Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezt meg lehet törvényes úton...

Ezt meg lehet törvényes úton csinálni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nekem most hatalmas nagy szügségem lenne a pénzre. Apám eladta a nagyanyám házát, miután ő meghalt. Apámmal, hát, hogy is mondjam, cseppet sem jó a kapcsolatunk. Jogi úton, miután ő meghalt, én elméletileg örökölnék tőle nem kevés összeget (20 millióért lett eladva a ház). Elmagyaráztam neki, hogy nekem most nagy szügségem lenne a pénzre és jó lenne, hogy ha már most odaadná azt, amit egyébként halála után kapnék meg. Ő persze ebbe nem egyezett bele, hallani sem akar róla. Mondom de nekem akkor is kell, még ha nem is az egész, valamennyi. Kb. az utcára kerülök, ha egy legfejebb 1,5 hónap múlva nem kapok x összeget.Őt ez nem érdekli, csak a vállát tudja vonogatni, hogy én az utcára kerülök. Szóval, az jutott eszembe, hogy törvényes úton (akár bíróság, rendőrség stb.) nem-e tudnám kérni most a pénzem?

Ha ezt törvényes úton el lehet intézni, sikerülhet augusztus végéig?


2014. aug. 9. 15:21
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Na. Helyzet:

Találtam egy koleszt, ahol 25k havonta + a kaja. Családi pótlékot én kapom (mivel elmúltam 18, ezért ez elintézhető volt) az 13700, mamámmal jó a kapcsolstom (anyukám anyja ugyebár, a másik mamám meghalt) ő tud nekem adni a kis nyúgdíjából 10000-et. (Mert ő jószívű, nem olyan mint apám).

Nővérem is tud nekem segíteni, mondjuk csak étkezésben. De így is jó, akkor 27 havonta és 25 a szállás havonta, nővérem meg tud kaját adni.

Így talán kihúzom.

2014. aug. 10. 16:22
 22/23 anonim ***** válasza:
Na, ezt jó olvasni.
2014. aug. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Csak anyámmal nem tudom mi lesz...

Mind egy, majd megoldom.

2014. aug. 10. 18:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!