Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ciki, ha valakinek van...

Miért ciki, ha valakinek van pénze, nincs eladósodva és nem siránkozik?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve vagyok itt az oldalon, rendszeresen. És folyton azt tapasztalom, hogy akármelyik kérdésnél, ha valakinek nem hogy jól megy, csak legalább nem szarul, az már le van pontozva, meg kígyót-békát kiabálnak rá. Most csórónak lenni divat? Érezze magát rosszul, aki ki tudja fizetni a számláit és nem csak krumplin él?


A kedvencem az, mikor odavágják, hogy mi bezzeg szeretetben élünk! Miért, aki nem csóró az nem?


Egyáltalán nem vagyok gazdag, 120 ból élünk havonta ketten, de kijövünk és nincs miért sírnom, és már nekem is vágták a fejemhez, hogy nekem milyen jó, meg csak hallgassak és én biztos nem élek szeretetben. Ha hozzácsapnám, hogy jaj nem tudom mi lesz holnap velem, jaj istenem min spóroljak, már nem tudok máson, akkor már szuper, lelkiekben gazdag, szeretetben élő ember lennék?


Aki ki tudja sírás nélkül fizetni a gázszámlát az már égő?


2009. dec. 12. 01:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%

"Ha az én lovam megdöglött, dögöljön meg a szomszédé is." Ez egy "jó" kis felfogás mit nem mondjak, ezért irkálnak neked ilyeneket.

Amúgy meg irigyek, egyértelmű. Én is az vagyok, de nem írok be senkinek semmit ilyenkor, mert attól még nekem nem lesz jobb. Inkább próbálok tenni ellenne, hogy ne keljen nyomorognom, és nekem is legyen annyi pénzem, hogy ne érezzem magam rosszul.

2009. dec. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
Ez általános jelenség, nem tudsz mit tenni ellene. nekünk is vannak olyan ismerőseink, akik csak sírni tudnak, meg hogy nekünk milyen jó,meg szép.... Persze, csak nem szállnak magukba, hogy sokszor igenis ők tehetnek a helyzetükről. Elvégre nem kötelező nyakig eladósodni a semmire. Pl. van olyan olyan ismerősünk, akik 4-en vannak,egyetlen segésmunkás kereső, de a másfeles panelba mindenféle áruhitelre van 2 bazi nagy tv,mindkettőhöz házimozi, 2 számítógép, meg olyan kütyük hozzá, amit eddig csak komoly mérnöki irodákban láttam, hogy a tervezéshez használnak,drága fényképező, hifik...ja, és amikor meg nem tudták fizetni a kb 6 bank felé fennálló tartozást, akkor jött, hogy milyen jó nekünk..hát persze, messze nincs ennyi és ilyen nívójú cuccunk, ők meg BAR listán...Na, az ilyenektől mászok a falra, akik szinte még le is csesznek, ha te nem volták akkora marha, mint ők..
2009. dec. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%

Engem nem zavar, örülök hogy vannak akik jóbban élnek.

Inkább az a ciki ha sok pénze van, mindenki tudja de mégis azon sír hogy hogy fog megélni

2009. dec. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%
magyar mentalitás állandóan nyarvogni, de ehhez hozzátartozik, hogy azok akik a legjobban sírnak annyi hitelt vesznek fel, amit álmukban sem tudnának visszafizetni, mert fontos a látszat, a 22e ftos babakocsi, meg a vadiúj SUZUKI! Igaz enni nincs mit...
2009. dec. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
63%
uccsó vagyok, 200e ftos babakocsiról van szó:D
2009. dec. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%

Ez a kérdés nem ilyen formában,de volt már tegnapelött,uncsi.

Most az lesz inenntől kezdve a fő téma,hogy miért irigyek az emberek azokra akik jobban élnek?

Nem fogok hazudni mi jelen esetben jól élünk,nem panaszkodhatom mindig meg van amire szükségem van, szoktam ide kérdéseket feltenni,de egy alkalommal sem éreztetem senkivel,hogy nekem mi mindenem van. amit mások megtesznek iszonyat gáz modón,miközben az oldal anoním tehát kutyát sem.

2009. dec. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
37%

áruld már el havi 120e-ből hogy van hol laknod? vagy anyuka-apuka a segged alá tolta a lakást?

vagy miből fizeted a lakáshitelt?

nem birom ha valaki másokon itélkezik ... nagyon sok ember kinlodva tudja a dolgait kifizetni .. örülj hogy te nem .. aztán fogd be a szád

majd kiváncsi vagyok ha decemberben megjön a 20-30e ft-os gázelszámoló számla, hgy fog állni a szád

2009. dec. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert olyan közegben élünk, ahol a szorgalom, a tanulás, a sok munka, igyekezet, a becsület és tiszteség nem áll egyenes arányban az elérhető "jóléttel". Ez okozhat némi rossz szájízt...
2009. dec. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Hát igen, betojok ezen. Köszönöm a normális válaszokat.


Azért ide is jutott a bunkóbbjából, hogy nekem a seggem alá raktak lakást, meg majd hogy áll a szám a gázszámlán. Raktak a seggem alá lakást? Van saját lakásom? De jó tudni, hallod-e! Meg majd mi lesz a gázszámlával? Gázzal fűtök? Ez az életem első tele, így tele lesz meglepetésekkel? Szerintem írjál könyvet, abban kiélheted a fantáziádat, mert egy havi összegből, amiből valaki él, te már az egész életét kitaláltad magadban, úgyhogy menne ez, és akkor lenne plusz bevételed, és szépen állna a szád neked is, nem kellene belekötnöd másokba a nagy megkeseredettségedben.

2009. dec. 12. 15:29
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem ciki. Inkább az a ciki, ha valaki másról se tud beszélni, csak a pénzügyi gondjairól. Attól azok nem fognak megoldódni, hogy nem engedi el magát az illető - mondom ezt magam is csóróként. Én nem haragszok arra, aki gazdag, szerencsés volt, vagy ügyesen manőverezett - legyen tőlem gazdag vagy éljen jól, csak ne nézze le a csórókat, ennyi.
2009. dec. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!