Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A párom 4 banknak tartozik....

A párom 4 banknak tartozik. Most még tudja fizetni as részleteket, de hamarosan elúszik. Hogyan lehet ezt megakadályozni?

Figyelt kérdés
Ha behajtásra kerül sor, a bankok a fizetése hány %-át terhelhetik meg? Ha az én számlámra utaltatja a fizetését, akkor ahhoz hozzányúlhatnak? Mit terhelnek előbb: bankszámlát vagy ingatlant?
2010. jan. 20. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szeretnék segíteni, de jó lenne kicsit konkrétabban írnod.

Így én is csak olyanokat tudok mondani, hogy hitelkiváltás, halasztás kérése, visszavásárlás...

2010. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Hűűű ez egy elég összetett kérdés.Sajnos tapasztalatból válaszolok.

Ha folyószámlára kapja a fizetését akkor a bank(Akinek a párod tartozik) leinkasszózhatja a számláját,ami azt jelenti,hogy az összes fizetését és a számlán levő egyébb pénzt is elviszi!

Ha készpénzben veszi fel a fizetését közvetlen a munkáltatótól akkor a bank bírósági határozattal a fizetése 50 %-át vonathatja le.Az azért nem működik,hogy a te számládra kérje a fizuját,mert a munkahely csak annak utalhat munkabért aki ott dolgozik,másként nem tudná a könyvelésében ezt elintézni.Ha a számla mindkettőtök nevén van,azt sajna ugyanúgy lehet inkasszózni és akkor a te pénzed is elúszik.

Ha a bank felmondja a hitelszerződést akkor már csak a behajtócégekkel lehet egyezkedni.Ha nekik sem tud fizetni (ami sokkal több mint az eredeti összeg mert itt már bünti kamat és a behajtó cég számlája is rájön)bírósági végrehajtást kér a bank.Ilyenkor először az autót,majd az ingatlant árverezik el,ha ez sem futja a tartozást,akkor pedig jönnek az ingóságok(bútorok).

Amit tenni lehet ellene olyan jövedelemmel kell rendelkezni amiből nem vonhatnak,pl.gyed,anyasági,gyes stb.Ez gondolom a ti esetetekbennem megoldható.

Ha van gyermeke előző házasságból,akkor lehet kérni hogy a gyerektartást a fizetéséből vonják hivatalosan,ez első ranghelyen áll és ha ez kitölti az 50%-ot (és ugye a fizuját kp-ben kapja nem számlára)akkor onnan már nem vonhatnak mást.Ilyen esetben célszerű mindent leíratni az ember nevéről.Ja és ha a tartozást 5 éven belül nem tudják behajtani lehet kérni a bíróságtól a megszüntetését.Magyarán elévül.

Én annó mint vállalkozó tönkre mentem,rengeteg hitel,apeh tartozás van a nevemen.Kb10 millió ft.

Eladtam a házam és a következőt már a kislányom nevére vettem.A belső berendezés ajándékozási szerződéssel szintén a gyerekem nevére került.Jelenleg gyeden vagyok,majd jön a gyes ez ugye így 3 év (ezekből semmi sem vonható).Ha letelik főállású anya leszek további 4 évig.Így már bőven letelik az öt évem.A párom is hasonló cipőben jár(apeh milliók).Ő az előző házasságából lévő gyerkőcökre vonatja a fizetését még vagy 10 évig.Neki is kilőve az adósság behajtása.

Remélem tudtam valamit segíteni ebben a nehéz ügyben.

2010. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fizetését a munkáltatói oldalon tiltják le, nem a munkavállalói oldalon, tehát a letiltott jövedelmet EL SEM UTALJÁK neki (függetlenül, hogy saját vagy más számlájára megy).

Az "idegen" számlára történő utalást pedig nem igazán preferálják a munkáltatók. Előnye az, hogy a számla nem inkasszálható, mivel nem az adós nevén van.


A végrehajtó az ingatlant - ha van - azonnal végrehajtás alá vonja [tehát a végrehajtási jogot bejegyzi], viszont foganatosítani csak akkor szokta, ha nincs más. Az első művelet a jövedelemletiltás. Ha onnan reális időn belül térül az összeg, akkor nincs más foganatosítás.

2010. jan. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!