Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Védelemként felhasználhatom-e...

Védelemként felhasználhatom-e később, ha emailben kapok egy nem világos kérdésre magyarázatot a szolgáltatótól arról, amit aláírok?

Figyelt kérdés

Remélem, érthetően írtam.

Konkrétan: anyagi helyzetünket mérnék fel e papírral, ami több célra is használható, és aminek a neve nem szerződés, hanem finanszírozás, terv. Nem feltétlenül akarunk most hitelt, (csak megtudni a lehetőségeinket, mennyire reális a tervünk vagy még gyűjtenünk kell), de hitelfelvételre is ugyanezt a nyomtatványt használják a rovatok szerint. Az egyik soron fel kell írni a kitöltés célját, ami nálunk felmérés az anyagi lehetőségeinkről. Az aláírás előtti apró betűs sorok között azonban szerepel, hogy szerződésszegés esetén tiltólistára kerülhetünk (és a tiltólistán szereplők ugye nem kapnak később hitelt!). A szolgáltató szóbeli nyilatkozata szerint ez nem szerződés, nyugodtan aláírhatjuk. Csakhogy a (köztes) cég ugyanezt a nyomtatvány adja tovább a bankoknak, és lehetséges-e, hogy ott majd szerződésként értelmezik? Ha emailben is megkérdezem, ez véd minket? (Faxon nincs lehetőségünk.)


2010. jan. 14. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdésed. Mivel szegnél szerződést? Amit a nyomtatványra írsz, az minden igaz. Egy email bizonyító ereje egyébként elég kérdéses, pláne, ha a kérdés nem konkrét, amire válaszul kaptad. A hitelközvetítő szóbeli nyilatkozata az ő véleménye, nem feltétlen helytálló.
2010. jan. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Mivel ugyanazt kell kitölteni más célra is, pl hitelfelvételre is, az egész nyomtatvány elég "homályos", nem annyira egyértelmű. Pl. nincs külön egy rovat, hogy ezt hitelfelvétel esetén, ezt más célra, mindegyikre egyértelműen külön rovatok...stb. A mi célunk csak annyi, hogy megtudjuk, annyi pénzből amink van mik a lehetőségek egy esetleges hitellel. A nyomtatvány több oldalas és haa cég csak egyes oldalakat ad át a bankoknak, és csak azt az oldalt külön értelmezve ez nem derül ki. Pl. már az adatokat is úgy veszi fel, hogy a "hitelfelvevő" rovatba kell írni a nevet, szül.dátumot...stb, erre nincs más hely! Az a sor, hogy a kitöltés célja, az elején van az első lapon, de a következő oldalakon vannak olyan "alcímek", vagyis ugyanolyan nagyságú betűvel írt címek mint maga a nyomtatvány címe, és ezen "alcímek" alatt írtakból úgy kinézhet, mintha hitelt akarnánk felvenni, ha pl külön csak ezt a lapot értelmezik.

Az első oldalon a kitöltés előtt van egy szöveg, hogy optimális pénzügyi tervet a következő lebonyolítás eredményez: itt az első pont amit mi akarunk, majd sorrendben 2., 3....stb pontok, és e sorrendben szerepel a nekünk ideális bank kiválasztása a hitelfelvételhez , majd a szükséges hitel aláírása a pénzügyi intézménynél. Ha mi megállunk az első pontnál, nem tudom, ez szerződésszegés-e? Ha optimális pénzügyi tervet e sorrend eredményez, akkor mi megállhatunk az első pontnál vagy az szerződésszegés? Mi van, ha ahogy felmerült bennem, hitelfelvevőnek beírva az adataimat már hitelfelvevő kell legyek, különben szerződésszegés?

2010. jan. 16. 11:07
 3/13 A kérdező kommentje:
Az már szerződés, ha megbízok egy céget, hogy mérje fel, melyik bank ad nekem legjobb feltételekkel hitelt lakásvásárláshoz?
2010. jan. 16. 11:19
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd ki a közvetítőt! Egyenesen a bankhoz fordulj! Amúgy meg bizonyos esetekben felhasználható az E-Mail bizonyítási célra. De akkor mindenképpen egyértelmű kérdést kell feltenned!
2010. jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a hitelfelvételi szándék még nem szerződés. A hitelszerződés aláírása csak később történik meg a hitelintézetnél. Így ha mégsem veszel fel hitelt, az nem lehet szerződésszegés. Hogyan kötelezhetnének téged, hogy előre írd alá, hogy felveszel egy olyan hitelt, aminek nem ismered a kondicióit??
2010. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A hitelközvetítőt nyugodtan kihagyhatod, nekem sincs jó véleményem a műfajról. Ha egy konkrét bank konkrét ajánlata érdekel, akkor oda menj.


Más kérdés, hogy a hitelkérelemhez ezernyi egyéb dokumentumot kell csatolni, tehát nem fogják úgy értelmezni, ha azok nincsenek mellékelve. (Tulajdoni lap (jelzáloghitel esetén), jövedelemigazolás, Anyám tyúkja merített papírra nyomtatva:>,stb. )


A dolog külön szépsége, hogy a bank mindentől függetlenül fenntartja a jogot a tényleges hitelkérelem indoklás nélküli visszautasítására, tehát amellett, hogy idegeskedsz, hogy mit írsz alá, cserébe te sem kapsz semmi biztosat, akármit is mondjanak az előzetes felmérés alapján.

2010. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Miért nem egyértelmű egy hivatalos papír??? Miért nem találnak ki teljesen egyértelműt a hiteltanácsadó cégek?

Mi a garancia nekem, hogyha ez valóban nem szerződés, hogy nem bizonyítják be utána, hogy mégis szerződést szegtem? (Pl. mert a hitelfelvevőhöz írtam az adataimat, máshogy fogalmazva hitelfelvevőnek tüntettem fel magam.)

2010. jan. 18. 14:43
 8/13 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a Te hiteligényedet egy hiteltanácsadó felmérje, vagy előminősítse, semmit nem kell aláírnod senkinek, így ha eléd tesznek egy olyan papírt, aminek az a neve, hogy "Hitelkérelem" azt nem kell aláírnod.


Egy "Adatbekérő" nyomtatvány semmire nem kötelez.

2010. jan. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Aláírás nélkül a hiteltanácsadó el sem fogadja, mert csak így tudja továbbadni a bankoknak, ahol kideríthető, melyik konstrukció lenne a legjobb a kérelmezőnek. (Ha igénybe veszi, mert mi lehetséges, hogy most még nem, vagy talán soha.) Sőt, még emailben sem küldhetem el, mert eredeti aláírás kell!!

Az aláírás előtt közvetlenül pedig az van apró betűkkel írva, hogy szerződésszegés esetén jelenthetik tovább (tiltólista), ahogy írtam.

2010. jan. 19. 11:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem hagyd a francba. Ha az űrlapról nem derül ki egyértelműen, hogy az adataidat kinek és milyen célból adod meg akkor még akár jogsértőnek is minősülhet az egész eljárás.
2010. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!