Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kötelező adategyeztetés...

Kötelező adategyeztetés törvényi megfelelés miatt?

Figyelt kérdés

A bank küldte hogy erősítsem meg az adataim, de minek?


Teljesen feleslegesen kötelez a NAV pénzforgalmi számlára, ami egyrészt teljesen feleslegesen tömi a bank zsebét, ráadásul az oda érkező bevételemből az állam ELLOP tranzakciós adó címszóval 6 ezreléket, ami megint csak egy csomó pénz!


Azért mert az adószámom xxxxxxxx-1-xx -ről xxxxxxxx-2-xx

-re változik, kell bejelentést tennem a bank felé?

Ez adatváltozásnak minősül?

Vagy miért xarakodik a bank?



Ez egy kötelező dolog mindenki számára évente, vagy miért kell nyilatkoznom?

Nincs 2 éves a vállalkozás.



2014. nov. 16. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Tényleges tulajdonosi nyilatkozat?

Legalábbis én erről kaptam egy értesítést (holott magánszemély vagyok, nincs vállalkozásom, de úgy néz ki, mindenkinek elküldte a bank).

[link]

2014. nov. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kell. Aki nem csinálja meg, január 1-től nem tud indítani tranzakciókat elvileg.


Átvilágítás lenne a célja, hogy melyik cégnév mögött, milyen személyek kezelik a pénzeket.


Bár megmondom őszintén, hogy az újonnan indulók esetében erre ott van a "céglovag törvény" átvizsgálásra, így nekik jogosan csak egy szükséges rossz megint.


Az, hogy az adószámod alanyi mentesből áfakörös lesz, szerintem adatmódosításnak minősül, amit jelezni kell mindenhol, ahol azt Neked nyilvántartják. NAV, cégbíróság, de társasági szerződést nem kell módosítani hozzá.


Nekem pl. most a számlázóprogram bejelentése volt új dolog tegnapi határidővel, igaz az elmúlt hónapokban nem voltam itthon és számlatömbbel ment a számlázás.

2014. nov. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!