Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Unicredit Bank - változhattak...

Unicredit Bank - változhattak a számlaszámok?

Figyelt kérdés

Eseti utalást fogok kapni egy ismerősömtől, meg kellett adnom a számlaszámomat. Szokás szerint a netbankban kijelöltem a számlaszámomat, kimásoltam, elküldtem.

Utána vettem észre, h nem azonos azzal, ami eredetileg a számlaszámom volt!

Visszakerestem a számlatörténetben, megnéztem egy olyan utalásnál, aminél TUDOM, h a régi, eredeti számlaszámom adtam meg. Most, az adott utalásnál kedvezményezettként nem a régi, hanem az új számlaszámot jeleníti meg... Lehetséges, hogy megváltozott?



2014. aug. 14. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem változnak számlaszámok az értesítésed nélkül.

Nem lehet, hogy régen csak a 109...-cel kezdődő 24-számjegyű belföldi (giro) számlaszámodra emlékszel, és most amit látsz az ugyanennek a számlaszámnak a nemzetközi (IBAN) formátuma? (HU-val kezdődik, és mögötte még 26 számjegy?


Mert akkor ez a kettő ugyanannak a számlának a két különböző formátuma (belföldi/giro, valamint nemzetközi/IBAN).


Az IBAN számlaszám formátum tartalmazza a régi, giro számlaszám formátumot (az IBAN-ban az ötödik karaktertől kezdődően 109-cel kezdve)

2014. aug. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem. Az utolsó 16 számjegy tér el.
2014. aug. 14. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Legjobb, ha a bankfiókoddal beszélsz, mi az oka, hogy mást látsz. Biztos, hogy jó számlaszámokat nézel (régit és újat, mindkét esetben a te számlaszámodat nézed)?
2014. aug. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 3. válaszoló kérdése jogos.

amikor azt írod, hogy "Visszakerestem a számlatörténetben", ott lehet a kutya elásva:

a számlatörténetben az utalásoknál a partner számlaszámát mutatja meg a bank (ha te utaltál, akkor azét akinek utaltál, ha neked utaltak, akkor azt amiről utaltak neked!).

2014. aug. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem utaltak, s a kedvezményezett számlaszámról van szó, tehát az enyémről, amire érkezett a pénz. Az utóbbi 3 beérkezett utalásnál, amit 3 különböző helyről kaptam, ez a számlaszám azonos, DE nem egyezik meg azzal, amit szerződéskötéskor kaptam.
2014. aug. 15. 10:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!