Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van akkor, ha nem törleszte...

Mi van akkor, ha nem törlesztem a diákhitelem?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, még a szüleimnél lakok. Ha felvennénk 1-2 millió forintot diákhitellel, és aztán nem fizetném vissza, akkor mi történne? Nem hajthatják be, mert hát nincs lakásom, szüleimtől meg már nem függök.
2015. nov. 19. 19:27
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

"Hát talán mert ingyen pénz?:D Azt hittem ez egyértelmű."


Kedves kérdező!

Te az a tipikus undorító ingyenélő patkány vagy, aki miatt nagyon sok normális, becsületes ember szív mint a torkosborz.


De a kérdésre visszatérve: arra, hogy nem hajtják be, akkor van esélyed ha soha az életben nem lesz munkád, mert ha valahol elkezdesz dolgozni (jaj szegény munkáltató...), akkor az első fizetésedből elkezdik vonni a törlesztőt.


Ha nincs munkád, akkor irány a kőfejtő. Én és a többi dolgozó ember nem fogjuk egy ilyen kis félrenevelt pondró adósságát összedobni...

2015. nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Amint bejelentett béred lesz vonni fogják. Csak nem 1-2, hanem 5-6 millió lesz már akkor. Egész életedben meg nem tudsz feketén dolgozni gondolom.

Vagy ha örökölsz ingatlant, pl szüleid után, akkor arra terhelik.



Az Üzletszabályzat értelmében kötelességünk azonnali hatállyal felmondani a hitelszerződést:


ha a hitelfelvevő több mint 12 hónapnyi részletfizetési törlesztéssel adós marad, feltéve, hogy a hitelfelvevő e tartozását a Diákhitel szervezet írásbeli felszólításában foglalt határidőben nem teljesíti,

ha jogosulatlanul vette igénybe a Diákhitelt,

súlyos szerződésszegés esetén (pl. névváltozás vagy állandó lakcím változás bejelentésének elmulasztása)

A felmondást követően megszűnik a Hitelszerződés, és teljes tartozását egy összegben - 8 napon belül- kell megfizetnie. Ha a határidő lejár és nem rendezi tartozását, akkor azt behajtásra átadjuk a NAV-nak.


A szerződés felmondását követően már nem lehet kérelmezni a Diákhitel Központ által biztosítható kedvezményeket (célzott kamattámogatás, törlesztési kötelezettség szüneteltetése, törlesztőrészlet mérséklése, új hallgatói jogviszony bejelentése).

2015. nov. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Értem, és a NAV hogy hajtja be, ha letelik a 8 nap?

De inkább az érdekel, hogy be tudják-e hajtani, ha kiköltözöm másik országba?

2015. nov. 20. 17:18
 14/38 anonim ***** válasza:
senkit nem érdekel, hogy nincs lakásod, kollégámhoz kimentek lakcímre (NAV), lefoglaltak amit lehetett, mivel nem tudta igazolni, hogy nem ő vette, hanem a felesége vagy az anyósa (ő a lakás tulaja)
2015. nov. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Jó, de nem én vagyok a lakásom tulaja
2015. nov. 20. 18:47
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

JÉZUSOM :DDDDD EGYETEMRE MÉSZ ÉS EZT MEG KELL KÉRDEZNED? :DDD


Azt ne mondd, hogy te a jövőben soha az életbe nem tervezed, hogy bármilyen ingóságod vagy ingatlanod, autód vagy bejelentett állásod lesz. Ha mégis, akkor csináld csak ezt, sz..ros 1-2 millióért szívni akarsz egész életedben, röhej :D 19 évesen, felnőttként beláthatnád, hogy ez nem egy több milliárdos tétel, amiért megérné életed végéig "bújkálni". Egy közepesen jól fizetett diplomás pár havi béréről beszélünk könyörgöm :D

2015. nov. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy tulaj vagy-e. Oda vagy bejelentve, tehát ott vannak a dolgaid, amiket le lehet foglalni. Semmi nem írja elő, hogy csak saját lakásban lehet ingóságot foglslni.
2015. nov. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

""""""""Értem, és a NAV hogy hajtja be, ha letelik a 8 nap?

