Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek megéri visszafizet...

Szerintetek megéri visszafizetni egy összegben a diákhitelt? Vgy jobban megéri fizetni a minimált hadd halmozódjon ha elérem a nyugdíjkorhatárt úgy se kell fizetni onnantól?

Figyelt kérdés
2013. nov. 13. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés komoly?
2013. nov. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen miért?
2013. nov. 13. 23:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha néhány évnél több van hátra a nyugdíjkorhatár eléréséig, akkor fizesd ki a hitelt. Sokkal több lesz hosszú éveken keresztül fizetni, mint hamar letudni.
2013. nov. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Neked sem matek szakos diplomád van :D


Megéri visszafizetni, mert a törlesztő is pont úgy növekszik, hogy ha 10-20-30-40 évig akarod halasztgatni, akkor később fog sokba kerülni, még ha most kevés is a törlesztő.


Még ha 35 évesen vetted is fel (ami a felső határ) és 40 évesen kezdenéd törleszteni (amikortól elvégezted az egyetemet), akkor is jobban megéri visszafizetni.


Én miután elvégeztem az egyetemet, a 300 ezres nettó kezdőfizetésemből kifizettem a diákhitel törlesztőjére minden hónapban majdnem 150 ezret. Kb. 2 év alatt visszafizettem a teljes diákhitelt. Csak 2,6 milliót fizettem vissza a felvett 2 millióra. Minél tovább húzod, annál rosszabb lesz. A matek végül úgy is győz.

2013. nov. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
de a kedves kérdező nem dolgozik, csak a minimális részt fizeti és arra utazik, hogy tök mindegy, mennyit kamatozik, a végén úgyis elengedik. Egyébként tele van pénzzel, másik kérdésnél leírta.
2013. nov. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sose fogok dolgozni tehat mindig a minimumot fizetem. Így sem éri meg szerintetek? Az nem számít mennyit halmozok fel mert elengedik ha elérem a nyugdijkorhatárt
2013. nov. 14. 10:56
 7/9 anonim ***** válasza:
na tegnap olyan határozottan állítottad, hogy te már mindent elterveztél... ezek szt csak bizonytalan vagy.
2013. nov. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na akkor fizeted 4x évig a minimumot, amiről még nem tudod hogyan fog alakulni a jövőben legyen évi 100 000ezt fizeted min 40 évig = 4 000 000+amivel váltózik a minimum, majd a nyugdíjadból vonják tovább.


Biztos vagy benne, hogy a sportfogadással meggazdagszol a diákhiteledből? Miért nem fizeted akkor vissza a sportfogadásos "vagyonodból"?

2013. nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hany eves vagy?

hany eve fizeted?

mennyit vettel fel?

mennyi jelenleg a tartozasod?

2013. nov. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!