Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Terhelheti-e a nővéremet a...

Terhelheti-e a nővéremet a férje tartozása?

Figyelt kérdés
A nővérem 4 éve nem él együtt a férjével, de hivatalosan nem váltak el és mind a mai napig a nővéremhez van bejelentve. most derült ki, hogy a férjének komoly hitelkártya és személyi kölcsön tartozása van ( több millió forint ), már bar listán van. Beterhelhetik-e a nővérem a lakását a férje tartozásával? A férjnek hivatalosan nincs semmilyen tulajdona.

2014. szept. 5. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon zavaros víz lesz így. Ha a nővéred nem tudott a kölcsönről, megúszhatja, de ezt bíróság előtt, a vállóper során kellene bizonyítani. Ez nem nehéz, de sok idő. Addig megjelenhetnek a behajtók, mert a házasság vagyonközösség.
2014. szept. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:( köszi a választ. Szerinted, ha az tanukkal bizonyítható, hogy a hitelek felvételekor már nem éltek együtt, az segít?
2014. szept. 5. 19:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valamint az is, hogy a hitelszerződéseket nem írta alá. De ez mindenképp macerás ügy lesz. Miért nem váltak el már régen?
2014. szept. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Házasság vagyonközösség így hitel is közös. Nagyon nehéz ügy lesz,keressen minél előbb ügyvédet és váljon el.

Soha nem értettem,miért nem válnak el a felek ha nemélnek együtt.

2014. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hogy miért nem váltak el? jó kérdés, nem tudom, talán a macera miatt, persze most nagyobb lesz a macera. Ami viszont a legnagyobb gond, hogy a nővéremnek nem mondhatom el, hogy mi a helyzet, mert baja lehet belőle annak aki elmondta nekem, a munkáját veszélyeztetném...ha elmondom félek, hogy a nővérem számon kéri a férjét és kiderül honnan van az infó, márpedig a " kedves" sógor ezt nem fogja annyiban hagyni. Reméltem, hogy a nővéremet nem terhelheti, de most iszonyú tanácstalan lettem.
2014. szept. 5. 20:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsit részletesebben:


Mivel házasok, vagyonközösségben élnek, ami azt jelenti, hogy minden szerzett vagyonuk és terhük (pl. hitelük) közös. Ha tehát a férj ellen behajtásra kerül a sor, a nővérednél fognak kopogtatni, teljes joggal, mivel ott van a lakcíme. A vagyonközösség miatt pedig foglalhatnak le nála lévő vagyontárgyakat. Ha idásig jut az egész, gyakorlatilag semmit nem fog tudni tenni ellene, mivel a bíróság azt látja, hogy együtt élő házasok, innentől pedig nem fogja különösebben érdekelni, hogy szeretik-e még egymást. Ráadásul ha a csóka nem az állandó lakcímén lakik, és ezt előhozzátok, még külön meg is fognak vágni érte. Mondjuk ez kb. a legkevesebb.


Ha viszont elválnak, a válóper során során felbontják a vagyonközösséget és egyértelműen meghatározzák, hogy kinek mi lesz a további tulajdona, azaz milyen vagyont és terhet fog kivinni a házasságból. A vagyonszétosztás során lehet majd azzal érvelni, hogy már nem élnek együtt, nincsenek közös háztartásban (azaz anyagilag önállóak), valamint hogy a nővéred nem tudott a férj hitelfelvételéről. Ezekből kiindulva, egy jó hosszú eljárás végén jó eséllyel a nővéredé marad a ház, a férjéé pedig a tartozás. Innentől kezdve már hiába kopogtatnak a nővérnél a behajtók, nem vihetnek semmit, még ha a csóka lakcíme oda is szól, mert nincs vagyonközösség, a lakás berendezése kizárólag a nővéredé. Ezt egyébként meg lehet próbálni válás nélkül is előadni, de nem jósolok sok jót.

A válást gyorsítaná, ha lenne házassági szerződés, de gondolom nincs.


Szóval a lépések:

A csóka kijelentkezik a házból. Innentől már nem ott kopognak, és bár továbbra is van vagyonközösség, időt nyertek a következő lépéshez.

Ami a válás. Nem lesz sem rövid, sem kényelmes, sem olcsó. De valamikor muszáj lesz, és minél késöbb, annál nagyobb az ár.

Végül marad a reménykedés, hogy minden elég gyorsan véget ér.


Az információidat anélkül is megoszthatod, hogy a forrását felfednéd, bár tény, hogy ehhez komoly lélekjelenlét kell, és járhat konfliktusokkal. Ezzel együtt szerintem nagy jót tennél vele, innen nézve nagyon úgy tűnik, hogy a csóka adósságspirálban van.

2014. szept. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a segítséged, igazán hasznos információkat adtál. igen, az adósságspirál valós, így is bukott le, újabb kölcsönt szeretett volna felvenni, csak kicsi a világ...

Mindenképp lépni fogok, a nővérem már korábban is gondolkozott a kényszer kijelentésen ( bár nem tudom ez pontosan hogyan működik, vagy egyáltalán mikor lehet ilyet ), de ráveszem, hogy valahogy ezt sürgősen tegye meg.

2014. szept. 7. 11:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!