Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SOS. Ervenyes egy olyan otp...

SOS. Ervenyes egy olyan otp hitelre vett haz adasveteli szerzodese ha csak ugyvednel irunk papirt es ugy megveszi valaki? Bank beleegyezese nelkul?

Figyelt kérdés
van egy hazunk amit otp hitelre vettunk.viszont megvennek ugy hogy ugyvednel irunk adasveteli szerzodest a hazrol.el kell hogy fogadja a bank ezt a szerzodest ahhoz hogy ervenyes legyen az ugyvednel irt adasveteli szerzodes?????

#hhjg
2014. aug. 7. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy hitellel terhelt ház megvásárlása így zajlik:


1. Fennálló tartozás tisztázása a bankkal.


2a. Amennyiben a vételár több, mint a hitel, akkor meg lehet kötni az Adásvételit, a vevő a vételárból kifizetik az eladó hitelét (készpénzből, vagy egy újabb hitelből). Ekkor az eladó hitele lezárul.


2b. Amennyiben a tartozás több, mint a vételár, a bankkal kell egyeztetni, alkudozni. Csak akkor lehet megvenni egy ilyen ingatlant, ha a bank hajlandó kiadni a vételár beérkezése után a jelzálog törlési engedélyt. A bank elengedhet a tartozásból, de olyan eset is van, hogy marad még a hitelből, amit az eladónak kell továbbfizetni.


Abban az esetben, ha Ti nem akarjátok lezárni a hitelt, nem egyeztettek erről a bankkal, akkor az ilyen Adásvételi szerződés érvénytelen lesz, hiszen a Földhivatal nem fogja bejegyezni az új tulajdonosokat és a banki tartozás is a meglévő tulajdonosok nyakán marad.

2014. aug. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A bankra nem vonatkozik az áltsalad kötött adásvételi szerzödés, ettöl ugyanúgy neked kell a további részleteket törleszteni. Ugyanis attó, hogy te valakivel kötsz egy szerzödés, ami egy harmadikra is vonatkozik, csak akkor érvényes rá nézve, ha ö is beleegyezett és aláírta.


Ha azt akarod, hoyg a vevö vegye át a hitelt, akkor azt mindenképpen a banknak kell engedélyeznei, a veled kötözz szerzödést felbontani és az új tulajdonosal újat kötni. Ennek természetesen feltétele, hogy az új tulajdonos kellö mértékben hitelképes legyen.

2014. aug. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
akkor hiaba van ilyen szerzodesem ervenytelen??
2014. aug. 7. 09:10
 4/10 A kérdező kommentje:
az igazsag az hogy nekunk a lakas otp hitelre van.viszont ugyveddel irtunk egy szerzodest hogy atvallaljak a hitelt es innentol fizetik.de benne van hogy 3 munkanapon be kell vinni ezt a bankba hogy hozzajaruljon.mert ugye csak ugy nem adhatom el hogy az en nevemen van de ugye addig a banke amig a teljes hitelt ki nem fizetem.ha a ban ebbe nem egyezett bele es nem irta ala akkor nem ervenyes???
2014. aug. 7. 09:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Remek ügyvédetek lehet...


Nincs olyan, hogy "hitelátvállalás". A bank csak ahhoz járul hozzá, hogy a Te hiteled lezárásra kerül, a vevőnek viszont indul egy új hitele, amennyiben hitelképes...

2014. aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
akkor ervenytelen???
2014. aug. 7. 10:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem érvénytelen hiszen ezt írtad: " ugyveddel irtunk egy szerzodest hogy atvallaljak a hitelt es innentol fizetik"

Vagyis a vevő átvállalta a hitel törlesztését tőled. Erről nyilvánvalóan tájékoztatni kell a bankot, hiszen más nevén fog tovább élni a hitel, vagyis más fogja visszafizetni! Vagy azt szeretnéd hogy továbbra is te kapd a törlesztőcsekkeket? És téged zargasson a bank ha nincs rendesen törlesztve? Nem értem... Egyébként meg mire tartjátok az ügyvédet ha nem az ilyen jogi ügyek átbeszélésére?

2014. aug. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Vagyis a vevő átvállalta a hitel törlesztését tőled. Erről nyilvánvalóan tájékoztatni kell a bankot, hiszen más nevén fog tovább élni a hitel, vagyis más fogja visszafizetni! "


Na EZ AZ, ami nem érvényes. A kérdezö és a bank között van egy szerzödés, ebböl egyik fél sem léphet ki önkényesen, a másik beleeegyezése nélkül, és maga helyett nem is vihet be mást a meglévö szerzödésbe.


Addig rendben van, hogy a vevö HAJLANDÓ lenne a továbbiakat törleszteni, és amennyiben a bank ebbe BELEEGYEZIK - ami a régi szerzödés megszüntetését és az új megkötését jeletni -, akkor attól kezdve a kérdezö ki lett engedve a szerzödésböl, és az új tulajdonos lett kötelezve.


Amíg a bank nem kötötte meg az új tulajdonossal a hitelszerzödést és nem bontotta fel a régit, addig semmi esetre sem érvényes a megkötött szerzödés ezen pontja.

2014. aug. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"atvallaljak a hitelt es innentol fizetik.de benne van hogy 3 munkanapon be kell vinni ezt a bankba hogy hozzajaruljon"


Mivel a bank CSAK AKKOR járulna ehhez hozzá, ha a másik fél - a vevö - hitelképes, ezért addig ez nem érvényes jogi seznpontból, amíg a bank ezt nem fogadja el új szerzödés formájában. Ez viszont - a hitelképesség vizsgálata, stb - akár több hónapig is tarthat, addig a szerzödés érvénytelen.

2014. aug. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amennyiben az Adásvételi Szerződésbe az van beleírva, hogy a vevőtök X banktól hitelt igényel és ezzel fogja kifizetni a vételárat, akkor az AV érvényes. Amennyiben a vevő hitelképes, akkor megoldható a vásárlás, de ha az AV-be azt írtátok, hogy a vevő az eladó hitelének törlesztőrészleteit "átvállalja", akkor az AV nem tud létrejönni mindaddig, amíg az eredeti hitelszerződés fennáll, mert ilyen megoldáshoz a bank nem járul hozzá. Továbbra is attól fogja követelni a törlesztő részleteket, akivel szerződést kötött.

Utóbbi esetben az ügyvédet felelősségre lehet vonni és jobb, ha visszaadja a diplomáját.

2014. aug. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!