Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetés felének letiltása +...

Fizetés felének letiltása + BAR lista. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kb. nettó 100 ezres fizetés, ez egy régi hitel nem fizetése miatt felezve. Ráadásul úgy, hogy évekig nem jelentkezett a cég, akinél a hitel volt /emiatt is maradtak el a havi törlesztések/, majd évek után most októberben kiderült, hogy a tartozást eladták más valakinek, aki azonnal azzal indított, hogy lefelezte a fizetést... Illetve meg lehetett volna állapodni részletfizetésben is, csak sajnos legalább annyi havi részletet követelt volna ez az új behajtó cég, mint amennyi majdnem egyenlő a fizetés felével... Szóval a végeredmény ugyanez lett volna mindkét esetben.


Illetve ezen kívül még annyi, hogy ebből a felezett fizuból lejön még egy másik hitel, ami az OTP-nél van. Minden hónapban havi 30-35-öt leemelnek a számláról. de ez már évek óta így megy, szóval amíg nem lett lefelezve a fizetés, addig is emelték, de akkor legalább olyan 70-75 ezerhez még tisztán hozzá lehetett férni.

De így, hogy a már megfelezett fizetésből vonja le az OTP, így marad körülbelül 20 ezer forint, ami kivehető. A 100-105-110 ezerből... /Pontosan nem tudom, hogy mennyi, ilyen 100 és 110 között lehet valahol./


Ezen felül még BAR lista is van...


A barátnőmről van szó. Próbálok neki segíteni anyagilag. Ugyan van most összespórolt pénzem, de munkahelyem sajnos nem, így én sem engedhetem meg magamnak korlátlanul, hogy mindig segítsek neki anyagilag.


Ha nem lenne a BAR-listája, akkor vehetne fel hitelt, kifizetne mindent és fizetne mindössze egy részletet havonta.


Így viszont kénytelen mással felvetetni. Csak nekem mesélt erről a problémáról, senki másnak. Mikor kérdeztem, hogy a kolléganőjével, aki legalább 2-szer annyit keres mint ő, nem tudna-e felvetetni hitelt, akkor erre azt felelte, hogy a mai világban ki tenne meg ilyet? Szóval ezt csak feltételezte róla, meg sem kérdezte tőle... Pedig pótanyai-pótlánya viszonyban vannak /egy 10-essel idősebb a párom kolléganője/.


Gondolkodtam azon is, ha nekem lesz munkahelyem, én vennék fel hitelt. Csak kérdés, hogy adnának-e. Ugyanis mivel nincs végzettségem, csak egy sima érettségim + egy villanyszerelő szakmám, amihez nem értek, így valószínű, hogy nem fogok még csak nettó 100 ezerért sem melót találni. Legalábbis sokan ezt mondják. Arra meg kérdés, hogy kapok-e valami...

Gondolkodtam még a jelzáloghitelen is, mert a szüleim után örököltem egy 99 m2-es családi házat. Arra elvileg lehetne felvenni valamit...


Valami ötlet? Nagyon nagyon nagyon kéne valami segítség, hogy vége legyen ennek az egész rémálomnak!!! :(((( Csak van ebből valami kiút... Nagyon hálás leszek annak, aki tud valami nagyon hasznosat tanácsolni...


2014. nov. 7. 14:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

9-es:


Igen, ő fizetné. de nagyon egyszerű a képlet. Ha sikerülne valahogy felvenni 2,5-3 milliót, abból kifizetni az összes tartozását, onnantól kezdve hozzáférne az egész fizetéséhez, így simán tudná törleszteni ezt az egy hitelt a mostaniak helyett. Legalábbis így kéne lennie. Érdekes lenne, hogy ha valakinél még azután is fennállna a fizetés felének letiltása, miután minden adósságát kifizette... Hiszen visszafizetett mindent, miért tiltanák továbbra is? Nem vagyok pénzügyi szakember, egyáltalán nem értek a témához, de úgy tudom, ez így van, és így is kéne logikusnak lennie.


Ha nem hitelből fizetnéd, akkor hogyan? Ja, oké, ha van félretéve 2-3 milliód, akkor sima ügy. :) Ő is hitelből fizetné ki, csak ugye a BAR lista miatt nem tud újabbat felvenni. Így kerülnénk meg ezt a BAR listás dolgot, hogy én veszem fel a hitelt. Ami nem az ő ötlete egyébként, hanem az enyém.


De látom, hogy az ítélkezés jól megy, mindössze az alapján, hogy valakit csak 3-4 napja ismertek, azt is csak az én elmondásaim alapján. Míg én én 4 és fél éve személyesen. De ti még így is biztos jobban tudjátok, milyen ember ő. :)

2014. nov. 10. 13:26
 12/14 anonim ***** válasza:

Ember látom te még a hitel jelentésével sem tisztában...

Részemről feladom, a te életed, jogodban áll elszúrni, ebbe mi nem szólhatunk bele!

2014. nov. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Akkor kérlek szépen, magyarázd el nekem, mi is az a hitel. Hátha megvilágosodok...
2014. nov. 11. 01:28
 14/14 A kérdező kommentje:
Amúgy meg szerintem először tanulj meg írni, mielőtt kijelented, mivel vagyok tisztában és mivel nem. :DDD
2014. nov. 11. 01:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!