Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ciki, ha valakinek van...

Miért ciki, ha valakinek van pénze, nincs eladósodva és nem siránkozik?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve vagyok itt az oldalon, rendszeresen. És folyton azt tapasztalom, hogy akármelyik kérdésnél, ha valakinek nem hogy jól megy, csak legalább nem szarul, az már le van pontozva, meg kígyót-békát kiabálnak rá. Most csórónak lenni divat? Érezze magát rosszul, aki ki tudja fizetni a számláit és nem csak krumplin él?


A kedvencem az, mikor odavágják, hogy mi bezzeg szeretetben élünk! Miért, aki nem csóró az nem?


Egyáltalán nem vagyok gazdag, 120 ból élünk havonta ketten, de kijövünk és nincs miért sírnom, és már nekem is vágták a fejemhez, hogy nekem milyen jó, meg csak hallgassak és én biztos nem élek szeretetben. Ha hozzácsapnám, hogy jaj nem tudom mi lesz holnap velem, jaj istenem min spóroljak, már nem tudok máson, akkor már szuper, lelkiekben gazdag, szeretetben élő ember lennék?


Aki ki tudja sírás nélkül fizetni a gázszámlát az már égő?


2009. dec. 12. 01:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%
Csak annyira égő, amennyire ez a kérdés is...egyáltalán minek pattogsz ezen.
2009. dec. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%

Az nem ciki ha valaki 'jol" el...csak altalaban az emberek tobbsege arra a tipusu emberre nagyon haragszik aki lenezi a szegenyeket es Pl ilyen tipusu megjegyzeseket tesz hogy:Aki idaig nem gazdagodott meg az egy f@sz...Mert ha jobban korulnezel talalkozol ilyennel is.Az ilyen tusko bunko emberek miatt van az hogy ha valaki ugy nyilatkozik hogy nincs problemaja es meg tud elni abbol az kovetkezik hogy egy bekepzelt egyen.

Egyebkent nem akarok tolakodo lenni de elmeselned roviden hogy tudtok a mai arakhoz kepest 120-bol "jol" elni?

2009. dec. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten JÓL élünk, de megvagyunk. Van kajánk, kivannak fizetve a számlánk, nincs mínuszunk, hát eljárogatni nem tudunk, meg nem veszünk halomra ruhákat meg ezt azt, de nincs miért panaszkodni.


Panaszkodhatnék, hogyan jussak előre, mi lesz velem, nekem nem telik luxus cikkekre, de elégedett vagyok azzal, ami van, ha negatívan állok hozzá, meg irigylem mástól, ami van neki, attól egy szemmel sem lesz jobb.

2009. dec. 12. 01:38
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Figyeld csak meg : ha két ember találkozik és azt kérdezi az egyik "Hogy vagy?" erre illik siránkozásba kezdeni, mert ez a "jó válasz"...


Ha netán azt mered mondani, hogy jól vagy, semmi bajod, nem nyúz a csúz, sőt kibújsz a bőrödből, annyira jól vagy, a családban sem beteg senki, akkor már kelletlenül feszeng a beszélgető partnered...

Ha még a tetejébe azt is elmondod, hogy nem vagy munkanélküli és nyáron külföldön (merészeltetek) nyaralni, akkor sarkon fordul az illető és soha többé nem áll veled szóba!


Egyszerűen nem tudják hova tenni, ha valaki jobban él az átlagnál, vagy legalábbis nem nyomorog és nem halálos beteg...


