Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlan eladás után fennmarad...

Ingatlan eladás után fennmaradó devizahitel tartozás?

Figyelt kérdés

A bankommal megtudok egyezni ha eladom a devizahitellel terhelt lakásom és utána marad fent tartozás?

Van rá lehetőség, hogy a fennmaradó összeget elengedi? Sajnos több a tartozásom, mint a megajánlott vételár!



#tartozás rendezése #devizahitel tartozás #fennmaradó tartozás #ingatlan eladás után fennmaradó devizahitel tartozás
2015. jan. 31. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Még nem volt rá példa!
2015. jan. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A banktol nem lakast kaptal, hanem kolcsont lakasvasarlasra. Egyaltalan nem erdekli oket, hogy mennyiert tudnad most eladni az adott lakast.


Kizart dolog, hogy egyaltalan engedelyeznek az eladast, amig ki nem fizeted vagy a vevo nem vallalja at a kifizeteset (es bizony ez utobbi sem lesz egy egyszeru menet). A fennmarado hitelosszeg elengedeseben pedig vegkepp ne bizz.

2015. jan. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolók tévednek. Sok olyan megvalósult adásvételt láttam, ahol a tartozásból jócskán elengedtek a bankok az ingatlan értékesítésekor. Be kell küldeni a bankodba az írásos Vételi Ajánlatot , amire írásban fognak válaszolni. Nagy eséllyel elengednek a tartozásból, ha több a tartozás, mint az ingatlan értéke.
2015. jan. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 31. 22:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Volt már rá példa, nem is egy, de nagyon sok tényezőtől függ, hogy a bank részéről szóba jöhet-e majd az elengedés. A bank minden esetben az összeg behajthatóságát veszi figyelembe, illetve azt az alternatívát, amellyel a legjobban térül. Nagyban fogja befolyásolni a fennálló tőketartozás és térülés (vételár) aránya, hogy van-e esetleg végrehajtás folyamatban (az ugye plusz költséget jelenthet ilyenkor), az ügyleti szereplők jövedelmi és vagyoni helyzete.


Amit az előző hozzászóló írt, azt tudom én is javasolni: küldj a banknak egy írásos vételi ajánlatot, és írd le, hogy mit szeretnél/mit tudsz vállalni a továbbiakban. Arra azért érdemes számítanod, hogy elengedésre az esetek többségében nagyon korlátozottan van lehetőség (főként ha a tartozás és a térülés között lényeges a különbség), de ha piaci áron, vagy esetleg a felett tudnád most eladni, akkor valószínűleg jobban jársz a bank jóváhagyásával történő közös értékesítéssel, hiszen így csökken a fennálló tartozás, arra pedig kérhetsz a banktól átstrukturálást (kisebb havi részlet, illetve értelemszerűen lényegesen rövidebb futamidő). Én erre látok inkább lehetőséget, javaslom, hogy Te is ezzel számolj.


Minden esetre mihamarabb vedd fel a kapcsolatot a bankkal ez ügyben, mert csak akkor kapsz biztos információt a lehetőségekről.

2015. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. febr. 1. 20:26
 7/11 A kérdező kommentje:
Még, annyit szeretnék megkérdezni, hogy ha sikerül eladnom az ingatlant, de a bank nem engedi el a maradék tartozást, van rá lehetőség, hogy ezt a maradék összeget fizetem tovább, és az ingatlan árát pedig levonják a tőketartozásból?!
2015. febr. 1. 20:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, van rá lehetőség, de Te próbálj arra törekedni, hogy engedjék el a tartozást, vagy legalább egy részét
2015. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segìtséget!
2015. febr. 1. 22:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Eleve csak úgy tudod eladni, ha a bankot is bevonod (gondolom a zálogjog mellé az elidegenítési tilalom is bejegyzésre került, de ha nem, akkor is az képezi a hitelügylet fedezetét). Ha a bank hozzájárul, értelemszerűen csökken a tartozásod, amire viszont több alternatíva lehet az egyedi körülményekből adódóan:

-elengedés (rész- vagy egész)

-másik fedezet bevonása

-a vételáron felüli önerőből történő befizetés

-a fennmaradó tartozás átütemezése


Erről kell majd egyeztetned a bankkal, esetleg érdemes egy jogásszal felvenned a kapcsolatot (nem az okoskodó, hanem a hozzáértő, gyakorlatban is járatos fajtából).


De azt ne felejtsd el, hogy mindenre van példa és ellenpélda, de hogy mire lesz lehetőség, az az ügyleted egyedi körülményeitől függ. Szóval az általánosságból ne indulj ki, ha felveszed velük a kapcsolatot, akkor fogsz hallani konkrétumokat, abból ki lehet indulni.


Jah és fiókba ezzel be ne menj, mert nem fognak tudni érdemben segíteni. Írásos megkeresést küldj ajánlottan, ragszámmal, minden szükséges adat, és az elérhetőségeid legyenek benne (email, telefonszám). 30 napon belül elviekben választ kell kapnod, de utána a ragszám alapján már tudsz hivatkozni.

2015. febr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!