Befektetésnél a bankon kívülről hozott, új forrásnak mennyire kell "újnak" lennie?
Mivel netbankban is meg lehet kötni a befizetés nem feltétlenül van pont abban a pillanatban, pl. ha előtte fiókban fizetem be.
Ha aznap, vagy pár nappal előtte megkapott fizetést kötném le, úgy működik? Gondolom hónapok óta számlán levő pénz már nem jó.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Az új forrás általában azt jelenti, hogy adnak egy dátumot az akciós betétlekötési szakasz elején, mondjuk egy mostani betétre június 15. (Csak példa.) Az aznapi záróegyenleged (beleértve a bankál az összes létező számládat, lekötéseidet, értékpapírokat, stb...) feletti részt tudod lekötni új forrásként.
Tehát ha a megadott napon például 100 ezer forint volt a záróegyenleged, most pedig az egyenleged 120 ezer, akkor 20 ezer forint számít új forrásnak, függetlenül attól, hogy időközben mi történt az egyenlegeddel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!