Ez van... :-P

2009. dec. 12. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem égő és minden tiszteletem a tied hogy meg tudtok élni 120-ból. Sajnos én is adósságban tengődök de így "érettebb" fejjel másként csinálnék mindent. Nem kaptam -és szerintem sokan nem kaptunk (ezt bátran beismerhetjük)- nevelést a pénz használatáról a pénzről. Én is ismerek jómódban élőket akiknek nincs hitelük, minden számlát ki tudnak fizetni és szeretetben is élnek. Amúgy meglátásom szerint ez egy tipikus magyaros betegség: ha nekem nem megy dögöljön meg a szomszéd tehene is. Miből telik neki? Biztos lopta! stb... stb... Tegyük magunkat ezen túl és tudjunk örülni mások sikerének mert miért jobb szitkozódni, fúrni a másikat? Gondoljunk csak bele hátha ránkmosolyog a szerencse egy tuti állással egy nyereménynyel! Akkor nekünk se lenne anagi gondunk és nekünk is rosszul esne ha emiatt lenéznének. (Persze itt nem az előzőkben emlegetett bunkó iselkedésüekről van szó)
2009. dec. 12. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Én is ezt tapasztalom, pedig mi sem vagyunk gazdagok. Még egy dolog szokta irritálni az embereket: ha valaki boldog, hosszú ideje tartó párkapcsolatban él, és normális kamaszgyerekei vannak. Természetesen minden családban vannak problémák, jó - rossz periódusok minden téren. Ha valakinek például azt javaslom, hogy esetleg beszélgessen a férjével, mert a háta mögötti kibeszélés nem túl szerencsés, meg ismeretlenül amúgy sem tudom, hogy miért ment haza tíz perccel később, rögtön jön a lepontozás. A más értékrend, adottságok, életstílus szintén kiveri a biztosítékot. Már szinte csak az informatikai, és az egészség témakörökhöz szólok hozzá, mert egyre jobban elmegy a kedvem. Sok embernek valójában nem is tanácsra, vagy válaszra van szüksége, hanem hogy vele együttérezve közösen utáljuk az ELMÜ-t, a szemét Józsit, aki évente kétszer sörözni megy a barátaival, meg a selejtes terhességi teszteket, amik ötperces késés esetén sem akarnak pozitívak lenni. Tulajdonképpen a százas átlaghoz elég lenne hat kész válasz, a "megfelelőt" másolni, beilleszteni, és kész. :)
2009. dec. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert sok embernek mostanában borzasztó nehéz a helyzete. Mi nagyon jól élünk, most született babánk, és tényleg nem kell azon aggódnunk, hogy mit vehetünk meg neki, vagy magunknak. Ezt látva viszont sokan irigyek, és ez sajnos kikezdi a barátságokat is. Nem merem elmondani a barátainak, hogy mit vettünk, mert félek rongyrázásnak veszik, pedig csak szeretném megosztani az örömömet velük. Ha drága ajándékot veszünk nekik (ami nekünk egyáltalán nem megterhelő) sértődés lesz. Ez nagyon nehéz, mert nem anyagi helyzet alapján szeretnénk barátokat választani, mégis sokszor érezzük, hogy fújnak ránk, mert nekünk jól megy. És, igen ezen az oldalon is előszerettel pontozzák le, akinek kitűnik a soraiból, hogy jól megy neki.
2009. dec. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Nem akarok megbántani senkit.A 7.20-as ne vegye magára.De igaza van,hogy a legtöbb embernek nagyon nehéz megélni,és nagyon sok,akinek nincs is munkája.Ugyanakkor azt látja,hogy vannak emberek,akiknek nem számít a pénz.Én egy 30.000 fős kisvárosban élek.Itt is vannak jól menő emberek,de közülük alig van,aki tisztességes,becsületes munkát végez.A legtöbben a sógor-koma jóbarátság révén vannak jó állásban,vagy éppen,ahol lehet kiskapuznak,és legtöbbször lenézik azt,aki rosszabbul él.Már a gyerekeik is ezt teszik az iskolában.

És ha valaki ezt látja,akkor hajlamos az általánosításra.Ha pedig az illető még dicsekszik is,akkor érthető az ellenszenv.

Elég szomorú,hogy ilyen a társadalom.

2009. dec. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

Ezt én is sokszor tapasztalom... Nekem a szüleim elváltak, tesóm (20) Pesten él egyetemre jár, én itthon vagyok még gimiben (17). Csak anya keres pénzt, viszont apa is ad 40e-t minden hónapban. Szerencsére JÓL élünk, tehát nem NAGYONjól. Én is megkapom a suliban, hogy gazdag vagyok. Pedig nem. Nekünk is sokminden részletre van, meg hitelünk is van. Jó, van szép nagy házunk, autónk, ruhánk, stb. Azt szeretem még amikor valakit egyből szidnak, csak mert iPhoneja van (napiszar, netszar, csibefasz) :D Nekem is az van, anyának is. ÉS? Anya kemény munkával keresi a pénzt, volt hogy este 11kor jött haza... EZ AZ amit nem látnak kívülről... Pedig még diplomája sincs. Nem kap kenőpénzt sem. Na mindegy gondoltam írok ide :D

Szerintem nem ciki, aki megteheti, az megteheti. A sok csóró pedig csak irigy... Aki normálisan fel tudja fogni, annak tisztelet.


Egyébként: A pénz boldogít. Ha van, akkor boldogok vagyunk, mert megvehetünk olyan dolgokat, amik által boldogok leszünk, akár valamilyen tárgy, akár egy nyaralás, stb. És ez így van, tényleg. Persze jó, ha valakinek nincs barátja, se semmi, akkor tényleg nem stimmel valami, de az ellen lehet tenni. De hiába van az embernek 30 barátja, ha a holnapi kenyerét nem tudja megvenni, NEM boldog ő sem.

17F

2009. dec. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

7:53 vagyok. Természetesen apa is keres pénzt, csak nem él velünk, és belőle 40et ad. Nem munkanélküli.

És mi is egy kb 35000 fős városban élünk.

2009. dec. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!