Van itt olyan ember aki devizahiteles és beperelte a bankot a szerződése semmisé tétele érdekében? Olyanok válaszát várom akik belekezdtek, vagy nyertek esetleg veszítettek.

Figyelt kérdés
Mi 2008 decemberében vettünk fel devizahitelt 9millió Ft-ot.Az árfolyamingadozások miatt a havi törlesztőnk 65ezerről 114ezerre szökött,aztán árfolyamrögzítettünk és így havi cirka 80ezret kell csengetnünk.Kiváncsiságból felhívtam a bankot,hogy hol tartunk most mennyi a tartozásunk és azt hittem kitépem a hajam attól amit hallottam.A telefonba azt mondta nekem a bankos,hogy jelenleg 14millió-hatszázezer az egyenleg,de ez változhat az árfolyamingadozás miatt.Akkor 259Ft volt az árfolyam 1CHF-ra.Sok helyen olvastuk,hogy nyertek a bank ellen.Van közületek itt valaki aki belevágott már?Milyen költségekkel jár,és ha nyerünk akkor a bank fizeti ki a perköltségeket?

2014. márc. 27. 22:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
De miért perelned, ha egyszer elfogadtad, hogy változhat a törlesztőtök???
2014. márc. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azért perelném mert amikor hitelbírálatot készített a bank a mi bérünk és anyagi helyzetünk alapján,akkor megadta az összeget és nem adott teljes körű tájékoztatást az árfolyamingadozásról.Eleve így nem is szabadott volna szerződést kötniük velünk ,hogy nem tudják pontos adatokkal alátámasztani mennyi is pontosan a mi tartozásunk.A bank kihasználta a hozzánemértésünket.Igen mi aláírtuk a szerződést,viszont nem lett pontosítva,hogy mennyi a maximális összeg amit mi ki tudunk fizetni.A szerződésünkbe szerepel az is,hogy a bank figyelmebevette az anyagi helyzetünket és megadta azaz folyósította az összeget.Viszont már nem tudnánk fizetni a törlsztőrszleteket,ha nem jöttünk volna ki külföldre dolgozni.Viszont mi nem szeretnénk külföldön élni mi az otthonunkban szeretnénk lakni amire végül is a hitelt felvettük,de az otthoni fizetésünkből nem tudjuk már fizetni a horribilis törlesztőrészleteket.Mi ki szeretnénk fizetni amivel tartozunk a felvett összeget és a rá kiszabott kamatot.A beperlés információk elhallgatása,nem teljeskörű hitelbírálat,és a törlesztőrészletek számbeli megadásának hiánya miatt lenne.
2014. márc. 27. 23:01
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, még senki nem nyert ilyen jellegű pert csak formai hiba (pl. alá nem írt szerződés, stb...) miatt.
2014. márc. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel a kaszinókat is szénné lehetne perelni, hogy nem világosították fel az embereket arról, hogy a ruletten egy ház árát is el elhet játszani.


Egyébként azt írtad alá, hogy "teljes mértékben megértettem és akaratommal megegyezőnek tartom". Jogilag, ha ez nem volt igaz, akkor te hazudtál.

2014. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerződés semmiségét ember érte el, de ott valami aláírás hiba volt, tájékoztatásért senki és nem is fogja. Törvény nem ismerése sem mentesít a büntetés alól.

Különben meg oké megkapnátok mentességet akkor az eredeti állapotot azonnal vissza kell állítani, tehát nektek azónnal issza kellene fizetni a hitel tartozást, van 5-6 milliótok?

2014. márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Járható út a pereskedés.

Amit mondtál abban is van igazság, mert 2006.07.-2007.07. hó közötti időszakban 16%-ot javult a forint, miközben a bankok/befektetők bevállalva ezt a veszteséget minden médiában agresszív reklámokkal népszerűsítették a devizahiteleket.

A 16% forint erősödés persze csábította az új belépőket ebbe a leginkább piramisjátékká változott hitelezési formába. Ez az amit bíróságnak még nem mutatott be senki.


Az uzsorára hivatkozni például totális bukás.


