Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha adott két ember (A;B),...

Ha adott két ember (A;B), akik hitelt vesznek fel, és senki nem fizeti vissza, közben egy9kük meghal, akkor a bank kin követeli a tartozást? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval van két férfi A és B. "A" felveteti B-vel a hitelt, az ő számlájára az ő nevére, de "A" házára tesznek jelzálogot. A pénzt "A" költi el, erről nem tudom van-e papír, B csak "alamizsnát" kap, amiért a nevét adja az egészhez. Persze egyikőjük sem fizeti a hitelt, "A" közben halálos beteg lesz, és halála előtt a nevén lévő fél házat a gyerekeinek ajándékozza (a másik felét a gyerekek már megörökölték, mert "A" felesége egy évvel azelőtt meghalt), majd meghal. B továbbra sem fizeti a hitelt, majd a bank elkezdi küldeni a leveleket, hogy nő a tartozás B nem fizet, ezt "A"-nak küldi a bank, aki ugye már nem él. "A" gyermeke ír a banknak, hogy "A" meghalt, keressék "B"-t a tartozás miatt. Később a bank már nevén nevezi "A"-t és közli, hogy hogy áll a tartozás, gyermeke újra levelet ír, hogy "A" már meghalt.


B nem fizet, A nem él. B a zálogkötelezett, akinek a házára a bank már végrehajtást kezdeményezett. Kérdés: a bank keresheti "A" gyermekein a tartozást? Hagyatéki eljárás nem volt, öröklés sem, hanem ajándékozás, tehát "A" elvileg fedezet elvonást tett azzal, hogy elajándékozta a házat. Emiatt "A" gyermekeit keresheti a bank, vagy B-től próbálja meg behajtani a tartozást?


2014. febr. 23. 21:10
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Nem örököltem, mert apu elajándékozta nekem a nevén levő fél házat halála előtt.
2014. febr. 24. 16:22
 22/24 anonim ***** válasza:

A tartozás öröklése vagy nem öröklése (egyelőre) nem kérdés, mert nem volt örökség.


Ha valaki tartozik, aztán azért, hogy a hitelezői ne tudják behajtani rajta az adósságot, gyorsan megszabadul a vagyontárgyaitól, az fedezetelvonás.


Igen, a legjobb az, ha keresel ügyvédet, akinek hiszel is.

2014. febr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
A hitel fedezete a jelzáloggal terhelt ház nem az elajándékozott, viszont ha az nem fedezi a hitel teljes összegét akkor a fennmaradó összeget az adósnak ki kell fizetni. Mivel az adós elhunyt az örökösre száll a tartozás ami viszont visszautasítható de ebben az esetben a teljes örökséget visszautasítja. Nálad az a probléma, hogy a bank megtámadhatja az ajándékozást fedezetelvonás címén de csak a fennmaradó tartozás összegét kérheti számon. Szerintem is ügyvédhez kell fordulni minél hamarabb aki pontosan felvilágosít a teendőkről.
2014. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok ügyvédet találni. Először online, aztán személyesen..
2014. febr. 24. 21:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!