Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetés felének letiltása +...

Fizetés felének letiltása + BAR lista. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kb. nettó 100 ezres fizetés, ez egy régi hitel nem fizetése miatt felezve. Ráadásul úgy, hogy évekig nem jelentkezett a cég, akinél a hitel volt /emiatt is maradtak el a havi törlesztések/, majd évek után most októberben kiderült, hogy a tartozást eladták más valakinek, aki azonnal azzal indított, hogy lefelezte a fizetést... Illetve meg lehetett volna állapodni részletfizetésben is, csak sajnos legalább annyi havi részletet követelt volna ez az új behajtó cég, mint amennyi majdnem egyenlő a fizetés felével... Szóval a végeredmény ugyanez lett volna mindkét esetben.


Illetve ezen kívül még annyi, hogy ebből a felezett fizuból lejön még egy másik hitel, ami az OTP-nél van. Minden hónapban havi 30-35-öt leemelnek a számláról. de ez már évek óta így megy, szóval amíg nem lett lefelezve a fizetés, addig is emelték, de akkor legalább olyan 70-75 ezerhez még tisztán hozzá lehetett férni.

De így, hogy a már megfelezett fizetésből vonja le az OTP, így marad körülbelül 20 ezer forint, ami kivehető. A 100-105-110 ezerből... /Pontosan nem tudom, hogy mennyi, ilyen 100 és 110 között lehet valahol./


Ezen felül még BAR lista is van...


A barátnőmről van szó. Próbálok neki segíteni anyagilag. Ugyan van most összespórolt pénzem, de munkahelyem sajnos nem, így én sem engedhetem meg magamnak korlátlanul, hogy mindig segítsek neki anyagilag.


Ha nem lenne a BAR-listája, akkor vehetne fel hitelt, kifizetne mindent és fizetne mindössze egy részletet havonta.


Így viszont kénytelen mással felvetetni. Csak nekem mesélt erről a problémáról, senki másnak. Mikor kérdeztem, hogy a kolléganőjével, aki legalább 2-szer annyit keres mint ő, nem tudna-e felvetetni hitelt, akkor erre azt felelte, hogy a mai világban ki tenne meg ilyet? Szóval ezt csak feltételezte róla, meg sem kérdezte tőle... Pedig pótanyai-pótlánya viszonyban vannak /egy 10-essel idősebb a párom kolléganője/.


Gondolkodtam azon is, ha nekem lesz munkahelyem, én vennék fel hitelt. Csak kérdés, hogy adnának-e. Ugyanis mivel nincs végzettségem, csak egy sima érettségim + egy villanyszerelő szakmám, amihez nem értek, így valószínű, hogy nem fogok még csak nettó 100 ezerért sem melót találni. Legalábbis sokan ezt mondják. Arra meg kérdés, hogy kapok-e valami...

Gondolkodtam még a jelzáloghitelen is, mert a szüleim után örököltem egy 99 m2-es családi házat. Arra elvileg lehetne felvenni valamit...


Valami ötlet? Nagyon nagyon nagyon kéne valami segítség, hogy vége legyen ennek az egész rémálomnak!!! :(((( Csak van ebből valami kiút... Nagyon hálás leszek annak, aki tud valami nagyon hasznosat tanácsolni...


2014. nov. 7. 14:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Ez a nő úgy le fog téged húzni, mint a szar.

Te vagy a gyulai rém nem?

2014. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Normális válaszokat szeretnék, ha lehetséges!!! Egyébként ne ítélkezz felette, nem is ismered! Én ismerem a helyzetét, együtt vagyunk már 4 és fél éve... De különben sem a róla alkotott véleményekre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy tud-e a kérdésemre válaszolni valaki.


A gyulai rém alatt azt érted, hogy tegnap én tettem-e fel a kérdést, hogy Gyulán mibe foghatnék bele 10-11 millióból? Igen, én volnék az... De ha a párom nem lenne ebben a sz.r helyzetben, a tegnapi kérdésem akkor is állna, mert össze akarunk költözni.

Ezt a mostani kérdést tegnapitól függetlenül tettem fel.


Várok még válaszokat, lehetőleg NORMÁLISAKAT!!! Köszönöm szépen!

2014. nov. 7. 16:26
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
kistyúk menjen el szépen dolgozni még egy 10-12 órás heti állásba a mostani mellett és ne másokon élősködjön és ne a sült galambot várja
2014. nov. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Vigyázz, hogy beszélsz róla...


Egyébként nem élősködik rajtam, nem várja el tőlem, hogy támogassam, én akarok rajta segíteni. Nem tart pisztolyt a fejemhez, hogy segítsek rajta...


De ha ilyen okos vagy, akkor az szerinted hogy lehetne kivitelezhető, hogy napi 10-12 órát dolgozzon máshol, miután a mostani munkahelyén 7.30-tól délután 16-ig van? Szinte aludni sem lenne ideje...


