Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a devizahitel...

Mit gondoltok a devizahitel mentőcsomagról?

Figyelt kérdés
Én fel vagyok háborodva rajta. Soha nem vettem föl hitelt, pláne nem devizahitelt, mert volt annyi eszem. Sok ember gyorsba fölvette és utána sírt a szájuk, hogy nem tudják visszafizetni. Most meg a bankokat meghurcolja az állam, hogy fizessenek a károsultaknak. Milyen károsultak? Azt károsultnak nevezik, aki felelőtlenül fölvesz hitelt? Ezt is csak mi foglyuk megszívni, amikor a bankok emelnek az árakon + az állam is besegít a devizahiteleseknek. Az meg kinek a pénzéből megy? Hát azokéból, akik normálisak voltak, nem vettek föl hitelt és most becsületes adófizetők.

2014. szept. 14. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Egyetértek veled. Sajnos azonban ma Magyarország népe még mindig a szocializmusban él, lélekben biztos, így elvárja az állami gondoskodást. Túlzott szinten is, sajnos. A szomorú az, hogy a magyar kormány ehhez asszisztál. Egyszerűen nem kellene a nyavalygásokkal foglalkozni. A hitel a bankra és a hitelfelvevőre tartozik, nem az államra. Ennyi a történet. Csak ugye ezek a hitelfelvevő bal*aszok szavazóképes réteg, így ha megmentik őket átállnak. Nekem a munkatársam ízig vérig Fidesz ellenes volt, egészen a devizahitel kérdésig. Mostantól azt mondja, bármit csinálhat a Fidesz, rájuk szavaz, hiszen megmentette a családját. Hányinger.
2014. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
A devizahiteles gondolkodásképtelen ostoba lény. Nem szabad emberszámba venni.
2014. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Egyetértek veletek. A hitelfelvevők többség a magasabb jövedelmű kategóriába tartozik, nem a minimálbéresek közé

Ismerek olyant, aki nem csak magának, hanem a gyerekének is épített lakást, felvett rá 30 millió kedvezményes devizahitelt. Ehhez milyen fizetés kellett?

2014. szept. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Napfonat ***** válasza:
39%

Én is egyetértek azzal, hogy a devizahitelesek agyatlanok voltak, hogy belementek ilyesmibe.

Ugyanakkor ne felejtsük el, hogy a szoci kormány agyon propagálta ezt a "lehetőséget", és igazából asszisztált a nyugati bankoknak abban, hogy eladósítsák a magyar társadalmat! Mint kiderült, kivétel nélkül jogtalan módon, hiszen most szopják a bankok egymás után!

És miért akarták eladósítani a magyar társadalmat? Mert szerintük a magyar nép antiszemita.

2014. szept. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Igazából ugyanazt gondolom róluk mint: a négyes metróról és a BKK/BKV állandó kimentegetéséről (nem vagyok budapesti és évek óta nem jártam ott, semmi közöm hozzájuk, mégis az én pénzemet tapsolják el); az ordenáré méretű állami támogatásokról amiket a multik kapnak feleslegesen (nem multinál dolgozom, nekem nem ad munkát sem); a TB-ről és nyugdíjjárulékról aminek semmi értelme nincs (mivel én nem járok orvoshoz és még öreg sem vagyok); az egyéb EU-s támogatásokról (a környékemen egy ilyen EU-s támogatás történt. A csávó felépített magának egy hodályt, ami papíron panzióként működik és ennyi...); a stadionépítésekről (utálom a focit); és még sorolhatnám a listát.


(Remélem érzitek, hogy mit írtam le. Az emberek nem a szocializmusban élnek elég csak ellátogatni nyugatra, ahova az olyanok elől menekülnek a fiatalok, mint amilyenek ti vagytok. Ott ilyen meg sem történhetett volna, vagy ha mégis, akkor az ország közös erővel számolt volna el a bankokkal már sokkal korábban, mert ott működik az összetartás. Itthon ehelyett mi történik? Az olyan emberek mint ti még hőbörögtök is, hogy miért segítenek az olyanokon, akik amúgy is hatalmas szarban vannak és nem a ti pénzetekből, hanem a bank a saját zsebében kell, hogy turkáljon. Az hogy esetleg azt rátok hárítják, már nem a devizások, hanem a bankok hibája. Rájuk kell haragudni.


Azt már meg sem merem kérdezni, hogy akkor amikor a politikusok kifizethették 180 forinton a devizahiteleket, miért nem hőbörgött senki. Ahhoz a kedvezményhez képest ez a mostani ami még nem is biztos hogy megtörténik, csak kutyacsont.


Annyira hiányzik a magyarokból az empátia és az összefogás, hogy már komolyan nekem fáj. Aki 30 milliós házat, Audit és egyéb luxus szart vett, már rég végtörlesztett 180 forinton (valóban az állam pénzén és nem a bankokén) és most éppen azt a pár garast sajnáljátok a szerencsétlen pórnéptől... Mondom mindezt úgy, hogy diákhitelen kívül semmi tartozásom sincs.)


