Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem értem a hitelnek a kiszámí...

Nem értem a hitelnek a kiszámítását, hogy lehet az hogy ha felveszek 4.500. 000 Ft kölcsönt akkor közel 7. 000. 000 Ft-ot kell visszafizetni pedig a thm csak 8.38%?

Figyelt kérdés

Vagy én értem félre?


Kell önerő 1.125.000 Ft és havonta 23.605 Ft-ot kell fizetni 20 évig (240 hónap).

Nem a THM a kamat? vagy valamit kihagytam? mert ez így nagyon abszurd hogy majdnem a kétszeresét kell visszafizetni...



2013. dec. 30. 10:13
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"Ja, és van egy kis különbség, hogy ha az albérletet nem tudod fizetni vagy ha a hitelt nem tudod fizetni. :-)"


Őőőő igen, pont ezt írtam én is :)


az egy dolog hogy lelakják a lakók.


De ha albérletbe kiadom akkor nem azért adom ki hogy meggazdagodjak, ha nem azért, hogy a hitel fedezve legyen.


az a 15e Ft csak ráadás. amit persze majd a "lelakás" költségeit fedezi.

2014. jan. 2. 08:29
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem, ez egyaltalan nem abszurd, ahogy mar elottem is irtak a THM az bizony eves mutato, tehat evente a maradek toke 8.38%-at kell fizetned.

Az 377100 forint az elso evben, osztva 12-vel azt jelenti hogy 31425 forint havonta. Es ez meg csak a kamat...

Szoval nekem ugy tunik itt hogy az onero az lejon a 4.5 milliobol, es a kolcson amit felveszel az 3.375.000 ft, aminek a kamata egy evre 282825, ami havonta 23568.75 forint.

Ez gyakorlatilag azt jelenti hogy az elso evben a toked nem csokkent lenyegeben SEMMIT.

Na de gondolom nem ugy van hogy orok idokig fizeted a hitelt, szoval erosen valoszinu hogy van egy ket akcios honap, vagy felev az elejen, es utana majd ugrik a torleszto, ezt azert olvasd el...


Ja, es ahhoz kulon gratulalok hogy legalabb probalsz utanaszamolni es nem csak rohansz a bankba azzal hogy na hol kell alairni.

2014. jan. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!