Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen hatással lesz a befekte...

Milyen hatással lesz a befektetésekre a mostani Buda-Cash és Quaestor becsődölés?

Figyelt kérdés

Ingatlanpiacba menekülnek a bizalmatlan emberek?


Mi fog történni? Mi ilyenkor a megfelelő befektetés?



2015. márc. 10. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Az egyik jónak elképzelhető befektetés az arany. Befektetési arany és a határon túli (nyugati országok) befektetési lehetőségek keresése lesz a menekülési útvonal. Szerintem !
2015. márc. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Marad a bizalmatlanság az emberek többségében minden iránt, ami nem bankbetét (vagy max. biztosítás, állampapír). Szigorúbb felügyelet várható.
2015. márc. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Ami látszik: A bankok iránti bizalmat tudatosan sikerült leépíteni. Ez volt az első hiba. Igen, tudom, a devizahitelek... Lehetne ezt boncolgatni, maradjunk abban, hogy a közhangulat minden bank ellen fordult, noha nem mind játszott tisztességtelenül. Itt már egy réteget sikerült megingatni. A brókercégek sorozatos bedőlése nekem kicsit furcsa. Furcsa, hogy 4 éve semmit nem talált az MNB előd, most meg egy nap alatt világra szóló szabálytalanságok derültek ki, amiből egyesek azonnal politikai tőkét igyekeztek kovácsolni. Pont most...na mindegy.

Egyértelmű, hogy a befektetői bizalom megingott. Hogy ez a piac átrendeződését, vagy összeomlását fogja-e hozni, azt egyelőre szerintem felelősen senki nem tudná megmondani. Én ebből annyit látok, hogy a hitelezés iránti bizalomvesztés gerjesztése nem tett és nem tesz jót a gazdaságnak. Most pedig a befektetői bizalmat is sikerült megingatni. Hova is fordulhatnak akkor az emberek? Ingatlan? Lehet, bár nem mindenki rendelkezett egy, vagy több ingatlan árának megfelelő mozgatható tőkével. Nekik mi marad? Párnaciha? Netán....hmmmm...állampapír...?... Ügyes...

2015. márc. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Több állampapírt fognak vásárolni az emberek és erősödni fog a forint.
2015. márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elvileg most jött volna az 5 éves ellenőrzés, ezért bukott ki a dolog, nem tudták volna tovább görgetni.


Bár ha 1997 óta ment ez, akkor érthetetlen a PSZÁF, majd a későbbi MNB miért nem talált semmit. Hogyan lehetséges, hogy pár bróker a bolondját járatja a felügyeleti szervekkel. Ezt nem lehetett szerintem egyedül megcsinálni, ehhez a túloldalról is asszisztálni kellett.

2015. márc. 11. 18:15
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Erősödni fog a Forint??? Végletekig megvágott jegybanki alapkamattal?
2015. márc. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amit az előbb sugallni akartam: Emögött politikai érdekek húzódnak meg. Ez nem tény, hanem az én feltevésem. De tartok attól, hogy nem tévedek.
2015. márc. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érthetetlen, hogy az MNB-előd, a PSZÁF nem talált semmit? Hát hogy is talált volna :) Brutál pénzeket évtizedeken keresztül, sorozatosan elsikkasztó tőzsdei cég ügyében évekig leveleztünk az ügyvédemmel, mégsem történt semmi. Még eljárás sem indult. Ezek után a százötven vagy kétszázmilliárdon egyáltalán nem csodálkozom. Mindenki tudja, kik vannak a háttérben. Akkor is négyezer károsult volt, s a cég azóta is a tőzsdén, a vezetők a helyükön, a cégadatok nyilvánosak, mégsem áll több ezer ember lincshangulatban a házuk előtt. Vajon miért?
2015. márc. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!