Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A legújabb devizahitel mentőcs...

A legújabb devizahitel mentőcsomagról kérdeznék, hátha valaki olvasott vmi okosságot a neten. A mi esetünkben, hogy is lesz ez?

Figyelt kérdés

2012- ben végtörlesztettünk 180ft- os árfolyamon. Persze nem saját zsebből, hanem teljes egészében forint hitelből. Akkor ez tűnt a legjobb megoldásnak, azóta már nem annyira. A lényeg, hogy állítólag minket is érint a mentőcsomag. De ezt, hogy kell érteni? "Érinti-e a törvény a végtörlesztésben résztvevőket?


A banknak - AZ ügyfél kérésére - a végtörlesztőkkel az El Kell számolnia, ezekben AZ esetekben azonban a végtörlesztéskor érvényesített kedvezmény mértékét a Pénzintézet jogosult levonni. A végtörlesztők AZ elszámolást Jövő márciusban kezdeményezhetik a bankjuknál, Amely novemberben Köteles elszámolni. " Mi 170 ft- on vettük fel a frankot 2008-ban.


2014. okt. 4. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A 180 Ft-os rögzített árfolyamon történő végtörlesztéskor az eredeti árfolyam (ami kb 235-240Ft volt) és a rögzített árfolyam közötti részt Te már megkaptad támogatásként, mert kb 20%-kal csökkent a tőketartozásod, ami a legnagyobb nyeresége volt ennek a mentőcsomagnak.


A mostani mentőcsomag viszont nem segít az árfolyam emelkedésből adódó legnagyobb terhen. Most az árfolyam rést (vételi eladási árfolyam, kb a felvett tőke 1-2%-a) tekintik tisztességtelennek és a szerződéskötés óta történő esetleges kamatemeléseket, ami bankonként, hiteltípusonként eltérő, illetve attól is függ, ki mikor vette fel a hitelt.

Nálad kiszámolják, hogy 2008-2012 között mennyi többletet fizettél kamatemelkedésből, hozzáadják az árfolyamrésből adódó többletet és ha ez több, mint ami kedvezményt már megkaptál 2012-ben, akkor az visszajár.

Szerintem te többet nyertél a végtörlesztéssel, mint ami most visszajárna, de majd az "okosok" kiszámolják...

2014. okt. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács. Mivel neked a végtörlesztéskor egy igen magas kamatú forint hitelt adtak (11-13%), érdemes lenne szétnézni több bankban is és újból kiváltani a hiteledet, mert ma már nem ritka a 4,5-5% körüli hitelkiváltó hitel annak, akinek az elmúlt 6-9hónapban nem volt jelentős csúszása a részletekkel.
2014. okt. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is ebben a cipőben járok. Először is nem keveset (kb. 200 ezret fizettem, mindenféle közjegyző stb.díjat) fizetem, hogy átválthattam forinthitelre.

A törlesztőrészletem gyakorlatilag egy fillérrel sem lett kevesebb, mint addig. Nyertem? Gyakorlatilag nem. Akkor nyertem volna, ha mikor átváltom nemsokára kifizetem egyben.

A kamatokról igaz, hogy magas volt, de most már nekünk átváltani sem érdemes, mivel már jó részt a tőkét fizetjük (kb. 3 év van vissza)s nem is váltják át csak újra 6 évre. A törlesztőrészlet meg nem lenne kevesebb. Tehát ez már így marad, azért márciusban próbálkozunk, hogy hátha jár vissza valami.

2014. okt. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3-as, az lehet, hogy a törlesztőrészleted nem lett kevesebb, de több sem. Aki nem tudta a hitelét kiváltani rögzített árfolyamon, annak az elmúlt két évben sajnos tovább nőtt a havi részlete és sajnos ezzel együtt a tőketartozása is.


Újabb kiváltás valóban csak akkor éri meg, ha még sok év van hátra a futamidőből.

2014. okt. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az, hogy jol jartunk az kerdeses, kb. 300 ezer ft koltseg mire at mentunk a masik bankba. Egy honapig utkozott a ket torlesztonk, a regi es az uj bank levonasa. Szemet banda, hu mindegy is csak felhuzom magam rajta. A lenyeg az, hogy a toketartozasunk nem lett kevesebb egyaltalan. Sot meg rahuzunk fel evet is de meg 14 ev van hatra :( valtani nem fogunk mar. Hat akkor az elso valaszolo alapjan nem szamithatunk nagy zsak penzre :)
2014. okt. 4. 21:08
 6/11 anonim ***** válasza:

A tőketartozásnak azért kell kevesebbnek lenni, mert a tartozást 180Ft-tal szorozták föl és nem 235-240Ft-tal.

Ha még 14 év hátra van, akkor ha nem csökkentik a kamatodat, akkor te rosszul jársz, mert a mostani hitelek kamata nagyon alacsony. Próbálj házon belül az asztalra csapni, mert ott is ki lehet váltatni, akkor nem számolnak fel pl lezárási költséget, csak egy közjegyzőt.

Hitelezéssel foglalkozom és pl az egyik ügyfelemnek így lett 10%-os kamat helyett 5,1% az ESTE-ben a hitele.

2014. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A Fundamentanal vagyunk,ott ugy tudom nincs mas milyen hitel csomi, ez athidalo hitel. A kamtot mar mem tudom mennyi de itt idovel csokken a torleszto mert van benne megrakaritas. Jelenleg 83 ezer ( rossz idokben volt a frankos 65 ezer :( mert az sem volt az egesz frank volt benne eletbiztositas ) szoval kb. 7 ev mulva megy le 67 ezerre. A mostani nem kamatkoveto.
2014. okt. 5. 08:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Így már értem a rengeteg költséget a kiváltásnál, de tény, hogy a rögzített árfolyamú hitelnél anno ők nyújtották a legalacsonyabb kamatú hitelt. Sajnos a Fundás áthidalót házon belül tényleg nem lehet jobbra kiváltani, pedig náluk még a legdrágább áthidaló is csak 6,5% most. A Te kamatod kb 9-11% körül lehet, de benne van a szerződésedben. Náluk valóban fix a kamat, ami most a te esetedben hátrány, mert magas kamaton történt a fixálás. 6 év még nagyon hosszú idő ezzel a magas kamattal. Én a helyedben ismét szétnéznék, ha máskor nem, legalább a kompenzáció után. Ok, 6 év múlva majd jobb lesz, de addig? Most már nem lenne ilyen magas költséged a kiváltással, mert az LTP-ket nem kell újra megkötni, a bankok viszont nem fizettetnek folyósítási jutalékot és értékbecslési díjat sem. Mennyi jelenleg a fennálló tőketartozásod és mennyit fizetsz LTP-be?
2014. okt. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jo a kerdes ;) mi az a ktp?
2014. okt. 5. 19:59
 10/11 anonim ***** válasza:
LTP=LakásTakarékPénztár:)
2014. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!