Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék lakást vásárolni,...

Szeretnék lakást vásárolni, milyen hitelek, kinek, hogyan váltak be?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy pályakezdő vagyok a fizetésem alacsony (minimálbér) és mindenképp szeretnék egy lakást vásárolni. Páromnak jobba fizetése, valószínű, hogy nekem nem adnak hitelt de neki igen. Milyen hitellel nem érdemes és melyikkel érdemes foglalkozni? Csak magyar forintban vagyok hajlandó hitelt felvenni más szóba sem jöhet, de egyáltalán nem tudok semmit a hitelezésről. Valaki (tapasztalt) egy pár sorban felvilágosítana, hogy ez hogyan is működik?

2015. márc. 10. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyik hitellel sem érdemes foglalkozni. A fél ország ezeket nyögi. Ismered azt a mondást hogy addig nyújtózkodj amíg a takaród ér?
2015. márc. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ha addig nyújtózkodtam volna nem tartanék sehol... nos más válasz?
2015. márc. 10. 20:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés, hogy melyik hitel jó vagy nem jó. Nyilván ha van bank amelyik ad lakáshitelt akkor úgyis elfogadjátok.

Menjetek be abba a bankba ahol van számlaszámotok. Ott elmondjátok, hogy van egy ház ami X millió forintba kerül, nektek megvan a 30-40% önerőtök, szeretnétek lakáshitelt felvenni. Ott majd elmondják, hogy mi hogyan megy. Ha elfogadható, akkor igénylitek. Ha nem fogadható számotokra, akkor érdeklődtök más bankoknál

2015. márc. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

"Igen ha addig nyújtózkodtam volna nem tartanék sehol..."


Miért, most tartasz valahol? Egy lakást nem tudsz önerőből megvenni...

2015. márc. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És akkor soha ne költözzek el itthonról? Üljek anyám nyakán? Vagy még jobb várjam meg míg meghal hogy megörököljek? Milyen ember az aki egész életében semmit nem tesz mondván nem ér odáig a takaróm??? Azt hiszem nem sok embernek van saját lakásra zsebből pénze, de nem bűn az ha szeretnék külön élni, saját tulajdonnal rendelkezni... nem riaszt vissza egy nehézség sem...
2015. márc. 10. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Három feltételnek kell alapvetően megfelelni egy lakáshitelhez.


1. Megfelelő hitelképesség (ehhez kevés infót adtál meg, nem lehet eldönteni, kaphattok-e hitelt).


2. Megfelelő értékű ingatlan fedezet.


3. A bank belső szabályai alapján előírt önerő, vagy plusz ingatlan fedezet.


Arról pl nem írtál semmit, mennyi spórolt pénzetek van. Ha nincs, ezzel kell kezdeni, önerőt kell képezni.

2015. márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. márc. 12. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!