Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes euróban tartani a...

Érdemes euróban tartani a pénzemet?

Figyelt kérdés
Érdemes euróra váltani az otthoni kis megtakarított pénzemet? Lehet blazírozni forint gyengülésre, vagy megerősödhet annyira a forint hogy egy későbbi visszaváltásnál jelentőset bukjak?
2009. dec. 25. 17:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Tehát melyikre van nagyobb esély? A hosszútávú forint gyengülésre, vagy esetleg a forint nagyfokú erősödésére?
2009. dec. 25. 17:30
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdemes euróban tartanod a pénzed, igen. Jelentőset semmiképp nem fogsz bukni, de inkább csak nyersz vele - vagy legalábbis nem veszítesz.

A forint nem fog sajna számottevően megerősödni egy jódarabig.

2009. dec. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz!

Nekem az eddigi ügyfeleim csak vesztettek vele. Utánanézek neked hétfőn, megkeresem az árfolyamokat, és levezetem, hogy miért.

2009. dec. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen! Remélem nem felejted el!
2009. dec. 25. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt vagyok.

2009.06.29-én 1M forintodat átváltod euróra 283,08-as árfolyamon. Ezért kapsz 3.532 eurót. Ezt lekötöd 4%-os kamaton, ma van 3588,46 euród. Ma az árfolyam 266,97 Ft, tehát a te 3588,46 euród 957.984 forintot ér (a banki költséget most nem számoltam, ez általában +0.5% konverziós költség szokott lenni).

Ha nem váltod át, akkor 06.29-én lekötöd 10,5%-os kamaton, most van 1.041.885 forintod, ez 83.901 Ft. különbség.

Legalább is akkor, ha nem hiszed el azt a hülyeséget, hogy az euró az Isten!

Persze, ha úgy alakul az árfolyam, akkor lehet rajta nyerni is, de az emelkedésének előbb be kell hoznia a költségeidet( FT-EUR kamatkülönbség, konverziós költség, vétel és eladási árfolyam közötti különbség). És akkor még csak nullán vagy, ennél többet kell emelkedni ahhoz, hogy nyerjél is rajta!

2009. dec. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!