Azonban van sok szabálytalanság a szerződésekben, amivel eredményesen lehet perelni.

Az árfolyam rögzítés sokak szerint nehezebbé teszi a perlést. Álláspontom szerint a tartozáselismerő nyilatkozat valóban nehezebbé teszi a perlést, de csak annyiban, hogy többet kell fénymásolni, és többet kell olvasni.

2014. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A Youtube-on nézd meg Damm Andrea és Makkos Albert videóit.

Hasznos tájékoztatók.


Keresd Kordik Tímea webináriumát, ahol ügyvédek adnak tanácsokat.

2014. márc. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a kölcsönfelvételkor hatályban volt Hpt. 213. § fogyasztóvédelmi szabály. Ezt legtöbb bank megszegte. Ez a szabály a szerződés semmisségével díjazza a törvénysértést. Különféle tájékoztatás hiánya, ami a semmisséget okozza.


Az előnye, hogy relatíve egyszerű a bizonyítása, és a bírók már nagy rutint szereztek.


Semmis szerződés esetén a felvételkori forintárfolyamon kell elszámolni és jegybanki alapkamattal. Ha nem tudod egy összegben kifizetni a hátralévő tartozást, akkor lehet kérni másmilyen elszámolási módot is.


A Ptk. 205. § ra alapított érvényesen létre sem jött szerződésnek nehezebb a bizonyítása, és olyankor az árfolyamgátnál tett tartozáselismerő nyilatkozatot is le kell kezelni. Erre a feladatra egyelőre még nincs receptúra.


Létre nem jött szerződésnél csak az alaptőkével kell elszámolni, kamat nem jár.

2014. márc. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a jó ezekben a kérdésekben, hogy jogban járatlan emberek (vagy éppen megélhetési ügyvédek, "tanácsadók") osztogatják a hülyébbnél hülyébb tanácsokat, amit a kedves ügyfél megeszik, és még többet fizet - lehetőleg nekik.


Ilyesmiért amit írtál felesleges perelni. Ráadásul - amit elfelejtettél megemlíteni - 2008 decemberében már javában itt volt a gazdasági válság, október végén már sok bank egyáltalán nem is adott devizában hitelt, tömegével lehetett olvasni a cikkeket _már akkor_ erről a problémáról.


A CHF árfolyama 2008 nyarához képest 35-40 forinttal emelkedett, 2008 október közepén a középárfolyam már súrolta a 190 forintot, igazd decemberben visszament 170-175 környékére, de már akkor jól látszott hogy nagyon volatilissá kezd válni a HUF/CHF kurzus.


Mindezek ellenére decemberben Ti leszerződtetek CHF-ben.

Nem is teljesen értem, min vagy felháborodva.

2014. márc. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%

Egy pert meg lehet közelíteni úgy is, hogy a szerződés színlelt volt.

A te szándékod forinthitel felvétele volt és forintban is szerettél volna törleszteni.

A bank szándéka szintén az volt, hogy forintban nyújtson kölcsönt és forintban szedje be a részleteket. A bank sosem bocsátott a rendelkezésedre devizát.


Ám ilyen ítéletekről még nem olvastam, legtöbbet a Hpt. 213. § (1) pontjaiba ütközés miatt semmisek a szerződések.


Idézek egy gondolatot a 18.P.85.571/2014 számú per bírói indoklásból:


"A bíróság a Hpt. 213. § (1) bekezdése c) pontjával kapcsolatosan - tekintettel a kialakult töretlen bírói gyakorlatra is - az árfolyamrésből származó többlet kifizetést költségként értelmezte és megállapította, hogy a perbeli szerződés és üzletszabályzat százalékos mértékben éves alapon nem tartalmazza az árfolyamrést, mint költséget. A bíróság a fentiekre is tekintettel e körben nem tudta elfogadni az alperes azon védekezését, hogy az árfolyamrés költségként nem vehető figyelembe. A Hpt. 213. § c) pontja alapján a perbeli hitelszerződés egészére kiterjedő semmisség volt megállapítható."


A töretlen bírói gyakorlat kifejezést ugye nem kell kommentálni?

2014. márc. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!