Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adóstárs vagyok egy ingatlanhi...

Adóstárs vagyok egy ingatlanhitelben. Ha az adósnak van bejelentett állása, tőlem is vonják majd a részleteket?

Figyelt kérdés

Csak azért lettem adóstárs, mert az ingatlan negyede az enyém. A szerződést felmondták, áprilisban árverezik a házat. A várható összeg nem fogja fedezni a hitelt. A másik adóstársnak, a testvéremnek nincs állása, nekem van. Mire számíthatok? Ha vinni szeretnék az ingóságaimat, a tartózkodási helyemen is megkeresnek, vagy csak a bejelentett állandó lakcímemen (ez a szóban forgó ingatlan).


Nagyon köszönöm a figyelmet!


2011. jan. 12. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Az adóstárs a teljes hitelre vonatkozóan egyetemes fizetési kötelezettséggel rendelkezik, tehát maga is adós.

Vagyis pontosan ugyanúgy követelhetnek MINDEN ADÓSTÁRSTÓL, mint az eredeti adóstól. Ráadásul az egyetemlegesség okán sortartás nincs, egyszerre indul meg a végrehajtás az összes adóstársra vonatkozóan. (Nem csak akkor, ha az adós fizetésképtelen.)

A végrehajtás alá vont személy tárgyi javait, ingóságait a végrehajtó lefoglalhatja. Értelemszerűen, ha hivatalosan nem lakik valahol a végrehajtás alá vont személy, akkor ott nem fogja a végrehajtó megtalálni... Ha az adott cím legalább tartózkodási hely, akkor már a végrehajtó meglátogathatja.

2011. jan. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nem túl jó hír.
2011. jan. 12. 22:32
 3/6 anonim ***** válasza:

"Csak azért lettem adóstárs, mert az ingatlan negyede az enyém." Ebben az esetben nem adóstárs szokott lenni a résztulajdonos, hanem csak zálogkötelezett. Ezt más néven "technika" adóstársnak hívják. Ettől függetlenül még valódi adóstárs is lehetsz, ha a hitel felvételekor a Te jövedelmeddel is számolt a bank és ha a kölcsönszerződés szerint Te igazi adóstárs vagy. A legbiztosabbat akkor tudhatsz meg, ha bemész a hitelt nyújtó bankba, és konkrétan megkérdezed, mi történik most. Amikor aláírtátok a közjegyző előtt a szerződést, ott általában ezeket a dolgokat is el szokták mondani, minden részletre kitérnek, csak sajnos ott senki nem figyel oda, amikor a rá vonatkozó részt felolvassa a közjegyző.


Egy hiteltanácsadó

2011. jan. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon szépen köszönöm!

Ha zálogkötelezett vagyok, akkor ez azt jelenti, hogy "csak" a házrészemet buktam?

2011. jan. 13. 10:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha csak zálogkötelezett vagy a szerződés szerint, akkor Te csak a záloggal vállaltál felelősséget, tehát azt bukhatod el.
2011. jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

keg:


Úgy tudod legbiztosabban leellenőrizni, hogy csak zálogkötelezett vagy-e, vagy egyben kezes/adóstárs is, hogy megnézed a szerződéseket.

Ha csak a Jelzálogszerződést kellett aláírnod, a kölcsönszerződésben nem szerepelsz, akkor nem felelsz a hitel visszafizetéséért, csak az ingatlant bukhatod, mint zálogkötelezett, ha viszont automatikusan bevontak a hitelbe is, mint adóstárs és a kölcsönszerződésben is szerepelsz ezen a néven, akkor sajnos Te is felelsz a visszafizetésért.

2011. jan. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!