Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes euróban tartani a...

Érdemes euróban tartani a pénzt, vagy váltsam át?

Figyelt kérdés

Van kb 5000 euróm a bankban. Évek óta ennyi, mert kamatot alig hoz. Ilyen maximum 1-2%-ot fizetnek rá a bankok, de van hogy 1% alatti kamatot. Tehát ilyen nevetséges, 1-2eFt-nak megfelelő kamatokat kapok rá. (Jó, tudom, most az egyik banknál van egy akció, de az sem megoldás, hogy két havonta rakosgatom át egyik bankból a másikba, mert az átutalás, vagy pénzfelvételi jutalék több, mint amit a kamaton nyernék.)

Most elég magas az euró-forint árfolyam. Érdemes lenne átváltatnom forintra és azt betenni valami 7-8%-os betétbe? Szerintem többet hozna, mint így. Lenne ennek valami hátránya? Azon kívül persze, hogy a bank a hivatalos árfolyamnál kevesebbet fog érte adni, tehát ezen bukok valamennyit.


2011. okt. 4. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem váltsd át, hiszen írod is, hogy nem vagy vele elégedett. Én forintban tartom a pénzem, és viszonylag gyakran rakom át egyik bankból a másikba, ha akciós kamat van. Persze meg kell egyezni a bankkal, hogy csak arra a 3-6 hónapra kell a számla, amíg az akció tart, hogy később ne köcsögösködjenek. Hagytam már ki akciós kamatot a drága utalási díj miatt, tehát minden költséget figyelembe kell venni.
2011. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

h 300 körül átváltod, elég jó árfolyam-különbözetet realizálsz, ha évekkel ezelőtt vetted az eurót.


Viszont ne bankbetétbe rakd, hanem vegyél részvényeket, azzal most érdemes bevásárolni...

2011. okt. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem vettem az eurót, hanem örököltem jó pár éve.

A részvényekhez nem nagyon értek és ilyen befektetési alapokba se szeretném rakni, mert nem akarom évekre lekötni, főleg úgy, hogy azt se tudom, hogy mennyit kapok rá.

Egyébként már én is voltam szinte mindegyik bank ügyfele. Ahol jobbak voltak a feltételek, mindig oda mentem. Nem csak kamatok tekintetében, hanem folyószámla miatt is.

2011. okt. 4. 10:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem tartanám bankban az általad is felsorolt dolgok miatt, hanem legalább egy részét hosszabb távra kötném le. Egyrészt azért, mert úgyis kell legyen az embernek biztos megtakarítása, pláne, ha + szolgáltatások is vannak hozzá, másrészt meg pl. az én eurós megtakarításomra évi 4,5%-os hozam íródik jóvá. Részvényeket én sem vennék, azok túl kockázatosak és hozzáértést igényelnek.
2011. okt. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Először azt írtad, hogy nem tartanád bankban, utána meg, hogy hosszú távra kötnéd le. Ha nem bankban, akkor hol?

HA olyan élethelyzetben lennék, én is lekötném hosszú távra, de nem vagyok abban. A saját nyomoromat nem kívánom most itt részletezni.

2011. okt. 5. 08:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Elnézést, rosszul fogalmaztam: nem lekötöttem, hanem elhelyeztem, és nem bankban, hanem - ahogy nyugaton már évtizedek óta bevált - biztosító társaságnál. Persze az sem mindegy, hogy melyik társaságnál, nekem sikerült egy nagy múltú, stabil céget találnom, aki a válság idején is évi 4,5%-os hozamot teljesített euróban! Az én eurós megtakarításom évi 500 euró.
2011. okt. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ma végül átváltattam. 302 Ft körüli áron vette be a bank, ami annyira nem rossz. Persze levett belőle kb 25000 Ft-nyi jutalékot, kezelési meg ilyen-olyan költséget.
2011. nov. 2. 16:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Már mindegy, viszont én egy kis matekozást azért megejtettem volna az átváltás előtt: nevezetesen azt számoltam volna ki, hogy hogy járok jobban? Ha kiveszem az eurót x költségért és átváltom egy jobban váltó irodánál, vagy ahogy Te tetted, beváltom a bank árfolyamán. Remélem, hogy ezt Te is végigmatekoztad?!

Javaslom, hogy szüntesd meg az eurós számládat, vagy legalábbis szüneteltesd, ha van ilyen lehetőség. Azért, hogy ne ketyegjen a havi számlavezetési díj.

A forintra már van terved, tudod mit csinálsz vele? Ezt is fialtatni szeretnéd?

2011. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, természetesen végigszámoltam.

Ha készpénzben, euróban vettem volna ki, akkor a bank valutaárfolyamon számol, nem devizaárfolyamon. Ami 3-4 forinttal alacsonyabb.

Továbbá a készpénz felvételének is van díja, meg akkor is van mindenféle jutalék.

Ha ezek után elviszem váltóba és ott pár forinttal többet adtak volna, akkor az kb fedezte volna a kp felvétel plusz díját. Tehát nagyjából ugyan ott vagyok. Nem lett volna jelentős a különbség.

A számlát természetesen megszüntettem. És arra is fizetni kellett.

A pénzt forintban is egyelőre beteszem egy másik bankba, ahol 7-8%-ot fizetnek rá, szemben az eurós pár százalékkal jó esetben.

2011. nov. 3. 19:53
 10/10 A kérdező kommentje:
De még az is lehet, hogy ha már a görögök nem zavarognak és ismét lemegy az euró árfolyama 250-260Ft környékére, akkor megint visszaváltom euróra és akkor az árfolyamkülönbségből lesz megint valamennyi nyereségem.
2011. nov. 3. 19:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!