Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A te családod mennyire van...

A te családod mennyire van eladósodva hitelekkel és tartozásokkal?

Figyelt kérdés

Nos,mi atlag eletet eltunk, sot jobban is szuleim kerestek osszesen 200.000 ft ot 10 évvel ezelőtt. A hazunkbol ki kellett fizetni a testvereket es vettek autot is.

A jelzaloghitel 28000 ft rol megnott 78000 ft ra , az autohitel pedig 21000 ről 50000 ft ra, es apu is elveszitette azt a munkahelyet ahol 24 evig dolgozott. Jottek a gyorskolcsonok, provident, szemelyi hitelek stb csakhogy valahogy tudjak a jelzalogot fizetni. Teljes hitelspiralba kerultunk, egyik honapba a vizet kotottek ki masikba a gázt. Majd apu nem birta tovabb es ongyilkos lett. A biztosito kifizette a jelzalog es autohitelt, igy az mar megszunt. Ez 1 eve volt,most mar lassan letelnek a szemelyi hitelek is, meg 8 honap van hatra. Nagynenemeknel konkretan 6an elnek egyutt, ebbol 3 ember dolgozik, es annyi penzt elvisz a megnovekedett hitel hogy mi vesszuk nekik a kenyeret es tejet,meg ja tudunk mi adunk nekik enni mert annyira se futja , a gázt már kikötötték honapokkal ezelott:( legjobb baratnom holnaptol nem tudjuk hogy hol fog elni, alberletbe el 22 eves es elveszitette a munkahelyet , ki kell reggel 8 ig koltoznie a lakasbol mert nem tud alberleti dijat fizetni, multkor mar egyutt jartuk az uzleteket munka utan,hogy segitsek neki de nem jott ossze semmi sem


Nem tudom hogy csak az en ismerosi korommel illetve velunk fordul elo ilyen,vagy mashol is ez van?


2014. nov. 4. 01:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

elég durva a történet, csak halkan remélem, hogy nem teljesen igaz.

10 évvel ezelőtt 200 ezres bevételre felvenni jelzálogot és autóhitelt borzasztó nagy butaság volt.

2014. nov. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Reszvetem apukadert..

Mi szerencsere mar szinte semennyire, nekunk is volt jelzalog a hazon, de osszefogott a csalad es most mar csak par honap van hatra. Kozben elinditottunk egy pert a bank ellen, nagy az esely hogy egy reszet visszakapjuk. Autot soha nem veszek tobbet hitelre, eddig 2x vettem, most mar annyiert veszek amennyit ki tudok fizetni kp-ban.

2014. nov. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Szia!

De,igaz a tortenet. A ket szulo bevetelehez hozza jott meg a 2 nagyszulo nyugdija kb 2* 90000 ft. Szinte nagylabon eltunk ahogy emlekszem.

2014. nov. 4. 01:32
 4/19 anonim válasza:
27%

sajnos mi is beleestünk ilyen hitelfelvevős ördögi körbe, sőt, az átlagpolgárok nagy része így járt ezelőtt 7-8 évvel szerintem.


Az a probléma, hogy így én is adóssággal kezdem az önálló életem...

2014. nov. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az lemaradt,hogy ok is meghaltak ,papa 3 eve, mama 2 eve.
2014. nov. 4. 01:33
 6/19 anonim ***** válasza:
34%
Hát ha igaz, akkor tényleg nagyon szomorú történet, rossz ilyet olvasni. Az én ismeretségemben senki nem mert ilyen nagy hiteleket ilyen - relatíve alacsony - egy főre eső jövedelem mellett felvenni. Mert igen, jól hangzik a 200+2*90 havi jövedelem, de egyrészt ez egy egész család összjövedelme volt, másrészt az embernek nem árt számolnia azzal, hogy a bevételek egy része eltűnhet egyik napról a másikra. 9 éve a két fős háztartásunk bevétele majdnem fél milla volt havonta, és még úgy sem mertünk volna komolyabb hitelt felvenni.
2014. nov. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
27%

Ez nagyon szomorú történet. :-( Mi szerencsésnek mondhatjuk magunkat, a szüleim viszonylag hamar letudtak minden hitelt amijük volt és inkább mindig úgy voltunk vele, hogy spórolunk ha kell valami. Megtakarításunk is van. Autót is mindig úgy vettünk, hogy vagy a szomszéd, vagy a rokon kinőtte, lecserélte és mi kedvező, baráti áron megvettük.

Édesapám állása nálunk is rezgett pár éve, de szerencsére maradhatott. Anyukám is dolgozik, ő nagyon sok lábon áll, vállalkozó és sok mindennel foglalkozik. Mindent teljesen legálisan csinál. Nagyon otthon van az ilyen banki dolgokban, ezért annó minden közeli rokont forint alapú hitelre buzdított, így a család nagy része olcsón megúszta ezt a hitel cirkuszt.

2014. nov. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%
Nincs hitelünk, lakása mindenkinek van szerencsére (önkormányzattól vettük 1989 utáni években bentlakóként), autónk nincs.
2014. nov. 4. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
3: Mi soha nem éltünk nagylábon, mindig nagyon szűkölködtünk, most is. Az előzőt is én írtam.
2014. nov. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
34%
Nem kellett volna tovabb nyujtozni, mint ameddig a takarod er...
2014. nov. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!