Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a devizahitel...

Mit gondoltok a devizahitel mentőcsomagról?

Figyelt kérdés
Én fel vagyok háborodva rajta. Soha nem vettem föl hitelt, pláne nem devizahitelt, mert volt annyi eszem. Sok ember gyorsba fölvette és utána sírt a szájuk, hogy nem tudják visszafizetni. Most meg a bankokat meghurcolja az állam, hogy fizessenek a károsultaknak. Milyen károsultak? Azt károsultnak nevezik, aki felelőtlenül fölvesz hitelt? Ezt is csak mi foglyuk megszívni, amikor a bankok emelnek az árakon + az állam is besegít a devizahiteleseknek. Az meg kinek a pénzéből megy? Hát azokéból, akik normálisak voltak, nem vettek föl hitelt és most becsületes adófizetők.

2014. szept. 14. 21:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azzal, aki pénzügyi tanácsadóhoz ment (akik állítólag értenek ehhez) és még ők is a devizahitelt javasolták? Azt mondták, hogy az elkövetkezendő öt évben nem várható jelentős árfolyam emelkedés... Ráadásul a szerződésben INGADOZÁS-t írtam alá és nem tartós emelkedést. Vagy netán tisztázni kéne az ingadozás fogalmát?
2014. szept. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

- Mit gondoltok a devizahitel mentőcsomagról?

- Szkeptikus vagyok, ugyanis olyan ügyvédek készítették elő és tárgyalják a mentőcsomagot , akik a bankokat képviselték a devizahiteles perekben. Valószínűleg azon munkálkodnak, hogy a banknak ne fájjon nagyon.


- Milyen károsultak?

- Akiket megtévesztéssel rászedtek a devizahitelre. Akiknek megemelte a bank a kamatát.

Akinek megemelte a bank a rejtett költségeit. A szerződéskor hatályos jogszabályok szerint a szerződések semmisek (Hpt. 213.§ ). A kormány a mentőcsomaggal a bankokat menti, hiszen a semmisség iránti pereket felfüggesztette.


- Azt károsultnak nevezik, aki felelőtlenül fölvesz hitelt?

- Az infláció mértékénél alacsonyabb kamattal eladósodni szerinted felelőtlenség, rossz ügyleti döntés?


- az állam is besegít a devizahiteleseknek. Az meg kinek a pénzéből megy?

- És ha a családfő fizetésképtelenné válik a bank tisztességtelen magatartása miatt, és az utcára kerül, a gyerekek pedig nevelőszülőkhöz. Az meg kinek a pénzéből megy?

2014. szept. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!