Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Védelemként felhasználhatom-e...

Védelemként felhasználhatom-e később, ha emailben kapok egy nem világos kérdésre magyarázatot a szolgáltatótól arról, amit aláírok?

Figyelt kérdés

Remélem, érthetően írtam.

Konkrétan: anyagi helyzetünket mérnék fel e papírral, ami több célra is használható, és aminek a neve nem szerződés, hanem finanszírozás, terv. Nem feltétlenül akarunk most hitelt, (csak megtudni a lehetőségeinket, mennyire reális a tervünk vagy még gyűjtenünk kell), de hitelfelvételre is ugyanezt a nyomtatványt használják a rovatok szerint. Az egyik soron fel kell írni a kitöltés célját, ami nálunk felmérés az anyagi lehetőségeinkről. Az aláírás előtti apró betűs sorok között azonban szerepel, hogy szerződésszegés esetén tiltólistára kerülhetünk (és a tiltólistán szereplők ugye nem kapnak később hitelt!). A szolgáltató szóbeli nyilatkozata szerint ez nem szerződés, nyugodtan aláírhatjuk. Csakhogy a (köztes) cég ugyanezt a nyomtatvány adja tovább a bankoknak, és lehetséges-e, hogy ott majd szerződésként értelmezik? Ha emailben is megkérdezem, ez véd minket? (Faxon nincs lehetőségünk.)


2010. jan. 14. 19:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nézd, vagy félreértettél valamit, vagy félrevezettek.


5 éve bankfüggetlen hiteltanácsadó vagyok, elég nagy gyakorlatom van. Ahhoz, hogy valakit előminősíttessek hitel szempontjából bármelyik bankban, nekem az ügyféltől semmiféle aláírása nincs szükségem, csak az adataira. Aláírást azért kérhetnek, mert ha Te mégis hitelt szeretnél felvenni attól a banktól, ahol ajánlatot kaptál, azzal tudják bizonyítani, hogy Te rajtuk keresztül jutottál abba a bankba. Szerintem ez egyébként így etikus, de ha ezért tőled még külön pénzt, sikerdíjat is kérnek, az már etikátlan.

Azt tanácsolom, kerüld el azokat a tanácsadó cégeket, ahol eredményes hitelügylet után tőled is pénzt kérnek.

2010. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Még az előző válaszomhoz hozzáfűznék annyit, hogy túl sok értelme nincs addig tájékozódni, amíg nincs konkrét elképzelésetek, mert most szinte havonta, negyedévente változnak a hitelezési szabályok és ami ma igaz, nem biztos, hogy hónapok múlva is igaz lesz.
2010. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!

Tervünk az van, MINDENKÉPPEN szeretnénk ezt megvalósítani, és ehhez tudni a lehetőségeinket, hogy meddig "nyújtózkodhatunk", meddig ér az a bizonyos takaró... Csak nem biztos, hogy ezen az úton, és a kiderülő lehetőségeinktől is függ, hogy mikor, most vagy évek múlva...

A hiteltanácsadó ezt így nem mondta, és amit aláírok, az arról szól, amiről eddig írtam. Nincs utalás arra, hogy rajtuk keresztül jutottam a bankba vagy hasonló, hanem ezek, amiket írtam.

Viszont nem kér semmilyen díjat tőlem, és nem tűnik megbízhatatlannak! (Csak ez egy dolog, az aláírásnak meg nyoma van.)

2010. jan. 22. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!