De inkább az érdekel, hogy be tudják-e hajtani, ha kiköltözöm másik országba?""""""""""


Köztartozásként hajtják be, tehát a diákhitelt nem adják át behajtócéhnek, hanem a nav, tartja nyílvám köztartozásként. Az adótartozás is köztartozás, de az elévül és a pótléka is, erre jogszabály van, feltéve, ha nincs sikeres lehajtási részösszeg 6 év alatt ill nincs széljegyzet tulajdonon-részen vagy nincs zárolás valamin. Viszont ez a diákhitel kivétel, tehát nem évül el, hiába köztartozás, erre is jogszabály van. Jelenleg a külhoni országokból igen nehézkes a behajtás. Tele van London tartozásos magyarokkal, amiknek autóik és pénzük is van és jövedelmük is van a saját nevükön, itthon meg adótartozásuk és banki tartozásuk van. Ez 2017 től változik egy EU-s szabályzat szerint, mivel a külföldiek banki egyenlegét évente egyszer átküldik az anyaország adóhatóságának, az éves átlagösszeget küldik meg és az éves záró összeget. 2017töl küldik, 2016os adatokkal kezdik. Ez még nem jelenti, hogy inkasszálhatják, de a hazai törvények szerint, bizonyított a fedezetelvonás, ettől kezdve bűncselekmény. Továbbá ez a fajta intézkedés a pü. és adó és behajtás tekintetében az évek alatt tovább fog fejlődni. 5-10 év múlva nem bújhatsz el külföldön a pénzeddel, standard lesz a külföldi behajtás. Ez tuti.

2015. nov. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

"""""""Teljesen mindegy, hogy tulaj vagy-e. Oda vagy bejelentve, tehát ott vannak a dolgaid, amiket le lehet foglalni. Semmi nem írja elő, hogy csak saját lakásban lehet ingóságot foglslni.""""""""""


Az ingatlan tulajdonosa nem tulajdonosa automatikusan az ott tárolt tárgyaknak és a lakcímbejelentés se jelent semmilyen tulajdonjogot az ingatlanban tárolt tárgyakon. A végrehajtáskor a feltételezett tárgyakat foglalják, de ha nem feltételezhető ill bizonyított hogy nem az adósé, akkor nem. PL. ha egy TVre azt mondja a tulaj, hogy az övé, akkor nem vihetik, csak akkor viszik, ha pl. nincs jelen a tulaj vagy senki sincs ott. A tévesen foglalt tárgyakat vissza lehet perelni igényperrel vagy kifogással is visszaadják és ezt meg is nyerik, nem kell bizonyítani pl. egy TV-ről, hogy ez az övé vagy nem, elég, ha mondja. Amúgy se viszik el a TV-t, csak zárolják és ott marad és valakinek vállalnia kell a megőrzést, de nyugodtan használhatja. Egyébként ingó foglalás nem igen szokott lenni, esetleg vállalkozás eszközeinél, ahol egyértelmű és árú, gép stb-nél ami leltárban van. Magánháznál, ahol az adós nem tulajdonos a tulaj vagy képviselője jelen van, kizárt, hogy elvigyék a szekrényt vagy zárolják.

2015. nov. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy külföldre "szökés" esetén nehézkes a behajtás, de nem lehetetlen, ugyanúgy, ahogy a külföldi hatóság is megkeresi a NAV-ot, hogy az ott keletkezett tartozását az illetőnek hajtsa be. Vagyonfeltárás, foglalások, árverések. Ezekre nemzetközi egyezmények vannak már most is, de ahogy az előttem szóló írta, bővülni fog a kör. Vannak a NAV-nál ügyintézők, akik konkrétan ezekkel foglalkoznak.


... valamint, nem kell, hogy lakcímed legyen, elég ha a rendőrség közli a tartózkodási helyed, mert ott is foglalhatnak még akkor is, ha soha nem voltál oda bejelentkezve egy perce sem. Olvasd el hozzá a bírósági végrehajtásról, valamint az adózás rendjéről szóló törvény erre vonatkozó részeit. Még anyaotthonban is!

2015. nov. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!