4: Talán az egyetlen viszonylag korrekt hozzászóló. Anno az első Fidesz kormány idején Viki aláírta, hogy Magyarországon lehessen devizában is eladósodni. Nem élt senki a lehetőséggel, viszont a pannonpuma nem igazán akart dübörögni így az MSZP kormány elkezdte nyomatni igazán a devizahiteleket, hogy segítsenek a GDP-n, ami meg is látszott azokban az években. Csak aztán jött a válság, infláció és elszálltak a törlesztőrészletek. Amennyire segített anno a GDP-n ez a pörgetés, most annyival rántja vissza a mélybe. Többek között ezért sem ártana valami korrekt megoldást találni a devizahiteles problémára, mert jelenleg az a pénz amit itthon is el lehetne költeni, vándorol külföldre, indokolatlan mennyiségben. De természetesen ehhez is csak józan paraszti ész kéne, ami sokaknak nem jutott, ahogy elnézem...

2014. szept. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös válaszolónak teljesen igaza van. Már 2001-ben lehetett felvenni devizahitelt de az emberek inkább a kedvezményes - állam által támogatott forint hitelt részesítették előnyben. Az MSZP hatalomra kerülése után eltörölték ezeket a konstrukciókat amit a fidesz bevezettet és a devizahitelt "reklámozták". A devizahitelezés Lengyel országban és Szlovákiában is beindult ezen időszak alatt de mivel ezeket az országokat is Magyarországgal együtt figyelmeztették a devizahitelezés veszélyes túlzott elterjedésére Brüsszelből így a lengyelek és a Szlovákok megszigorították a hitelfelvételt csak az akkori Magyar vezetés nem tett semmit a látszat jólét fenntartásáért. Ezért sem a lengyeleknél sem a szlovákoknál nincs annyi eladósodott és nincs ekkora probléma sem.


[link]

2014. szept. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

A devizahitelesek belementek egy piramisjátékba, vagy szimplán egy csalás áldozatai lettek.

A bankok átverték őket. Bűnözőknek börtönben a helyük.

A mentőcsomag túl enyhe megoldás.

2014. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7%

7-es!


Milyen csalásról beszélsz? A hitelfelvevők aláírtak egy szerződést, amit fizetniük kell. Most hogy már nem zsebpénzt törlesztenek, máris nagy lett a szájuk. A hitel kizárólag a bank és a hitelt felvevőre tartozik, nem az államra. De Kádár országában erre az emberek nem értek még meg.

2014. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as,

2007-ben a bankárok azzal nyugtatták a hitelfelvevőket, hogy nem kell félni a devizahitelektől, mert hosszútávon sem várható jelentős árfolyam emelkedés, legföljebb apróbb kilengések. A bankok szakemberei eközben nagyon is jól tudták, hogy abban a pillanatban, amint lecseng a devizahitelezési bumm, az árfolyam kiegyenlítődik. Szakmai körökben ezt valahogy úgy fogalmazták meg, hogy az utólagos hozamkiegyenlítődés nem maradhat el, hiszen addigra az inflációs különbségek alapján a forint kb. 30%-al felül volt értékelődve, a svájci frank pedig alul volt értékelődve, olyanok voltak a devizaárfolyamok, mint egy előfeszített rugó. Tudták nagyon jól, hogy a devizahitelesekre nagyon nagy veszélyt jelent ha a devizahitelezés hirtelen leáll, de a kockázatok mértékét elbagatellizálták, anyagi haszonszerzés végett. Semelyik bank nem akart lemaradni az évszázad üzletéről, nem akartak piacot veszíteni (tisztelet a kivételnek, a CITIBANK például sosem adott devizahitelt Magyarországon, mert tudta nagyon jól, hogy amelyik országban pl. Ausztráliában korábban idegen devizában eladósították a lakosságot ott a bank is és a hitelesek is megégették magukat).


Másrészt miként lehet az, hogy a CHF kamata egyfolytában csökken Svájcban nagyon hosszú idő óta 0-és 2 % között van, a bank meg értesítést küld ügyfeleinek, hogy a következő negyedévben hiteleik kölcsönkamata: 10,10 %!! Mi ez ha ne ma jelenleg is tartó ügyfélkifosztás?! Kinek mi a véleménye ezekről a tényekről?!


Kérdező,

Igen Te is meg fogod szívni, mert hagyod, hogy a bank téged is kifosszon. Nem emeled fel a hangod, hogy tisztességtelenül megemelte a költségeidet.

2014. szept. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8-as ""Milyen csalásról beszélsz? A hitelfelvevők aláírtak egy szerződést, amit fizetniük kell.""


Attól mert aláírták a szerződést az még lehet tisztességtelen és lehet átverés - csalás.

2014. szept. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!