Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A te családod mennyire van...

A te családod mennyire van eladósodva hitelekkel és tartozásokkal?

Figyelt kérdés

Nos,mi atlag eletet eltunk, sot jobban is szuleim kerestek osszesen 200.000 ft ot 10 évvel ezelőtt. A hazunkbol ki kellett fizetni a testvereket es vettek autot is.

A jelzaloghitel 28000 ft rol megnott 78000 ft ra , az autohitel pedig 21000 ről 50000 ft ra, es apu is elveszitette azt a munkahelyet ahol 24 evig dolgozott. Jottek a gyorskolcsonok, provident, szemelyi hitelek stb csakhogy valahogy tudjak a jelzalogot fizetni. Teljes hitelspiralba kerultunk, egyik honapba a vizet kotottek ki masikba a gázt. Majd apu nem birta tovabb es ongyilkos lett. A biztosito kifizette a jelzalog es autohitelt, igy az mar megszunt. Ez 1 eve volt,most mar lassan letelnek a szemelyi hitelek is, meg 8 honap van hatra. Nagynenemeknel konkretan 6an elnek egyutt, ebbol 3 ember dolgozik, es annyi penzt elvisz a megnovekedett hitel hogy mi vesszuk nekik a kenyeret es tejet,meg ja tudunk mi adunk nekik enni mert annyira se futja , a gázt már kikötötték honapokkal ezelott:( legjobb baratnom holnaptol nem tudjuk hogy hol fog elni, alberletbe el 22 eves es elveszitette a munkahelyet , ki kell reggel 8 ig koltoznie a lakasbol mert nem tud alberleti dijat fizetni, multkor mar egyutt jartuk az uzleteket munka utan,hogy segitsek neki de nem jott ossze semmi sem


Nem tudom hogy csak az en ismerosi korommel illetve velunk fordul elo ilyen,vagy mashol is ez van?


2014. nov. 4. 01:09
1 2
 11/19 anonim válasza:
Bocs az offért,de a biztosító mióta fizet öngyilkosság után?
2014. nov. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem is azt tanították, hogy addig nyújtózkodjak, ameddig a takaróm ér. Nincs semmilyen hitelem, persze régebben vettem fel lakásra, de csak annyit amennyit tényleg muszáj volt, a törlesztése 11ezer Ft volt havonta (fix Ft, nem frank), mert azt tudtam, hogy akkor is ki tudom fizetni ha munkanélküli leszek. Ezt már vissza is fizettem. Nálunk a családban sosem voltak ilyen hitel problémák, szerényen élünk inkább, de a bankokat nem gazdagítjuk.
2014. nov. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A családomban senkinek nincs semmilyen hitele sem. Nincs is nyugati kocsink, meg 3 lakásunk...sőt, nyaralni sem jutunk el minden évben.

Ellenben nekem és a férjemnek van hitele..sajnos. De az azért nem milliós nagyságrendű tétel és pár év múlva le is jár.

2014. nov. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

nincs hitelünk. a szüleim sose vettek fel hitelt, nem éltünk nagylábon pedig megtehették volna, hogy eldajdajozzák a pénzt. a nagyszüleimtöl nászajándékba egy fél disznot kaptak.. a ruhákat addig hordtuk mig tönkre nem mentek, nyaralni a körös partra jártuk, tv-t sem cserélgettük le 2 évente, jobbra, nagyobbra, és nem ettünk danone pudingot és kinder marhaságot.. mindig addig nyujtozkodtok ameddig lehetett. nem dohányoztak és nem ittak. ezt a példát látván én 20 évesen saját lakást vettem (külföldre mentem aupairnek 3 évre), majd 25 évesen autot. gyerekként már a takarékszövetkezetbe gyüjtöttük a pénzt a bátyámmal, ha kaptunk 500ft-ot, 1000 ft-ot (születésnapra, husvétra) betettük.. annak idején ebböl vettem butorokat a lakásba. mindent hitel nélkül.

barátnömék szarul éltek, de neki már 12 évesen adidas cipö kellett, az anyja valami rejtélyes oknál fogva pedig minden héten cukrászdábol vásárolt tortát, süteményt vitt haza...nekik medence kellett a kertbe..stb. jelenleg 17 millio a hiteljük, a büdös életbe nem fogják tudni kifizetni.

2014. nov. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A szüleimnek lakáshitele van, ami kamatmentes munkáltatói kölcsön... a legnagyobb szívás, ami létezik: apukám 12 éve vette fel, amikor főosztályvezetőként negyedmillát hazahozott - azóta viszont a munkahelye megoldotta, hogy alacsonyabb pozícióba kerüljön, ma alig keres 180 nettót, de nem tud váltani, mert minden alkalommal megszüntették a régi pozícióját és felajánlottak egy újat - így ha felmondana, egy összegben vissza kellene fizetnie a hitelt. De azt meg lehetetlen, mert keret nincs rá, és ha új helyen kezd, 3 hónapig nem hitelképes... emellett folyószámlahitele is van, ami elég magas összeg, a jövedelmének a négyszerese, és ki is van használva sajnos.

Nekem diákhitelem van, azt meg se merem már nézni, mekkora összeg. De ezt muszáj volt felvenni, hiszen szülői támogatás nélkül máshogy nem tudtam volna továbbtanulni. Ahhoz meg nincs kedvem, hogy egy szál érettségivel gürizzek valahol pénztárosként vagy hasonló pozícióban 90 nettóért.

Emellett nekem is van folyószámlahitelem, de ezt igyekszem nem nagyon kihasználni, inkább arra van csak, hogy ha jön valamilyen váratlan kiadás, akkor szükség esetén legyen mihez nyúlni. Mondjuk ebben a hónapban pont nem jött össze, 50 ezer mínuszban vagyok... de ezt még nem érzem tragédiának, mert ha kell, egy hónapon belül vissza tudom tornászni. A páromnak meg szerencsére semmilyen hitele nincs :)

2014. nov. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mi négyen élünk egy fedél alatt,mindenki dolgozik,csak én nem,de munkát keresek.Két providentünk van,heti tízezer ft.
2014. nov. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Egyedülálló édesanya vagyok.

Nincs hitelem szerencsére.


Sajnos már nem élnek a szüleim, de nekik sem volt.


Nagyon rossz olvasni a történetedet kérdező, emberileg nagyon sajnállak téged és a családodat az adósságspirál miatt. Pénzügyesként pedig látom nap, mint nap azt is, hogy a felnőtt, dolgozó emberek többsége egyszerűen nincs tisztába az alapvető pénzügyi dolgokkal és hitelből finanszírozza a megélhetését is, ami borítékolhatóan csapdahelyzet sajnos.


Az ismerősi, baráti körömben vannak pl. lakáshitelek, de ésszel felvett, nem a bevételük felét vagy annál nagyobb részét terhelő törlesztésekkel, így súlyosan eladósodott barátom szerencsére nincsen és egyelőre munkanélküli sem.

2014. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
egyenesbe lehet jönni, sok munka és spórolás a titka
2014. nov. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
mi semennyire, tesómék még 30 évre.
2014. nov. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!