Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan értendő a banki hitelné...

Hogyan értendő a banki hitelnél az induló törlesztés?

Figyelt kérdés
Pontosabban tudom mit jelent, csak hogy a későbbiekben ez nőni fog, vagy ha normálisan fizetem, akkor csökkenni?

2015. márc. 13. 07:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

inkább nőni fog, vagyis eddig ez volt a tendencia. politikától függ, hogyan alakulnak a kamatok.

de ez le van írva a szerződésedben.

pl. az enyémben úgy szerepel, hogy 6 hónapos kamatperiódusok vannak, azaz 6 hónapig ugyanannyit fizetek, aztán módosítanak valamit a piac aktuális állapota szerint, és onnantól 6 hónapig megint ugyanazt az összeget fizetem.

én 4 éve fizetek, azt figyeltem meg, hogy nőtt az összegem. nem sokkal, 4-5 ezerrel a 4 év alatt.

2015. márc. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nincs még szerződésem, csak gondolkodom hitelen, mivel szeretnék egy kis lakást venni. Ezért tettem fel a kérdést, mert biztos van már valakinek lakáshitele és Ő tudja mi újság.
2015. márc. 13. 08:23
 3/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
Sokaknak azért IS lett 2-3-szorosa a törlesztője, mert olyan akciókat "használtak ki", aminél az első néhány évben csökkentett törlesztőt kellett fizetni. Így eleve jelentősen emelkedett volna nekik a részlet, erre jött rá pluszban a gazdasági hatás.
2015. márc. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Na igen, ezért lenne jó egy olyan hitel, aminek viszonylag magas a törlesztője, de az legalább stabilnak mondható. De gondolom ilyen hitel nincs...
2015. márc. 13. 08:40
 5/16 A kérdező kommentje:
Nehéz ügy, csak az a baj, hogy önerőből az ember nem tud lakást venni.
2015. márc. 13. 08:40
 6/16 TamásTóth ***** válasza:

De van ilyen hitel, a hiteleknél te döntöd el milyen hosszú távra fixálod a kamatát


Maximum 5 évre lehet azt hiszem, ami azt jelenti, hogy 5 évig nem változik a kamat semmiképpen, ezért cserében nagyobb kamatot kell fizetned, mintha csak 6 hónapra fixálnád a kamatot, de ez érthető, mivel a bank kockázatot vállal azzal, hogy 5 évre előre fixálja a kamtodat.

2015. márc. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De gondolom egymagam nem tudom felvenni. Tehát ha pl nincs semmim, ami értékes, akkor buktam az egészet.
2015. márc. 13. 09:21
 8/16 TamásTóth ***** válasza:

Ha van őneröd akkor de feltudod venni.


Törvényileg a lakás árának a 20% a minimum önerő, de bankja vállogatja mennyit kérnek.

2015. márc. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkor egy jó ideig bukta ez is. Köszi.
2015. márc. 13. 09:47
 10/16 anonim ***** válasza:

Mi 5 éve vettünk fel forinthitelt.

68.000.- volt az induló törlesztő (6 hónapos kamatperiódus). A legtöbb 72.000 volt, amit fizettünk eddig, most 69.000.- Szóval nem sokat változik.

A ház árának 20%-át tettük le önerőnek, de kevesebb is elég lett volna, mert a felbecslő többre becsülte, mint a vételár.

2015. márc. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!