Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe érdemes tartani/befektetn...

Mibe érdemes tartani/befektetni a pénzt?

Figyelt kérdés

Emlékszem, nem is olyan régen, néhány éve a lekötött betét, hozamvédett alapok jó dolognak számítottak, illetve a cib malacpersely is. Most úgy látom, ezek egyike se éri meg. Arról van szó, hogy van 400 ezer forint megtakarított pénzem, és havi szinten kb 10 ezer forintot tudok félretenni ( jobb hónapban 20at is).

Jelenleg minden egy folyószámlán csücsül. Maradjon ott, vagy van valakinek jobb ötlete, hol éri meg tartani? Igaz, havi szinten több kb egy ezres elmegy a banknak ( számlavezetési díj, sms szolgáltatás stb. gyanánt) de kivenni nem szeretném onnan a pénzem, ott legalább fizikailag biztonságban van. Egyébként 27 éves férfi vagyok, ha ez számít.



2015. júl. 28. 16:16
 1/5 A kérdező kommentje:
" több kb egy ezres" -> bocsánat, ezt elírtam, a több szó felesleges
2015. júl. 28. 16:17
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha néhány éve jó dolognak számított a lekötött betét, ma miért nem éri meg?
2015. júl. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

Azért nem jók a lekötött betétek, mert többe kerül utána kivenni a pénzt a bankból, mint amennyit összesen kamatozik.

Nekem most a gépkocsinyeremény betétkönyvek gyűjtése tetszett meg. Nem kamatozik semmit, viszont nem is vonnak le semmit a visszaváltásnál, ráadásul még arra is van egy iciripiciri esély, hogy nyerek valamelyikkel egy autót.

2015. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
azt hiszem, az a legjobb megoldás, ha ott hagyom, ahol van. ennyi pénzzel nem éri meg bármibe is kezdnei, fektetni..talán max magamba, tanulni valami értelmeset, mondjuk nyelvet.
2015. júl. 28. 22:52
 5/5 anonim ***** válasza:

# 3:


Látom Téged is sikerült félrevezetnie az Origo Pénzügyi rovat - Privatbankár stb. pénzügyi álszakértőinek, hogy alacsony a kamat bezzeg 5 éve még 8% volt, illetve ha ma berakod a pénzed, majd 1 hónap múlva egy az egyben kivennéd készpénzben, akkor kevesebbet kapsz vissza, mint amit betettél.


Egyrészt a mai 2%-os kamat 1%-os inflációnál ugyanakkora hozam, mint 5 éve a 8%-os kamat 7%-os inflációnál. Másrészt az, hogy berakod a pénzed és 1 hónap múlva kiveszed, 5 éve sem volt olcsó mulatság, már nagyon régen kellett KP felvételi díjat fizetni a banknak, erre jött rá még a tranzakciós jutalék.


A lényeg, hogy a bankbetétre, mint az egyik legalacsonyabb kockázatú befektetési formára sosem, mint jelentős hozamot ígérő befektetésre kell tekintetni, hanem arra szolgál, hogy infláció mellett a pénzed megtartja az értéket. Ez így volt 2010-ben is, meg 1995-ben is. Akkoriban ez nominálisan azért jelentett jelentős összegnövekedést is a számlán, mert ennyit romlott a pénz értéke. Ha akkoriban kivetted a kamatot, - az idősektől sokat lehetett hallani 20 éve, hogy megy a takarékszövetkezetbe beíratni a takarékkönyvbe a kamatot, kiveszi és elküldi a gyerekeinek - azt érted el, hogy a megtakarításod nominális értéke ugyanannyi maradt, de a reálértéke csökkent.


A másik, el kellene felejteni, hogy a pénzünket a bankból minden esetben KP-ben akarjuk felvenni, amikor ezt a sok esetben semmi sem indokolja. Melyek azok a helyzetek, amikor 4-5 millió forintot például KP-ban kell kifizetni, és ennek mi az oka?

2015. júl. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!