Foglalhatnak tőlem? Párom elköltözött otthonról 21 évesen. A lakás az ő nevén van, de az apja a haszonélvező. Az apja tavaly egész évben a nyakunkra járt, hogy vegyenek fel jelzálogot a lakásra, de a párom nem volt hajlandó.
Most meg jött egy foglalási papír, de nem a párom lakása van feltüntetve benne, hanem az enyém.Elképzelhetőnek tartom éppen hogy "Apuka" csalt az aláírásokkal, és hogy mégiscsak vett fel valamit, de 4,6millió ft-ról( a tartozás) van szó, akkor nem valószínű hogy tavalyi a dolog.
Ha nem az én tartozásom de hozzám van bejelentve a párom lakóhelyileg akkor jöhetnek hozzám foglalni?
Mert a papíron, akárhogy olvasom is, de ezt silabizálom ki.
"És az én lakásomban párom papíron sehol nem szerepel.Csak lakcímileg."
Hát, nyilván erről van szó. Ingóságokat akarnak foglalni tőle, az új szabályok szerint pedig vihetnek mindent onnan, ahol az adós bejelentett lakcíme van, kivéve amiről névre szóló számlával tudod igazolni, hogy a tiéd, és nem az övé.
Névre szóló számlával bizonyítani?Kinek van meg a számlája a több éves mosógépének,számítógépének,tévének,hűtőnek,bútornak stb.?És mi van akkor ha albérletben él,ahova be van ugyan jelentve,de mondjuk bútorozottan,teljesen felszerelten vette ki és minden a lakás tulajáé?Akkor őt is megrángatják érte?
Ezt nem nagyon értem és talán nem is igazán hiszem hogy így lenne.
Hát igen, ez szopacs, ha nincs meg a számla, mert más módon elég nehezen tudod igazolni, hogy a tiéd...
A végrehajtási törvény viszont ezt mondja:
86. § (1) Lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő vagy más olyan ingóságot lehet, amelyről valószínűsíthető, hogy az adós tulajdonában van.
(2) Nem lehet lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő ingóságot, ha a rajta levő jelből vagy más körülményből minden bizonyítás nélkül kétségtelenül megállapítható, hogy az ingóság nincs az adós tulajdonában.
(3) A házassági életközösség tartama alatt a házastársaknak vagy bármelyiküknek a vagyontárgyát bármelyik házastárs ellen külön vezetett végrehajtás során is le lehet foglalni. Nincs helye a foglalásnak, ha az a házastárs, aki ellen a végrehajtás nem irányul, kétséget kizáróan igazolja, hogy a szóban levő vagyontárgy nem a házastársi vagyonközösséghez, hanem az ő különvagyonához tartozik.
Kedves utolsó:
Erre már én is gondoltam.De ki tudja mikor jönnek, dátumot nem írtak, csak annyit hogy 2 héten belül.Én meg 10 hetes csecsemővel nem tudok pakolászgatni, egy ............ vénember miatt.
Meg aztán elég necces egy 4 szoba konyha fürdő mosdó spájzos lakásból átpakolni egy 2 szobás, konyha fürdősbe, ahol 3-n laknak.
Jajjjjjjj, nem igaz, hogy ilyen kasu törvények vannak.
Hát de figyelj, az jobb, hogy jönnek, aztán visznek mindent? Akkor meg semmi nem lesz, kivéve a végrehajtás alól mentes ingóságokat (ezeknek is nézz utána, pl. ha csak egy ágy van, azt nem lehet lefoglalni, meg ilyenek, na azokat se kell elpakolni, meg amiről számla van a te nevedre).
Én a helyedben hórukkos melósokat meg teherautót bérelnék, és a pároddal fizettetném ki a költöztetés költéségét. Ha már volt olyan kedves, hogy ilyen helyzetbe hozott, akkor állja is ő a díját, nem?
A végrehajtóval is lehet egyeztetni, hogy neked mikor lenne jó, ha jönnének, nem vagytok kötelesek mindig otthon lenni, és neki is jobb, ha nem lakatossal kell bejönnie. Megbeszéltek egy időpontot akkorra, mikor már nem sok minden van ott, aztán annyi.
Utolsó:
Köszi még egyszer.Utána nézek a dolognak(mit lehet és mit nem ingósítani)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!