Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezt meg lehet törvényes úton...

Ezt meg lehet törvényes úton csinálni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nekem most hatalmas nagy szügségem lenne a pénzre. Apám eladta a nagyanyám házát, miután ő meghalt. Apámmal, hát, hogy is mondjam, cseppet sem jó a kapcsolatunk. Jogi úton, miután ő meghalt, én elméletileg örökölnék tőle nem kevés összeget (20 millióért lett eladva a ház). Elmagyaráztam neki, hogy nekem most nagy szügségem lenne a pénzre és jó lenne, hogy ha már most odaadná azt, amit egyébként halála után kapnék meg. Ő persze ebbe nem egyezett bele, hallani sem akar róla. Mondom de nekem akkor is kell, még ha nem is az egész, valamennyi. Kb. az utcára kerülök, ha egy legfejebb 1,5 hónap múlva nem kapok x összeget.Őt ez nem érdekli, csak a vállát tudja vonogatni, hogy én az utcára kerülök. Szóval, az jutott eszembe, hogy törvényes úton (akár bíróság, rendőrség stb.) nem-e tudnám kérni most a pénzem?

Ha ezt törvényes úton el lehet intézni, sikerülhet augusztus végéig?


2014. aug. 9. 15:21
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Amúgy, anyám nem tud rólam gondoskodni, mert áttétes tüdőrákja van collapsussal és syncope-val kiegészítve. Inkább én próbálok rajta segíteni. Csak rájöttem arra, hogy amíg az én életem nincsen sínen, addig sajnos lényegesebb segítséget nem tudok nyújtani.
2014. aug. 9. 16:58
 12/23 anonim ***** válasza:
Hát ha nincs káros szenvedélyed akkor a munka világában te már egy főnyermény vagy, sajnos zordnak hangzik, de az a legjobb megoldás a te problémádra, ha dolgozni állsz.
2014. aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
42%

Oké, egy szent vagy.

De ez ettől még nem változtat azon, hogy az alap kérdésedre a válasz az, hogy nem. Szóval tessék szépen kitalálni mást, amivel megmentheted a világot...

2014. aug. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Hé!

Én még tanulok!

Sőt, én szeretnék még technikusin is maradni, akkor az még 4 év. Bár a jelenlegi helyzetemben örülök, ha meg lesz az éretségim és a szakmám. Akkor az is még 2 év.

Diákmunkára meg alig vesznek fel. Én nem tudok angolul, ami hatalmas hátrány, a másik, meg 10 diákmunkából 7-hez csak hallgatókat vesznek fel.

De most a nyáron is dolgoztam ezidáig. Csak idáig volt meló. Nehezen találtam melót a kitételek miatt, de az is csak augusztusig. Szerinted ezidáig miből éltem? Miből tartottam el magam és anyám? Ha szeptemberig nem fizetek, kib*sznak az utcára anyámmal együtt. Meló meg most nincs.

2014. aug. 9. 17:30
 15/23 A kérdező kommentje:
Az oké, az életemet sínre tudom tenni egyedül is, de csak ha kijártam az iskolát. Azért kellene most lóvé. De ha apám nem ad akkor nem. És ha törvényesen sem lehet semmit tenni, akkor szeptembertől majd a bokor utca kettőből fogok iskolába járni.
2014. aug. 9. 17:33
 16/23 anonim ***** válasza:
46%
Márpedig arra a pénzre a helyedben én nem számítanék, a legjobb, ha úgy veszed, hogy te nem örököltél semmit. Bemégy az iskoládba és ha az osztályfőnököd elég jófej, megpróbálsz beszélni vele, hogy anyagi gondban vagytok és ezért kicsit legyenek engedékenyebbek veled a tanárok, mert muszáj vagy munkát vállalni az iskola mellett. Sajnálom, ennél jobb ötletem nincs.
2014. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésre a válasz: semmilyen módon nem követelhetnéd édesapádtól ami nem a tiéd.


Életében ő rendelkezik a vagyonáról (elképzelhető, hogy életében feléli a teljes összeget, és akkor semmit sem örökölsz).


Mivel 18 elmúltál, így senkinek sem kötelessége eltartani téged.

2014. aug. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Azért az szép b^zd meg, hogy egy 18 éves tanuló fiatalember az utcára kerül...

Nem tudom, miért kell ilyen világot élnünk...

2014. aug. 10. 10:04
 19/23 anonim ***** válasza:
Önkormányzattól lehet segélyt igényelni és meg szokták hirdeti a Bursa nevű ösztöndíjat is. Azt gondolom tudod, hogy ha az utcára kerülsz, onnan igen ritkán van visszaút - nem jó, hogy ilyen hamar a mélyvízbe kerülsz, de azzal, hogy elhagyod magad, csak rontassz a helyzeten.
2014. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
De akkor is most mi a f****************t csináljak most már tényleg? Igen, lehet segélyt kérni, de nekem sehol nincs állandó lakcímem. Én is azon vagyok, hogy valahonnan segélyt, csak sehova nem vagyok bejelentkezve...
2014. aug. 10. 11:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!