Remélem, kapok végre valakitől egy normális választ is... Nem poénból írtam ki a kérdést, hanem sajnos tényleg ez a helyzet, amit leírtam.

2014. nov. 7. 22:32
 5/14 A kérdező kommentje:

Amúgy azt hogy értetted, hogy heti 10-12 órás? Én előbb napit értettem. Vagyis még egy munkahely, ahol mindössze csak HETI 10-12 órát melózna? Tehát 1 nap mondjuk 2 órát. De azzal mivel lenne beljebb szerinted? Kapna érte havi 10-20 ezer Ft-ot. Tehát a jelenlegi munkahelyével /ahol most 8 és fél órás a munkaidő/ együtt akkor melózna naponta 10 és felet, és keresne annyit se, mint egy közmunkás. Legfeljebb nem délután 4-kor végezne, hanem este 6-7-kor és 10-20 ezerrel mégis beljebb van. De úgy nézve meg elég necces, hogy robotol napi több mint 10 órát és egy közmunkás vérét se keresi meg. :S Háááááááááát, nem tudom.


Azért jó lenne még, ha írna más is...

2014. nov. 7. 22:44
 6/14 anonim ***** válasza:

Zolika, vegyél vissza az arcodból, mert beverek két deci konyakot, letolatok Gyulára oszt a füled a kezedbe adom.

Több tartozás esetén a fizetés max. 50%-a tiltható le. A hölgy kérje a fizut készpénzben, és akkor inkasszóval sem fogják szívatni.

Olyan pedig nincs, hogy valaki másnak vesz fel hitelt. Mindenki magának tud csak hitelt felvenni, és ezért minden felelősség a hitel felvevőjét terheli, függetlenül attól, hogy mire fordítja a felvett hitelösszeget.

2014. nov. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De kemény vagy... Amilyen hangnemű válaszokat kapok, olyan lesz az arcom is. Ha paraszt válaszokat, akkor ne csodálkozzon senki, ha én is arcoskodni kezdek. A kérdésemet tök normálisan tettem fel, erre jött 1-2 paraszt hangnemű válasz, amiben ráadásul még a barátnőmet is becsmérlik teljesen ismeretlenül. Hadd ne kérjek már bocsánatot azért, ha én ezt nem fogom hagyni...


Az 50%-ról meg csak annyit, hogy mivel a bíróságon dolgozik a párom és ugye állami intézményről van szó, így minden egyes ottani dolgozó a fizetése teljes egészét számlára kapja és nem kápéban. Mellesleg ha kápéban kapná, úgy tudom, akkor is járna ez az 50%-os tiltás, mert a munkáltató már eleve csak a fizetés felét adja oda ilyenkor készpénzben.


Azt, hogy másnak veszek fel hitelt, pedig úgy értettem, hogy természetesen én venném fel, magamnak, és a hitelösszeget az ő tartozásai kifizetésére fordítanám. A havi törlesztőrészleteket nyilván én fizetném, mert az én hitelem, viszont ő minden hónapban kiperkálná nekem.

2014. nov. 8. 16:07
 8/14 anonim ***** válasza:

Mi van akkor, ha valamiért véget ér a kapcsolat és ő nem hajlandó fizetni neked?


Viszont: pontosan milyen futamidővel, milyen összegekről beszélünk? Mennyi a két tartozás összegszerűen?

2014. nov. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"A havi törlesztőrészleteket nyilván én fizetném, mert az én hitelem, viszont ő minden hónapban kiperkálná nekem."


Tehát akkor ő fizetné? Ez esetben felmerül a kérdés, hogy miből is fizetné ki, hiszen csak kb. havi 20 000-e marad...

Természetben perkálna neked, vagy te ezt hogyan gondoltad?


Hitelt hitelből fizetni a legnagyobb felelőtlenség, emberi butaság, fogyatékos elképzelés! Másrészről erre egy balekot rávenni, mesteri ötlet, a hölgy valamit nagyon jól tudhat, respect!


Amíg nincs rend a fejedben, addig nem lesz előrelépess, max. szakadékba fejesugrás :)

2014. nov. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8-as:


Ez legyen az én dolgom, de maradjunk annyiban, hogy ha esetleg szakítanánk, akkor is fizetné nekem továbbra is. Tudom, hogy itt úgy tűnik mindenkinek, hogy le akar húzni meg minden, de Ti csak az alapján mondjátok ezt, amit én itt elmesélek. A kérdésem feltétele előtt azt se tudtátok, hogy a világon van... Én pedig már 4 és fél éve ismerem őt.


Pontosan nem tudom, de az szinte biztos, hogy 3 milliónál nem több. Szóval egy olyan 2,5-3 milkát kéne keríteni valahonnan és minden megoldódna.

2014. nov. 10. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!