget ne hangoztass. Most konkrétan bank pánikot akarsz kirobbantani? Még jó, hogy nem olvassák ezt az oldalt olyan sokan. Nem is értem, hogy jut eszedbe ilyen de tényleg?

A tranzakciós adóról beszélsz vagy mi? Szerinted mennyit kell ahhoz oda-vissza utalgatni két számla között, hogy az állam tranzakciós adó formájában elvigye a teljes vagyonod? :-D :-D :-D

2014. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!