Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan értendő a banki hitelné...

Hogyan értendő a banki hitelnél az induló törlesztés?

Figyelt kérdés
Pontosabban tudom mit jelent, csak hogy a későbbiekben ez nőni fog, vagy ha normálisan fizetem, akkor csökkenni?

2015. márc. 13. 07:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Tehát ha teszem azt egy 6,5 milliós lakást akarok venni, akkor addig szóba se állnak velem, amíg nincs a kezemben legalább 1,5 misi. Az baráti...
2015. márc. 13. 11:38
 12/16 TamásTóth ***** válasza:

Kérdező? nyilván nem állnak szóba veled, mert 0 önerőre mi a biztosíték, hogy a bank visszakapja a pénzét?


Ha te nem fizeted a hiteled, és lefoglalja a lakást és eladja, de csak olcsobban tudja eladni, akkor pénzt veszít, erre biztosíték az, hogy a lakásban, amit hitelre veszel van önerőd is. igy ha nem fizeted a hitelt, akkor még az önerő miatt nem veszít pénzt a bank. Ez a biztosítéka a banknak.

2015. márc. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.

Mi pont 6,5 millióért vettük a házat. A becslő 7,5-öt írt, így 5,44 milliót kaptunk volna maximum. Tehát 1,06 millió önerő is elég lett volna a hitelhez.

De számolj az ügyvédi díjjal, a felbecslő díjával, na meg a vagyonszerzési illetékkel, amit vásárlás után elég hamar be kell fizetni. Nekünk ez 140.000 Ft volt.

Szóval nem elég csak az önerőt összegyűjteni.

2015. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ja értem! Köszönöm szépen! Sose foglalkoztam ezzel a kérdéssel, a hitellel pláne nem, így nem tudtam mi merre hány méter. Gondolkodom azon, hogy elköltözzek a szülői házból, de az albérlet rohadt drága. Inkább megpróbálok összegyűjteni valami kis lakásra.
2015. márc. 13. 12:12
 15/16 anonim ***** válasza:

Akkor vedd számításba a lakástakarékot (fundamentát) is esetleg. Igaz, az legalább 4 év, de kamatozik is, meg állami támogatás is van hozzá.

Ha nem sürgős a költözés, akkor kezdj bele.

Mi is fizetünk a hitel mellett, és így majd ha lejár, betörlesszük a hitelbe, így majd végtörlesztünk, és 2 évvel megrövidül a hitel. És csak havi 10.000 fizetünk bele.

2015. márc. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, önerő mindenképp kell, legalább a lakás vételárának 20%-a!

A jelzálogot a megvásárolandó lakásra teszik rá, de a bank kérhet még pluszba jelzálogot. Pl. volt aki úgy kapta meg a panelra a hitelt, hogy jelzálog került a lakásra, amit megvettek, plusz a hitelfelvevő szüleinek családi házára, így kapta meg a hitelt. Itt gondolom kevés volt az önerő v. nem is volt. Mert önerő nélkül úgy vehetsz fel lakáshitelt, hogy a bank több ingatlanra tesz jelzálogot, nem csak a megvásárolandó ingatlanra.

Ugyanakkor egyedül valóban nem fog menni, max. ha milliós fizud van, adóstárs mindenképp kell.

2015. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!